Ejo
30.05.09,17:52
Dobrý deň, poprosila by som o radu. Prevzala som účtovníctvo. Pracovníci mali uzavretú zmluvu ešte pred zavedením EUR. 60,- Sk/ hod. Od januára na výplatných páskach je hod. mzda 2,04 EUR. Je to správne?
ĎAkujem
KEJKA
30.05.09,15:55
čiste matematicky vychádza prepočet na 2,00 €, ale možno zamestnávateľ chcel zamestnancom polepšiť. Nemajú dodatky k zmluvám?
Ejo
30.05.09,16:45
Neviem či majú, lebo všetky doklady sa ku mne ešte nedostali. Ja som začala robiť výplaty za apríl, a mala som len predchádzajúce výplatné pásky. Tam bolo, že hod. mzda je 2,04 EUR. Takže za apríl som pracovala s touto mzdou. Žiadala som predchádzajúceho účtovníka, aby mi preposlal aspoň uzavreté zmluvy /dnes/, a tam je 60 Sk/hod. Takže neviem.....
veronikasad
30.05.09,16:53
Neviem či majú, lebo všetky doklady sa ku mne ešte nedostali. Ja som začala robiť výplaty za apríl, a mala som len predchádzajúce výplatné pásky. Tam bolo, že hod. mzda je 2,04 EUR. Takže za apríl som pracovala s touto mzdou. Žiadala som predchádzajúceho účtovníka, aby mi preposlal aspoň uzavreté zmluvy /dnes/, a tam je 60 Sk/hod. Takže neviem.....
V akom mzdovom SW robíš ? Ak máš nastavený II. tarifný stupeň, SW ti mohol prepočítať mzdový nárok = 1,698 x 1,2 = 2,0376€
Ejo
30.05.09,17:03
Ale toto sa nevzťahuje len na minimálnu mzdu? Ak je v pracovnej zmluve viac ako minimálna mzda napr. 2,50 EUR na hod. a zaradený v II. tarif.stupni, treba robiť prepočet?
A v tom predošlom prípade je na zmluve 60,- Sk/ hod a prepočet na eur je 2,04.
veronikasad
30.05.09,17:11
Ale toto sa nevzťahuje len na minimálnu mzdu? Ak je v pracovnej zmluve viac ako minimálna mzda napr. 2,50 EUR na hod. a zaradený v II. tarif.stupni, treba robiť prepočet?
A v tom predošlom prípade je na zmluve 60,- Sk/ hod a prepočet na eur je 2,04.
Ak máš v PZ 60SK do 31.12. to bolo viac ako II. tar.stupeň. SW prepočet nerobil. Po zvýšení MM od 1.1. už je to menej ako 2. TS, preto ti to dopočítalo do 2,04. Pri 2,50€/hod. a 2. TS prepočet robiť nemusíš - je to viac ako MM v 2.TS.
Nerobila predch.účtovníčka v OLYMPE ?
Ejo
30.05.09,17:19
Áno robil v olympe. Takže to bude mať dobre, a aj ja som robila za apríl s uvedenou hod.mzdou. Ešte ma zaujalo, že na pracovnej zmluve nie je uvedená tarifná trieda.
Teraz idem uzatvárať dohody o vykonaní prac. činnosti, tam tarif. triedu nemusím zohľadňovať, ak dám čašníčka - 2,00 EUR/hod.?
veronikasad
30.05.09,17:23
Áno robil v olympe. Takže to bude mať dobre, a aj ja som robila za apríl s uvedenou hod.mzdou. Ešte ma zaujalo, že na pracovnej zmluve nie je uvedená tarifná trieda.
Teraz idem uzatvárať dohody o vykonaní prac. činnosti, tam tarif. triedu nemusím zohľadňovať, ak dám čašníčka - 2,00 EUR/hod.?
Dohody nie sú viazané na výšku minimálnej mzdy ani mzdový tarif ...
Čiašníčka môže mať hod. mzdu 2€
Ejo
30.05.09,17:30
ďakujem pekne za odpovede.
Ejo
31.05.09,07:08
Jeden zamestnanec má uzavretú dohodu o pracovnej činnosti - čašníčka, 60,- EUr/ hod. Prepočet na EUR vo výplatných páskach je 2,04 EUR. Keď na dohody sa nevzťahujú tarifné skupiny, tak asi ten prepočet nebol správny?
Ejo
31.05.09,07:09
Oprava, sorry
Jeden zamestnanec má uzavretú dohodu o pracovnej činnosti - čašníčka, 60,- SK/ hod. Prepočet na EUR vo výplatných páskach je 2,04 EUR. Keď na dohody sa nevzťahujú tarifné skupiny, tak asi ten prepočet nebol správny?
veronikasad
31.05.09,07:14
Oprava, sorry
Jeden zamestnanec má uzavretú dohodu o pracovnej činnosti - čašníčka, 60,- SK/ hod. Prepočet na EUR vo výplatných páskach je 2,04 EUR. Keď na dohody sa nevzťahujú tarifné skupiny, tak asi ten prepočet nebol správny?
Dohody sa nedopočítavajú do min. tarifu. Buď to mal predch. účtovník zle nastavené v karte zamestnanca alebo si myslel, že to musí tak byť a opravil to ručne.
Dohodár dostal viac, niekto vas za to nebude postihovať - okrem majitela, ak by sa mu to nepáčilo... Neopravuj to
Ejo
31.05.09,07:48
A s akou hodinovou mzdou mám u tohto zamestnanca pokračovať? Pri kontrole to nebude problém?
veronikasad
31.05.09,07:59
A s akou hodinovou mzdou mám u tohto zamestnanca pokračovať? Pri kontrole to nebude problém?
2 €, u dohodára nebude problém
Ejo
31.05.09,08:07
A nemožem spraviť dodatok k dohode o zmene hod. mzdy u tohto dohodára?
veronikasad
31.05.09,08:09
A nemožem spraviť dodatok k dohode o zmene hod. mzdy u tohto dohodára?
Môžeš, sprav si ho spätne k 1.1.