georgeP
29.05.09,19:18
Ahojte, zaujimalo by ma ci mi zamestnavatel moze predlzit skusobnu dobu z povodnych 3na 4?Pracovny pomer je na dobu urcitu, do 31.Decembra 2009.Co mozem urobit,ked moj zamestnavatel postupoval takto?dakujem
bv_alexandra
29.05.09,17:23
Ahojte, zaujimalo by ma ci mi zamestnavatel moze predlzit skusobnu dobu z povodnych 3na 4?Pracovny pomer je na dobu urcitu, do 31.Decembra 2009.Co mozem urobit,ked moj zamestnavatel postupoval takto?dakujem
V žiadnom prípade, skúšobná doba je podľa Zákonníka práca maximálne 3 mesiace. Treba sa odvolať na Zákonník práce:)
brčko
29.05.09,17:40
jedine v prípade, ak sú prekážky v práci na strane zamestnanca (napr. PN, očr), tak o tieto dni sa skúšobná doba predlžuje. No ak žiadne prekážky na strane zamestnanca neboli, tak SD môže byť max. 3mesačná, ako píše alexandra, vid § 45 Zákonník práce.
veronikasad
29.05.09,18:57
Ahojte, zaujimalo by ma ci mi zamestnavatel moze predlzit skusobnu dobu z povodnych 3na 4?Pracovny pomer je na dobu urcitu, do 31.Decembra 2009.Co mozem urobit,ked moj zamestnavatel postupoval takto?dakujem
Akým spôsobom došlo k zmene trvania skúšobnej doby ? Čím to zamestnávatel zdôvodnil ?
georgeP
02.06.09,11:39
Zamesnavatel to nijak nekomentoval, hned argumentoval s tym, ze to sa da.Inac hovoril ze je so mnou spokojny.
ivka70
02.06.09,11:54
Zamesnavatel to nijak nekomentoval, hned argumentoval s tym, ze to sa da.Inac hovoril ze je so mnou spokojny.

Neda sa to a ak by ste aj dostali vypoved v jeho "skusobnej" dobe pocas 4. mesiaca, bola by tato vypoved neplatna.
Chobot
02.06.09,12:21
Zamesnavatel to nijak nekomentoval, hned argumentoval s tym, ze to sa da.Inac hovoril ze je so mnou spokojny.

Ja len že § 45 ods. 1:

(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

Asi má zamestnávateľ nejaký iný Zákonník práce.:rolleyes: