jurco286
31.05.09,20:26
neviete mi poradit????Ked stahnem nejaký subor tak ked je uz skoro stiahnuty tak mi firewall zablokuje k nemu prístup a mi proste zmizne alebo niekedy pri začatí stahovania mi tiez firewall zablokuje prístup a nejde mi to ani stiahnut
sondaw
31.05.09,18:59
Zdravím, jedná se o soubor s konkrétní příponou, z určitých stránek nebo je to náhodné?
Jaký máš OS, jaký firewall, stahuješ nějakým downloaderem?
pistik71
31.05.09,19:34
skus konkretizovat - ake subory stahujes (pripony), aky pouzivas web prehliadac pre prehliadanie/stahovanie, z akej stranky stahujes, a aky firewall, ale skor anitivirus pouzivas (predpokladam nejaky "security" balik).
vyr skalny
31.05.09,20:34
Neviem naco sa pytat 2x to iste...
Co tak skusit to stiahnut s vypnutym firewallom?
sondaw
31.05.09,20:59
Myslíš, že je to ta nejlepší rada, když něco stahuješ z netu nebo surfuješ?
Dost často se setkávám v diskuzích s dotazy, co má dotyčný dělat se zavirovaným PC, že se nemůže zbavit trojanů, zpomalil se PC, zamrzá a to či ono nefunguje...
A když se zeptám na poslední jeho činnost na PC, než se problémy objevily, co myslíš, že se dovídám? Stahoval hru nebo film (odkud asi bude zřejmé) a protože to nešlo jak by chtěl, vypnul firewall, popř. i antivir. A bylo vymalováno.
Možná jsem až příliš opatrná, ale jsem na netu víc jak 12 hodin denně a už několik let nepamatuji, že bych měla problémy s viry nebo jinými šmejdy. Ovšem než vypnout firewall nebo antivir, raději oželím to, co stahuji nebo zkusím stáhnout jinde.
A pokud vím, že jde o důvěryhodný zdroj, upravím pravidla firewallu (výjimka), ale před otevřením souboru udělám vždycky antivirovou kontrolu.
Ovšem je to jen můj názor
jurco286
01.06.09,09:24
firewall je windows firewall,náhodné a vypnut mi nejde lebo je to take sive a nejde mi s tym hybat a navrchu mi pise ze nastavenia sa riadia politikou skupiny s tym co????????
jurco286
01.06.09,09:27
vo vsetkych prehliadacoch to robi(opera,mozzila,safari,explorer)
rozne stranky,nod 32
pistik71
01.06.09,10:09
tak to skor vyzera ze ti to zakazal nejaky spravca siete v praci.
sondaw
01.06.09,11:27
Zeptám se jinak, blokoval ti to firewall vždy nebo jen od nějaké doby?
vyr skalny
01.06.09,13:43
Myslíš, že je to ta nejlepší rada, když něco stahuješ z netu nebo surfuješ?
Dost často se setkávám v diskuzích s dotazy, co má dotyčný dělat se zavirovaným PC, že se nemůže zbavit trojanů, zpomalil se PC, zamrzá a to či ono nefunguje...
A když se zeptám na poslední jeho činnost na PC, než se problémy objevily, co myslíš, že se dovídám? Stahoval hru nebo film (odkud asi bude zřejmé) a protože to nešlo jak by chtěl, vypnul firewall, popř. i antivir. A bylo vymalováno.
Možná jsem až příliš opatrná, ale jsem na netu víc jak 12 hodin denně a už několik let nepamatuji, že bych měla problémy s viry nebo jinými šmejdy. Ovšem než vypnout firewall nebo antivir, raději oželím to, co stahuji nebo zkusím stáhnout jinde.
A pokud vím, že jde o důvěryhodný zdroj, upravím pravidla firewallu (výjimka), ale před otevřením souboru udělám vždycky antivirovou kontrolu.
Ovšem je to jen můj názor

