kraft
29.05.09,17:03
Dobry den. Neviete mi niekto poradit ako odstranit /najlepsie nejakym lestenim/,skrabance na dverach chladnicky? Kupil so novu bielu americku chladnicku Samsung a chcel som odstrsnit zbytky papierovych lepiek na nej.
Tak som zobral vlaznu vodu ,hubku na riad a cistil.Ked som to utrel do sucha,myslel som ze ma trafi slak.:eek: Po dverach mi zostalo niekolko zosuchanych flakov. Tu staru som tak cistieval bezne a nikdy s nou nebol ziaden problem,ale toto asi natierali vodovymi farbami.
Vdaka za kazdu radu.
Blankake
29.05.09,15:26
Dobry den. Neviete mi niekto poradit ako odstranit /najlepsie nejakym lestenim/,skrabance na dverach chladnicky? Kupil so novu bielu americku chladnicku Samsung a chcel som odstrsnit zbytky papierovych lepiek na nej.
Tak som zobral vlaznu vodu ,hubku na riad a cistil.Ked som to utrel do sucha,myslel som ze ma trafi slak.:eek: Po dverach mi zostalo niekolko zosuchanych flakov. Tu staru som tak cistieval bezne a nikdy s nou nebol ziaden problem,ale toto asi natierali vodovymi farbami.
Vdaka za kazdu radu.
To je nejaká divná kvalita, to sa Ti potom postupne bude tá farba zošúchavať pri každom bežnom umývaní? :eek:
arizona
29.05.09,15:35
skúsila by som cif-om
bjuty smis
30.05.09,08:10
na tie lepky stačila okena. Ale ked už máš teraz škrabance, to už ťažko....
bjuty smis
30.05.09,08:10
daj tam nálepku , alebo magnetky na chladničku...
katarina887
30.05.09,08:16
skúsila by som cif-om
Mne sa to stalo na nerezovom šporáku, odvtedy ho čistím tekutým práškom s bieliacim účinkom a vlhkou handričkou. Škrabance skoro vôbec nie sú viditeľné.
misoft
30.05.09,12:51
Mne sa osvedčilo toto: na samolepky nastriekam WD40, nechám pôsobiť 1-2 hodinky a potom to jednoducho odlepím. Lepidlo, ktoré tam náhodou zostane, jednoducho (pretože je ešte zmočené WD40) zoškriabem obyčajnou škrabkou na okná áut (jednoduchá trojuholníková) a potom suchou handrou miesto po nálepke utriem. Nezostane ani pamiatka a zároveň som ošetril aj lak (náter) :D.
mareko
31.05.09,10:01
To je nejaká divná kvalita, to sa Ti potom postupne bude tá farba zošúchavať pri každom bežnom umývaní? :eek:
Mne sa na čistenie "takmer všetkého" osvedčili detské vlhčené utierky, najlacnejšie z T...O, za cca 0,9 €. Nič nepoškriabu a veľmi dobre čistia, utiera sa s nimi výborne aj prach, či rôzne kvapky z podlahy a tiež vodovodné batérie. Používam ich dokonca aj na zrkadlá. mimotemy
kraft
03.06.09,16:27
Fajn, len ja som potreboval radu ako odstranit teraz tie skrabance a nie lepky.
Tie tam uz nie su. :confused:
Martina80
03.06.09,16:35
Ahojte ,
bohužiaľ sa mi stalo to isté. Dala som tam magnetky , i keď som nebola ich fanynkou. Avšak nemám vedomosť , že by sa s tým dalo niečo robiť.
Blankake
03.06.09,16:58
Fajn, len ja som potreboval radu ako odstranit teraz tie skrabance a nie lepky.
Tie tam uz nie su. :confused:
Nezdá sa mi, že by od klasického umývania len hubkou a vodou vznikli škrabance... :rolleyes:
alla66
03.06.09,17:13
Fajn, len ja som potreboval radu ako odstranit teraz tie skrabance a nie lepky.
Tie tam uz nie su. :confused:
Riešenie :
1. prestriekať celé dvere = finančne nákladné a pracné :(

