batory
30.05.09,11:06
Prosím,potrebujem poradiť!
Ja, mama a môj otec bývame v rodinnom dome, ktorý do nedávna vlastnil môj dedko. Pred nedávnom ho prepísal na tri svoje dcéry, každá dostala 1/3. Má však ešte jedného syna-môjho otca, na ktorého nenapísal žiadnu časť domu. Toto som zistila na katastre nehnuteľností na nete, že list vlastníctva je napísaný len na tri dcéry môjho dedka, môj otec tam vôbec nefiguruje.
A preto sa pýtam, či môžu sestry môjho otca, mamu a mňa po smrti dedka len tak vyhodiť, alebo by nám museli nájsť náhradné bývanie, keď máme v tomto dome trvalý pobyt 25 rokov a aj tam nepretežite bývame.
Prosím poraďte mi, som zúfalá, lebo môjho otca to zrujnuje, keď to zistí, on to nevie, síce tuší, ale stále dúfa, že sa to nestane a ja chcem byť pripravená na túto situáciu :mee::mee::mee:. Ďakujem, prajem pekný deň
Mária27
30.05.09,09:50
Náhradné ubytovanie vám moc nepomôže. Znamená to, že vám zabezpečia niekde primeraný nájom. Alebo vám môžu ponúknuť zostať tam bývať ako v nájme. Ak ponúknutú nájomnú zmluvu nepodpíšete, budete si hľadať ubytovanie sami.
Myslím, že sami si nájdete vhodnejšie ubytovanie, ako vám zabezpečí niekto iný. Nie ste vlastníci, teda skôr či neskôr to treba riešiť.