Driver
31.05.09,07:07
Dobry den,
ja by som sa chcel spytat, ci niekto nema skusenost s mojim pripadom. Obraciam sa sem preto, lebo moj pripad je trosku kuriozny. Ide o povinne zmluvne rucenie. Ale poporiadku. Soferoval som firemne auto a za mnou sla manzelka na nasom sukromnom aute. Mne od kolesa sluzobneho vozu odletel kamen do celneho skla nasho sukromneho a urobil asi 30 cm dlhu prasklinu. Nase sukromne auto je registrovane na mna, cize v tomto pripade som vinnik aj poskodeny v jednej osobe. Skodu na celnom skle by som si chcel uplatnit zo zakonnej poistky sluzobneho auta. Ako sa zachova poistovna, ked sa nahlasim ako vinnik takejto nehody a zaroven aj ako poskodeny. Prosim poradte.
Stanislav 1975
31.05.09,05:11
Dobry den,
ja by som sa chcel spytat, ci niekto nema skusenost s mojim pripadom. Obraciam sa sem preto, lebo moj pripad je trosku kuriozny. Ide o povinne zmluvne rucenie. Ale poporiadku. Soferoval som firemne auto a za mnou sla manzelka na nasom sukromnom aute. Mne od kolesa sluzobneho vozu odletel kamen do celneho skla nasho sukromneho a urobil asi 30 cm dlhu prasklinu. Nase sukromne auto je registrovane na mna, cize v tomto pripade som vinnik aj poskodeny v jednej osobe. Skodu na celnom skle by som si chcel uplatnit zo zakonnej poistky sluzobneho auta. Ako sa zachova poistovna, ked sa nahlasim ako vinnik takejto nehody a zaroven aj ako poskodeny. Prosim poradte.
Nebudeš mať problém, keďže jedno auto je písané na firmu a druhé na súkromnú osobu a ide o iný status ( rod.číslo versus ičo), tak to kludne možeš nahlásiť a škoda sa vyplatí...
Ak by boli obe autá na rodné číslo, alebo na to isté ičo,tak by sa to nehradilo-lebo by to bola vlastná škoda,ale tu je to OK-;)
arizona
31.05.09,09:36
mimotemy zaujímavý nápad! Ten si musím zapamätať ;)
Chobot
31.05.09,14:07
Dobry den,
ja by som sa chcel spytat, ci niekto nema skusenost s mojim pripadom. Obraciam sa sem preto, lebo moj pripad je trosku kuriozny. Ide o povinne zmluvne rucenie. Ale poporiadku. Soferoval som firemne auto a za mnou sla manzelka na nasom sukromnom aute. Mne od kolesa sluzobneho vozu odletel kamen do celneho skla nasho sukromneho a urobil asi 30 cm dlhu prasklinu. Nase sukromne auto je registrovane na mna, cize v tomto pripade som vinnik aj poskodeny v jednej osobe. Skodu na celnom skle by som si chcel uplatnit zo zakonnej poistky sluzobneho auta. Ako sa zachova poistovna, ked sa nahlasim ako vinnik takejto nehody a zaroven aj ako poskodeny. Prosim poradte.

Pri nahlasovaní PU sa v tlačive uvádza aj osoba, ktorá v čase nehody viedla MV. Bude zaujímavé, ako to posúdi likvidátor, na jeho mieste by som mal veľké pochybnosti o takejto "náhode".

Ale je to poistná udalosť, ktorú môžeš nahlásiť.
Stanislav 1975
31.05.09,20:39
Pri nahlasovaní PU sa v tlačive uvádza aj osoba, ktorá v čase nehody viedla MV. Bude zaujímavé, ako to posúdi likvidátor, na jeho mieste by som mal veľké pochybnosti o takejto "náhode".

Ale je to poistná udalosť, ktorú môžeš nahlásiť.
Tiborko, ja viem, že je to akože až príliš veľká náhoda, ale právne je to OK...:cool:
Driver
01.06.09,18:35
Najlepsie na tom celom je to, ze ta obrovska nahoda je hola skutocnost.
Stanislav 1975
02.06.09,10:49
Najlepsie na tom celom je to, ze ta obrovska nahoda je hola skutocnost.
Však my vieme-:D:D, aj v base sú všetci nevinní-:---

Ale ako vravím- v klude to nahlás...
kaupke
02.06.09,11:05
Najlepsie na tom celom je to, ze ta obrovska nahoda je hola skutocnost.
A veľmi podozrivá skutočnosť , aj keď sa teké veci naozaj stávajú , ale skús sa prevteliť do mysle poisťovní , tak si myslím , že pre nich je to čudná náhoda !
Stanislav 1975
02.06.09,11:34
A veľmi podozrivá skutočnosť , aj keď sa teké veci naozaj stávajú , ale skús sa prevteliť do mysle poisťovní , tak si myslím , že pre nich je to čudná náhoda !

Ale nevadi,aj ked to je sice mimoriadne podozrive,ale poistovna sa plneniu nevyhne.ako som pisal-ked je tam iny pravny status(rod.cislo vs. Ico)-a to ze to tak nebolo nema poistovna ako dokazat a vlastne sa s tym aj tak trochu pocita...
Chobot
02.06.09,12:10
Ale nevadi,aj ked to je sice mimoriadne podozrive,ale poistovna sa plneniu nevyhne.ako som pisal-ked je tam iny pravny status(rod.cislo vs. Ico)-a to ze to tak nebolo nema poistovna ako dokazat a vlastne sa s tym aj tak trochu pocita...

Ešte podozrivejšie by bolo, keby obe autá šoféroval sám.:D:D
Driver
04.06.09,10:50
Chobot to si trafil do cierneho. Trpim tazkou formou rozdvojenie osobnosti. Mozno keby dolozim lekarksy posudok, tak by uznali aj to, ze som obe auta soferoval ja. :D