2.kúpiť v špec.predajni spray = bude vidieť prestriekané miesto... " nestrafíš " sa do odtieňu:(

3.dať spomínané magnetky, čo na nej bude, aký motív, je len na tebe;)

4.fotografiu manželky, milenky, dcéry...platí pre mužské pohlavie:---:confused:

5.účinné : moletky si dajú na dvere svoju fotografiu v plavkách s nápisom : CICA NEŽER!!!:D

6.Reklamovať!:)
Chobot
03.06.09,17:46
Dobry den. Neviete mi niekto poradit ako odstranit /najlepsie nejakym lestenim/,skrabance na dverach chladnicky? Kupil so novu bielu americku chladnicku Samsung a chcel som odstrsnit zbytky papierovych lepiek na nej.
Tak som zobral vlaznu vodu ,hubku na riad a cistil.Ked som to utrel do sucha,myslel som ze ma trafi slak.:eek: Po dverach mi zostalo niekolko zosuchanych flakov. Tu staru som tak cistieval bezne a nikdy s nou nebol ziaden problem,ale toto asi natierali vodovymi farbami.
Vdaka za kazdu radu.

SKús to odfotiť a pridať sem, nech vieme o akých škrabancoch to hovoríme. Ale nezdá sa mi, že by voda a kuchynská hubka (pokiaľ nebola drôtená) mohli poškodiť povrch chladničky.:rolleyes:

A ešte - z čoho sú tie dvierka, teda povrch? Je to len biely plast, alebo je na povrchu nejaká vrstva farby?
Blankake
03.06.09,17:46
A čo ak tie škrabance tam už boli a výrobca alebo predajca ich zakryli nálepkami? :confused::rolleyes:
alla66
03.06.09,18:19
Určite farba nie je poškriabaná, na farbu sa nastrieka lak a na ňom zostali ryhy po hubke...nemusí byť ani drôtená...
alla66
03.06.09,18:22
A čo ak tie škrabance tam už boli a výrobca alebo predajca ich zakryli nálepkami? :confused::rolleyes:
Chladničky prechádzajú cez výstupnú kontrolu, ktorá všíma sa okrem funkčnosti, každý detail, čiže aj poškriabanie:)

http://www.kukaj.sk/videa/5262/Vyroba-chladniciek-v-Elektrosvite
mareko
04.06.09,11:37
Riešenie :
1. prestriekať celé dvere = finančne nákladné a pracné :(

2.kúpiť v špec.predajni spray = bude vidieť prestriekané miesto... " nestrafíš " sa do odtieňu:(

3.dať spomínané magnetky, čo na nej bude, aký motív, je len na tebe;)

4.fotografiu manželky, milenky, dcéry...platí pre mužské pohlavie:---:confused:

5.účinné : moletky si dajú na dvere svoju fotografiu v plavkách s nápisom : CICA NEŽER!!!:D

6.Reklamovať!:)


;) 5. bod by som máličko poopravila: moletky si dajú na celé dvere namontovať Z R K A D L O (fotografia by mohla byť z minulosti a v takom prípade by nič neriešila) :D
bupi
20.06.09,13:46
Ja radim reklamovat, ked ma vyrobok skrytu vadu,aj to je vada, pokial je este v zaruke. Ked su vyrobky poskriabane, predavaju sa ako II. akost.
Len este tu ozrutu prepravit naspat do predajne:eek:
najag
21.06.09,10:05
Hubka je drsna ako brusny papier, staci ju zobrat k autu, par razy suchnut po laku a budete vidiet, ako vypada lak. Takze nie je sa comu divit, teraz bude asi najlepsie urobit umelecky prestrek s nejakou peknou metalickou farbou, aby to dostalo umelecky vyzor a vzhlad :D