BLINDSIDE
30.05.09,11:58
Zdravím vážení, chcel som už dávnejšie založiť účtovnú korporáciu resp.: väčšiu účtovnú firmu založenú na dlhoročných skúsenostiach určitých osôb, ktoré stoja po mojom boku. Vtedy neboli nato prostriedky - financie. Chcel by som využiť aj potenciál v študentoch stredných škôl, resp.: zabezpečovať si budúcich spolupracovníkov, prípadne zamestnancov aj z rád školských lavíc. mám na mysli študentov ekonomických maturitných ročníkov, samozrejme. Chcel by som si zazmluvniť určité školy na vykonávanie odborného praktického výcviku študentov. Myslíte, že je SK trh pripravený na vpád takejto formy účtovných firiem ? Čerpám zo zahraničnej firmy, kde dokonale poznám ich know-how. Dlhšiu dobu nad tým rozmýšľam, či by ľudia boli ochotní zverovať svoj HV - hospodársky výsledok väčším firmám, alebo ešte naprišla tá doba. Väčšina si radšej dáva robiť papiere živnostníčkam. Ďakujem za všetky rady a prípadne aj odbornú pomoc pri realizácii môjho zámeru.
dragan.michal
30.05.09,11:38
daj si do googla vyhladat uctovnicke firmy. Nie su to len maly zivnostnici, ale aj velke zahranicne firmy. Myslim ze na to aby si rozbehla nejaku velku "korporaciu" na SR by si potrebovala extremne velky kapital (a to narazam len na reklamu, aby si ziskala klientov). Viem o velkych firmach, ktoré uz maju externe firmy na uctovnictvo. Navyse vacsina uctovnickych firiem poskytuje aj dalsie sluzby:
- zakladanie s.r.o.
- zakladanie a.s.
- poradenstvo
- atd.

Co sa tyka zazmluvnenia skol, v tom nevidim problem. Oni by sa len potesili. Avsak neviem ako je to pri takychto firmach, ale viem ze napr. hotelky si uctuju za to ze k Tebe poslu casnikov / kucharov na prax.

Urcite by to bola pridana hodnota, keby si mala zazmluvnene skoly. Dalo by sa to efektivne vyuzit ku reklame. Ale aj tak si myslim, ze bez zaciatocnej poriadnej reklamy by to neslo. A hlavne aby si presvedcila velke firmy aby presli od ich externej firmy k Tebe. To by si musela mat naozaj velmi dobrých obchodníkob, aby si presvedcila napr. tesco aby preslo z uctovnictvom k Tebe. Ved si len vezmime, presun vsetkych dokumentov, atd.
BLINDSIDE
30.05.09,12:51
Nie, nerozmyslam nad velkymi firmami so zahranicnym kapitalom. Mal som naq mysli, ze podla zahranicnej firmy a jej know-how vytvorim tim sales manazerov ktori by ziskavali k nam kontrakty. A studakov by som potreboval nato, aby sa vykreslili ti najlepsi ktori by tomu rozumeli a bavilo by ich to. tym padom by som mal lacnu pracovnu silu. Zda sa to trosku sci-fi ale na zapade to je bezna vec. Funguje im to dlhe roky. Len moja otazka smerovala skor k tomu, ci by bolo realne to spustit vzhladom nato, ci by ludia resp.: zivnostnici, SZCO presli k nam. Ludovo povedane: chcem odrovnat male zivnostnicky, ktore robia ucto ludom v obciach atd...
Rozalka
30.05.09,13:14
... Ludovo povedane: chcem odrovnat male zivnostnicky, ktore robia ucto ludom v obciach atd...

:eek::eek::eek:

Prečo si myslíš, že tí ľudia z obcí, ktorým účto robia "malé živnostníčky" za malý peniaz, priamo v obci, by prešli k tvojej firme, za drahé peniaze a ešte by aj museli dochádzať?
Stefan2005
30.05.09,13:19
....aby sa vykreslili ti najlepsi ktori by tomu rozumeli a bavilo by ich to. tym padom by som mal lacnu pracovnu silu..... chcem odrovnat male zivnostnicky, ktore robia ucto ludom v obciach atd...

