vlaka0
31.05.09,13:20
Vie mi niekto poradiť ako vypísať daňové priznanie neziskovky?
Na porade som sa dočítala, že ak boli príjmy nedaňové tak daňové priznanie PO sa vypisuje ale daň sa neplatí. Ale neviem ako ho vypísať? Prosím pomoc
Lianka
31.05.09,14:31
§ 41 Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie

(1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane.
http://www.porada.sk/t99164-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-06-2008-do-31-12-2008-a.html#12
Monika C.
01.06.09,18:11
Ahoj aj keď DP PO nemusíš podávať ja podávam aj tak a mám pokoj s DÚ. Pošli mi SS - svoj e-mail a ti pošlem pomôcku na vypísanie DP neziskovky. Tu to neviem priložiť ani nemôžem-