No ja zas taky paranoik nie som. Antivir nepouzivam asi 7 rokov lebo strasne spomaloval system, stale nejake hlasky, obmedzenia islo mi to proste na nervy. A tiez som nemal nikdy ziadny problem. Akurat raz za cas preinstalujem win, ked sa mi zda ze pocitac uz nejde tak ako by mal alebo chcem len skusit nejaku novu verziu. Komplet s instalaciou ovladacov a vsetkeho softu co potrebujem to trva tak hodinu a pol a pocitac je ako novy, vsetky data mam na inom disku a dolezite mimo takze kludne moze virus napadnut cely system nic sa nedeje. Minuly tyzden som znamemu preinstaloval pc a trval na antivire ktory nedovolil ani presunut subory v ramci jedneho disku, musel som ho vypnut. Som rad ze ja taketo problemy riesit nemusim.
sondaw
01.06.09,13:59
V žádném případě jsem se tě nechtěla dotknout, ale podobné rady nedávám nejenom proto, že s vypínáním antiviru nebo firewallu nesouhlasím, ale i proto, že netuším, kdo se skrývá za položeným dotazem, jaké má zkušenosti s internetem a PC vůbec. Nerada bych svojí radou někomu přidělala větší problémy, než už třeba má.
Jestli nepoužíváš antivir, je samozřejmě tvojí věcí, ale opravdu bys to doporučil třeba začátečníkovi, který by si ten reinstal systému, v případě potřeby ani neuměl sám udělat?
A poslední, používám eseta (předtím jsem měla i jiné antiviry) a s klidným svědomím můžu říct, že mne neotravoval žádnými hláškami, omezeními nebo upozorňováním. Oznámil mi při spuštění nového programu jednou - nechal mne nastavit pravidlo a tím pro něho tento program skončil. Totéž platí i o firewallu-nastavím pravidla a on se jimi řídí, udělá to, co mu člověk nastaví, povolí nebo zakáže. Jak jsem napsala, je to každého věc, jestli tyhle programy používá nebo ho natolik obtěžují, že v PC vůbec nemá, já to jenom nedoporučuji a nepovažuji za rozumné.
Stevo5
01.06.09,15:36
Úplne súhlasím so sondaw. Myslím že nie je dobre radiť začiatočníkovi aby vypínal firewal alebo antivír, skôr alebo neskôr by mal omnoho väčšie problémy ako má teraz.
Prevádzkovať PC bez antivíru/firewalu sa dá, ale môže to robiť len niekto kto má s touto prácou skúsenosti. Myslím si že spomalenie počítača antivírom záleží na hardvérovej konfigurácii (a použitom programe) a je hodne individuálne.
Takže ja by som nedoporučoval vypnutie ochrany počítača, ale tento problém riešiť nastavením príslušných programov, napríklad si pozvať známeho ktorý má väčšie skúsenosti a vedel by to sprevádzkovať. Ďalšia možnosť je servis.
vyr skalny
01.06.09,18:11
o.k beriem spat, napisal som ako by som problem riesil ja.
misoft
01.06.09,19:29
Antivir nepouzivam asi 7 rokov lebo strasne spomaloval system, stale nejake hlasky, obmedzenia islo mi to proste na nervy.
Ak je aktualizovaný antivír, pracuje ako má, tak nevyhadzuje žiadne "nejaké hlášky", jedine vtedy, ak sa niekto (niečo) chce dostať do PC.
Je to síce pekné, vyr skalny, že čas od času preinštaluješ PC, ale pokiaľ systém šliape, ako má, tak je to zbytočná operácia. To potom svedčí o tom, že u teba je najjednoduchšie "format C://" a potom "install" a takto sa zbavuješ bordelu, ktorý si si naťahal do PC, lebo podľa teba je dobrý antivír zbytočnosť, ktorá "spomaľuje" PC :rolleyes:.
vyr skalny
01.06.09,21:11
Ano presne tak, format je pre mna najjednoduchsi, najrychlejsi, najucinnejsi. Urobi poriadok v pc, odstrani bordel a vdaka tomu som NIKDY nemusel riesit taketo nieco ze toto mi nejde a hento mi nejde. Tak nevidim dovod preco by som mal pouzivat nejaky antivir ktory kazdy .exe subor automaticky povazuje za virus.
premiko
01.06.09,21:55
:)

- ja zas vymienam PC, ked sa mi zda ze ide akosi pomaly... to je cca tak kazde styri roky ... pocas tej doby, ziadne preinstalovanie, ziadne viry ... a to som tiez pekne dlho na PC ... 8 - 12 hod...
sondaw
01.06.09,22:07
to. vyr skalny