Cením si tvoju úprimnosť....
Ale že by zrovna tí najlepší mali tvoriť lacnú pracovnú silu, to sa mi nezdá.
Ďalej táto stránka je taká dobrá aj kvôli množstvu "malých živnostníčok", ktoré robia účto ľudom - od nich čakáš odpoveď ako by si ich mohol odrovnať?

Ďalej nepoznám know-how "či by ľudia boli ochotní zverovať svoj HV - hospodársky výsledok väčším firmám, takže sa konkrétnejšie k zámeru sa vyjadriť neviem.
dragan.michal
30.05.09,13:22
Nad tym rozmyslam aj ja. Musela by si mat ine ceny ako male zivnostnicky. Tym padom rozmyslam, tí co si davaju robit uctovnictvo "malym zivnostnickam" si to davaju vacsinou preto, lebo su lacne. Tak neviem ci by presli k Tebe. Musela by si aspon zo zaciatku mat rovnake ceny, a tym padom by si vytvorila podla mna akurat tak korporaciu "malych zivnostnikov - uctovnikov".

Ale tak za skusku nic nedas, ja by som to na Tvojom mieste vyskusal.Hlavne, ked pises ze uz mas ludi po svojom boku.

Spravte si svoju web stránku (rad pomozem :D) a pustite sa do toho. Za tu investiciu (web, domena, hosting, ale hlavne Vas cas) to podla mna stoji.
Paula
30.05.09,13:35
Zdravím vážení, chcel som už dávnejšie založiť účtovnú korporáciu resp.: väčšiu účtovnú firmu založenú na dlhoročných skúsenostiach určitých osôb, ktoré stoja po mojom boku. Vtedy neboli nato prostriedky - financie. Chcel by som využiť aj potenciál v študentoch stredných škôl, resp.: zabezpečovať si budúcich spolupracovníkov, prípadne zamestnancov aj z rád školských lavíc. mám na mysli študentov ekonomických maturitných ročníkov, samozrejme. Chcel by som si zazmluvniť určité školy na vykonávanie odborného praktického výcviku študentov. Myslíte, že je SK trh pripravený na vpád takejto formy účtovných firiem ? Čerpám zo zahraničnej firmy, kde dokonale poznám ich know-how. Dlhšiu dobu nad tým rozmýšľam, či by ľudia boli ochotní zverovať svoj HV - hospodársky výsledok väčším firmám, alebo ešte naprišla tá doba. Väčšina si radšej dáva robiť papiere živnostníčkam. Ďakujem za všetky rady a prípadne aj odbornú pomoc pri realizácii môjho zámeru.


Využiť (zneužiť) dokonale spoznané .... na odrovnanie slušných ľudí (jednotlivcov i firiem) a či čo :confused:
BLINDSIDE
30.05.09,13:44
[QUOTE=dragan.michal;
Spravte si svoju web stránku (rad pomozem :D) a pustite sa do toho. Za tu investiciu (web, domena, hosting, ale hlavne Vas cas) to podla mna stoji.[/QUOTE]

Ja som chlap, tak poprosim sklonuj ma v muzskom rode, citim sa potom zvlastne :D stranku aj hosting aj domenu mam, ale v pripade revizie si budem pamatat Tvoju ponuku :) ja sa nebranim pripadnemu zdruzovaniu uctovnikov, no to az neskor. Chcem si vyskolit studentov aby pracovali pre mna. A preco by mali zivnostnici odchadzat od svojich doterajsich uctovnikov ? :) To je to gro problemu preco preco ? chcem priniest nieco, co tu este nikto neponuka a na zapade je to standard. Odpoved je know-how ;)
dragan.michal
30.05.09,14:03
dobre, ale poloz si otazky:

