Silvia M.
22.07.05,08:17
Môj problém je takýto: Sme občianske združenie. Máme aj my povinnosť zverejniť našu výročnú správu a zaslať ju registrovému úradu?

/To som sa dočítala v Zákone 213/1997 O neziskových org. poskytujúcich všeobecne prospešné služby - že "výročná správa musí byť zverejnená spôsobom určeným v štatúte a jeden výtlačok sa zasiela regist. úradu"./
Vladimír Ozimý
22.07.05,07:59
no ja si myslim ze občianske združenie sa neriadi zakonom o neziskovych organizaciach to je normalna forma ze n.o. ale zakon o zdruzovani obcanov...a tam taka povinnost podla mna nie je ....
Silvia M.
22.07.05,08:34
Ďakujem za odpoveď.
Nieviete, prosím, niekto, či občianske združenie vôbec má povinnosť vypracovať výročnú správu, alebo je to na dobrovoľnosti?
bendži
22.07.05,08:36
My ju urcite robíme a stretla som sa s tým, že som ju musela predkladať pri žiadosti o dotáciu z mestského úradu. Neviem ale naisto povedať, či jej povinnosť vyplýva zo zákona.
Edith
02.11.05,18:14
Vie niekto poradiť, či tá výročná správa musí byť? Ďakujem.
alena
03.11.05,06:51
občianske združenie založené v zmysle zákona č. 83/1990 určite výročnú správu nerobí, ak žiada dotáciu tak predkladá vyúčtovanie dotácie
skvrnka
07.11.05,13:58
Občianske združenie založené v zmysle č.83/1990 nerobí
výročnú správu.
lenni
28.12.05,20:21
oz robí výročnú správu.
Zolo
13.05.07,06:37
Natrafil som na tento príspevok s odstupom vyše roka, ale nakoľko je to stále aktuálne, nedá mi "neprispieť".
Téma je nedokončená, nakoľko názory robiť výročnú správu, kontra nerobiť je 3:1.
Podľa môjho názoru - nikde som nenašiel iný predpis - zo zákonov táto povinnosť priamo nevyplýva. Určite si treba pozrieť stanovy konkrétneho Občianskeho združenia, či si túto povinnosť tam sami nedali.
Jeden prípad je výnimkou. Občianske združenie, ktoré prijalo na príspevkoch z dvojpercentnej dane viac, ako 1 milión Sk, má za príslušné účtovné obdobie povinný audit, z čoho logicky vyplýva, že k tomu predkladá aj výročnú správu (čerpanie príspevkov z dane sa zverejní v obchodnom vestníku).
A pôvodná otázka znela, či treba niečo zasielať aj registrovému úradu, na čo je odpoveď jednoznačná - určite nie.