Nic proti gustu, ale tohle už mi přijde docela i úsměvné :)
Jeden den náhodou stáhneš nějakého trojana, přestane ti to či ono korektně fungovat, navíc už máš stejně binec v PC - no tak se uklidí, spraví to jeden reinstal.
Za dva, tři dny či týden náhodou stáhneš dalšího trojana (náhoda je blbec), situace se opakuje a protože PC opět nefunguje jak má, celá procedura se opakuje. A může (píši může) se to stát i několikrát do měsíce, pokud se zadaří. Že tohle se ti nemůže stát? Život mne naučil - nikdy neříkej nikdy!
Začátečník nebo prostě uživatel, který až tak dobře s PC ještě neumí, pohybuje se na stránkách, kde o trojany není nouze, by tvojí metodou nedělal možná nic jiného, než reinstaloval systém, pokud by to vůbec zvládl sám.
Ale asi je to opravdu jednodušší než antivir, který trojana přesune do karantény a nechá uživatele zkontrolovat a rozhodnout, zda jde opravdu o šmejda (může si to najít např. http://www.processlibrary.com/ nebo i jinde online) a pokud je soubor OK, obnoví ho do umístění a v antiviru dá do výjimek.
Za těch několik let, co používám antivir se mi stalo jen v několika případech, že mi exe soubor vyhodnotil jako potentionálně infikovaný
Docela by mne zde zajímala anketa, kolik uživatelů považuje antivir a firewall za zbytečné a případné zavirování řeší reinstalem.
kergulaan
02.06.09,05:13
Docela by mne zde zajímala anketa, kolik uživatelů považuje antivir a firewall za zbytečné a případné zavirování řeší reinstalem.

Dobra idea - pripajam sa, kto to vie tu na porade najako urobit (hlasovanie) - doredu vdaka.
bv_alexandra
02.06.09,11:21
Ja sa chcem opýtať nenájde sa tu niekto, kto by príp. aj s obrázkami, napísal čo najlepšie nastavenie NODu aby čo najlepšie chránil.
Mne sa už viacej krát stalo, že keď prišiel technik tak vždy našiel nejakú infiltráciu, a ja keď si spustím kontrolu tak mi nikdy nič nenájde. Podľa mňa je to len v tom nastavení, že neviem ako to treba nastaviť aby kontroloval podrobne.
A tiež sa chcem opýtať, existuje nejaký program tzv rodičovská kontrola?
Ide o to že by som rada v dcérinom pc nastavila aby sa ani nejako náhodne nemohla dostať na stránky ktoré nie sú určené pre ňu.
Veľká vďaka dopredu za odpovede. :)
sondaw
02.06.09,11:35
Zdravím, NOD už sice nemám, používám ESET, ale pokud si vzpomínám, stejně jako v ESS, tak i v NODu existovala nápověda, velice podrobná i s obrázky, která mi už tehdy, coby začátečníkovi, stačila na správné nastavení.
Otevři si hlavní okno programu a nápovědu, myslím, že tam budeš mít podrobný návod
Co se týká rodičovské kontroly, pokud máš Vistu, tak její součástí je právě i rodičovská kontrola
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/cs-CZ/help/585539d0-0862-41e4-9b39-53467648efc51029.mspx

Jinak třeba:
http://www.slunecnice.cz/sw/iprotectyou/
http://www.slunecnice.cz/sw/parentalcontrol-bar/
http://www.slunecnice.cz/sw/kids-playground-web-browser/
http://www.slunecnice.cz/sw/kids-web-menu/
http://www.slunecnice.cz/sw/kidsplorer/
bv_alexandra
02.06.09,12:25
Zdravím, NOD už sice nemám, používám ESET, ale pokud si vzpomínám, stejně jako v ESS, tak i v NODu existovala nápověda, velice podrobná i s obrázky, která mi už tehdy, coby začátečníkovi, stačila na správné nastavení.
Otevři si hlavní okno programu a nápovědu, myslím, že tam budeš mít podrobný návod
Co se týká rodičovské kontroly, pokud máš Vistu, tak její součástí je právě i rodičovská kontrola
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/cs-CZ/help/585539d0-0862-41e4-9b39-53467648efc51029.mspx