1.v com je to Tvoje know-how lepsie ako "male zivnostnicky"???
2. preco by mali ist firmy k Tebe? Kvoli Tvojmu know-how?
3. budes mat konkurencne ceny? (este stale ludia na SR uvazuje skor o cene ako o kvalite)
4. myslis ze student ktoreho si vyskolis ostane pracovat u Teba a neprejde ku konkurencii?
5. kto su teda Tvoja cielova skupina zakaznikov? zivnostnici, maly a stredny podnikatelia, velke podniky?
BLINDSIDE
30.05.09,17:21
Dobre to bola jedna z moznosti. Co by si povedal na seriozny a vymakany server ohladne prace ? Mam na mysli naozaj profesijne spraveny redakcny system v hodnote cca 6.000eur ? Je sice vela portalov, ktore ponukaju pracu ale serioznych a relevantnych moc nie je cca 4. Ja osobne si myslim, ze bola by to fajn moznost pasivneho prijmu. :)
dragan.michal
30.05.09,22:18
konkurencia ako hrom na www.profesia.sk , viac nepoviem. Pokusov tu uz bolo dost napr. zamestanjsa.sk, jobpriority.sk (ten je novy), topjob.sk, atd atd,,,a myslim ze na profesiu.sk sa nikto nedostal
BLINDSIDE
31.05.09,06:32
To je v poriadku konkurencia udrzuje zdrave podnikatelske prostredie. Konkurencia Ta podmienuje byt stale lepsim a lepsim. To nevadi, mohlo tu byt vela JOB portalov ale uz len ten nazov by ma odradzal. Aj zoznam ma svoje ale oni chcu mat vsade vsetko a aj to tak vyzera. Vsetko je to o dobrom programatorovi a v neposlednom rade aj grafikovi. Profesia je jednoduchy a celkom aja prehladny portal. Na tom treba stavať. Vezmi si expres portal uplna bieda. Uz len ta cierno - ruzova kombinacia :D a hlavne aj cena za sluzbu je podstatny faktor. mozes mat 85eur bez DPH a mozes mat aj 10eur s DPH + taky maly dividendik 1euro za kazdu odpracovanu hodinu zamestnancom ziskaneho cez Tvoj portal. Na zapade bezna prax ;) moznosti je vela, len treba vyselektovat ten spravny smer. Co by si navrhoval Ty ? Urcite nema vyznam robit autobazar, alebo bezplatnu inzerciu a zit s reklam. To su biedne portali mrtve kazdym dnom viac a viac...
dragan.michal
31.05.09,13:15
"+ taky maly dividendik 1euro za kazdu odpracovanu hodinu zamestnancom ziskaneho cez Tvoj portal""

to velmi velky dividendik 1 euro

A kazdy portal co chce fungovat z reklamy moze fungovat, ale:
Ukazka autobazar cez net:
1. Potrebujes nechat cca 3 mesiace fungovat portal bezplatne. Firmy sa registruju bezplatne. Tebe sa zvysuje navstevnost a potom bude lahsie predat reklamu. Zaklda je navstevnost.
2. PO 3 mesiacovh prejdes na platenu verziu a z prijmom z reklamy propagujes svoj portal a vylepsujes ho
BLINDSIDE
31.05.09,14:00
Ano, to je bezna prax. Ale chcem pocut neaky nazor skuseneho biznismena, ktory vie jasne povedat ci sa oplati ist skor do pracovneho portalu alebo nie. Uz podla mna nema vyznam rozbiehat nieco take ako inzercia zdarma pre ludi, alebo autobazar cez internet. Ked si pozries tak vsetky auta su na kazdom serveri a visia tam dost dlho... Ano, potreboval by som navstevnost predtym poriadnu SEO, koli zvyseniu PAGE RANKu atd... podla mna je najpodstatnejsia propagacia samotneho projektu. Ale aj musi byt vytvoreny na urovni a ratat s tou investiciu okolo 7.000 euro. Alebo aky mas Ty nazor ?
dragan.michal
31.05.09,14:45
Rataj ze len sikovny programator Ti zoberie 1000 - 2000 €
Reklama Ti zozere minimalne 3000€
SEO optimlazacia mas tiez pekne peniazky, ked chces mat riadny portal.
BLINDSIDE
31.05.09,15:22
Ak si pozorne cital, pisal som ze urciti ludia stoja po mojom boku. Mna skor zaujima, ak si odratas vsetky prostriedky vynalozene na tvorbu takehoto solidneho redakcneho webu, ci sa ta cinnost v dnesnej dobe oplati a ako by si Ty robil a kde by si si robil reklamu ?
dragan.michal
31.05.09,15:38
Zalezi od konkretneho projektu. Ak je to zaujimave tak jasne ze sa to oplati. Skus konkretizovat. Pripadne daj kontakt na mail alebo skype a mozem Ti poslat ukazku mediaplanu a media konceptu
BLINDSIDE
31.05.09,17:12
ok, dakujem Ti zavolame si a dame rec ;)