katarina887
30.05.09,09:08
Sused odišiel na dovolenku a poprosil ma polievať mu rastliny vodou ktorú mi pripravil- vodou z akvária. Vraj mu to niekto poradil, že taká voda je veľmi dobrá pre rastliny, dokonca vraj ešte lepšia ako hnojivo. Počuli ste už niekto o tom? :eek:
Iconka
30.05.09,11:00
Hej pocula som,ze je to vhodne, ved je to nieco podobne ako z potoka,len asi o dost silnejsie,ale asi by som tym nepolievala uplne vzdy. A zase,ved vidis ake su jeho kvety,ci su pekne a ak ano,asi im ta voda robi fakt dobre.
Blankake
30.05.09,11:09
My tiež polievame vodou z akvárka, a kvetom to len prospieva. Dokonca dávame vodu z akvárka aj susede, tiež si to pochvaľuje. Samozrejme, že ňou nepolievame stále, keďže akvárko nečistíme každý deň :D
katarina887
30.05.09,11:09
Hej pocula som,ze je to vhodne, ved je to nieco podobne ako z potoka,len asi o dost silnejsie,ale asi by som tym nepolievala uplne vzdy. A zase,ved vidis ake su jeho kvety,ci su pekne a ak ano,asi im ta voda robi fakt dobre.
Počul to tiež len teraz nedávno a pred pár dňami menil vodu v akvárku, tak si tú vodu odložil a začal ňou polievať len teraz, tak uvidím ako tie jeho rastlinky na to budú reagovať ;).
katarina887
30.05.09,11:12
My tiež polievame vodou z akvárka, a kvetom to len prospieva. Dokonca dávame vodu z akvárka aj susede, tiež si to pochvaľuje. Samozrejme, že ňou nepolievame stále, keďže akvárko nečistíme každý deň :D
Ak uvidím dobré výsledky pri susedovích rastlinách, tak sa k nemu tiež zapíšem do čakacej listiny na vodu :D
Blankake
30.05.09,11:18
Ak uvidím dobré výsledky pri susedovích rastlinách, tak sa k nemu tiež zapíšem do čakacej listiny na vodu :D
Len nie je dobrá voda, ak do nej predtým pridal nejaké prípravky na liečenie rastlín/rýb atď...;)
katarina887
30.05.09,11:26
Len nie je dobrá voda, ak do nej predtým pridal nejaké prípravky na liečenie rastlín/rýb atď...;)
Myslím, že takéto veci nepoužíva, lebo rastlinky má umelé a často mu zdochínajú ryby- čítala som tu rady ako liečiť rybičky, tak mu aspoň po návrate z dovolenky budem vedieť poradiť. Keď bude mať ryby vyliečené, budem potom možno od neho pýtať vodu :).
daraba
01.06.09,12:26
Máme doma 400 litrové akvárium. Manžel tak 2 x do týždňa popolieva všetky kvety a stále doleje čerstvú vodu do neho. Rastliny sú prekrásne a každý sa čuduje čím ich hnojíme. Robíme tak už asi 10 rokov, (je to vlastne prírodné hnojivo) takže to máme 100% odskúšané. Vrelo doporučujeme, ale bola tu správna pripomienka, nemali by sa tam dávať nejaké chemikálie. Takže nech sa Vám darí!!!
wabi
01.06.09,20:02
Tiež to môžem potvrdiť a odporučiť. Veď napokon rybičky poctivo premenia všetko krmivo na kvalitné hnojivo! Škoda je ho spláchnuť do záchodu...