havos
30.05.09,17:23
Ahoj, chcel by som sa spýtat. Mám problém s vytvorením domácej siete medzi PC a NB. K internetu su obidva počítače prepojené cez router. PC je s routerom spojený káblom a NB je s routerom spojený cez Wi-Fi. Internet ide, len vytvorenie domácej siete sa mi nedarí. Vždy mi to skončí pri tom že mi v PC chýba Wi-Fi modul. A pri skúšaní som videl vždy len dve možnosti. Bud obidva počitače spojím s routerom cez kábel, alebo obidva cez Wi-Fi. Dá sa to vobec nejako skombinovat ?
Fero11
30.05.09,17:09
obidva PC musia byt v rovnakej pracovnej skupine. A co ti ide o zdielanie suborov ?
pistik71
30.05.09,17:36
Kedze ti cez router obidva pocitace (pc a ntb) komunikuju na internet, tak ich uz vlastne spojene mas, ani o tom nevies.
Problem je len v tom, ze sa nevidia. To moze byt napr. aj tym ze nie su v rovnakej pracovnaj skupine (ako pise Fero11 - aj ked to nie je podmienka), ale skor odhadujem ze mas nastaveny nejaky firewall napc alebo ntb a ten ti brani pripojeniu.
Neviem ako sa vyznas, ale pozri si aku mas ip adresu na pc a ntb (napr. prikazom "ipconfig") a nasledne vyskusat navzajom prikazom "ping" z pc na ntb a opacne, ci sa vidia, a ci navzajom komunikuju.
Najcastejsi problem byva, ze mas nainstalovany nejaky "internet security" balik, ktoreho firewall nepovoluje zdielanie suborov. Alebo nemas povolene zdielanie suborov vo Win firewalle. Skus si nieco okolo toho mrknut na internete. Tazko je radit, neviem aky mas Win, firewall a nastavenia.
Kedze obidva su na routeri (cize na internete), tak su v jednej sieti a predpokladam aj na rovnakej podsieti (tu to vsak moze byt aj inac, ale pravdepodobne nie je), takze by to malo ist.
havos
31.05.09,06:12
Ano, ide mi o zdielanie súborov.
Skúšal som vypnúť win firewall, povolil som zdielanie v eset smart. IP na PC je pos. trojč. 100 a na NTB 102. Skúšal som aj ping, ale tam mi nastal problém. Ked som to zadal do NTB tak kontrola prebehla v poriadku, ale ked som to zadal do PC tak to nešlo. NTB je pre PC neviditelný. Podsiet je rovnaká, aj pracovná skupina.
Fero11
31.05.09,07:07
AK vypnes v NB firewall, tak ping musi byt. Firewally maju skor ping zakazany ako povoleny. Ak mas sharing skutocne vo firewalle povoleny, tak potom nevidim problem. Nainstaluj si cerberus ftp server, to by ti malo urcite fungovat
pistik71
31.05.09,08:13
Na NTB mas teda asi stale nastaveny firewall. Inac tam nemoze byt problem. Teda vlastne moze, problem este moze byt teoreticky v tom routeri co mas, lebo existuje moznost ze je v nom zakazana komunikacia (zdielanie, ping,... - urcite porty) na wifi zariadenia. Aj ked je to podla mna malo pravdepodobne.
Cize z NTB vidis zdielane adresare na PC?
havos
31.05.09,16:10
no tak už som to vyriešil. Jediný problém bol v NTB, vlastne v antivire. Tam som nemal povolené zdielanie, to bol celý problém. Ale dakujem za rady, stále je sa čo učit.
Fero11
31.05.09,16:36
chcel si napisat vo firewalle (resp. ESS on ma zbudovany antivir, firewall a antispam, co mne moc nevyhovovalo a vratil som sa k NODu), lebo antivir neblokuje porty
havos
31.05.09,17:04
Presnejšie povedané som v personalnom firewalle antiviru eset, v automatickom režime filtrovania zmenil režim ochrany počítača v sieti - povolil som zdielanie v sieti.