Jinak třeba:
http://www.slunecnice.cz/sw/iprotectyou/
http://www.slunecnice.cz/sw/parentalcontrol-bar/
http://www.slunecnice.cz/sw/kids-playground-web-browser/
http://www.slunecnice.cz/sw/kids-web-menu/
http://www.slunecnice.cz/sw/kidsplorer/
Sondaw Ďakujem, áno aj ja mám Eset Smart security. Skúsim použiť tú nápovedu. Lebo knižku mám len k Nodu.
Čo sa týka tej rodičovskej kontroly je to jedno ktorý progr. by som stiahla z tých ktoré si mi dala v ponuke?
sondaw
02.06.09,12:40
Ahoj, osobně žádný z těch programů neznám, ale když se podíváš na jednotlivé odkazy, je u každého programu krátké info, které by ti mohlo s výběrem pomoct.
Možná má někdo z ostatních konkrétní zkušenost a něco podobného používá, třeba ti poradí líp. Jinak přeji "šťastnou ruku" :)

Co se týká ESS, pročti si nápovědu a pokud budeš s něčím potřebovat pomoct, a budu to umět, napiš mi zprávu a já se pokusím
kergulaan
03.06.09,03:08
Fakt nechcem byt rypal, i ked semo tamo to z mojich prispevkov tak vyznie, ale k teme ochrana deti pred internetom....
Mam syna - 12 rokov, ja na PC pracujem (adminstrativa) od roku 1990 ale teraz uz v niektorych oblastiach je moj syn dost predo mnou. Proste napr nastaveniam a praci s napr ICQ a Skype atd sa nevenujem, nieto casu a nemam ani potrebu
Syn chodi na programatorske kruzky, v skole diskutuje s kamaratami atd.
Ja si osobne myslim, ze je lepsie venovat problemu bezpecnosti Inetu nejaky cas - pokecat o tom coho sa vyvarovat a na co si dat pozor, kam nechodit a preco atd - vysvetlit. Ved zakazane ovocie najlepsie chuti a viem si predstavit tu snahu celeho detskeho kolektivu o zlomenie hesla, ked mu nieco zaheslujes.

Inac mozno by sa tato diskus hodila ako nova tema...
sthruska
03.06.09,04:37
Ja len k tomu preinštalovaniu systému.
Vyzerá to tak, že okrem W a nejakého "office" tam nič nemáš. Skús si takto preinštalovávať systém kde to trvá aj s nastavením programov 2 -3 dni.
magduska10
03.06.09,11:44
Ano presne tak, format je pre mna najjednoduchsi, najrychlejsi, najucinnejsi. Urobi poriadok v pc, odstrani bordel a vdaka tomu som NIKDY nemusel riesit taketo nieco ze toto mi nejde a hento mi nejde. Tak nevidim dovod preco by som mal pouzivat nejaky antivir ktory kazdy .exe subor automaticky povazuje za virus.

na toto sa neda uz nic povedat len LOL
jurco286
12.06.09,11:33
ja som doma
inajana
26.03.10,10:48
Prekladám príspevok:


Prosím o názor - radu - pomoc:

Vypĺňala som elektronické formuláre z
http://www.kros.sk/24960#subory

Funguje to OK - tak som link hneď poslala komošovi
- lenže jemu AVAST hlásil, že sa tam nachádza vírus (neviem podrobnosti)
- práve používal IE

Ja som bola na tej stránke cez MOZZILU + zapnutý Adblock
- tiež mám AVAST ... ale mne nič nehlásilo ...

Mám SPYBOT, Defender, nastavenú ochranu na prehliadačoch,
a nič - ani cez IE ani GCH.

Keby išlo o bežnú www - dám skontrolovať PC a viac tie formuláre (konkrétne RZZP KROS 4 x SA) neotváram.
Ale KROS ...

Kde je chyba? V zlom nastavení?
Stevo5
26.03.10,12:35
Ahoj. Otvoril som si tie stránky z linku, nič mi nehlási. Pred niekoľkými dňami som aj sťahoval nejaké tlačivá. Nič mi PC nehlásil. Mne by sa aj zdalo divné ak by na stránke KROS bol vírus. Predsa len je to známa firma a ak by sa to rozchýrilo, prišli by o zákazníkov ... . Takže predpokladám že je to hlásenie spôsobené neprimeranou "citlivosťou" antivíru, tzv. falošný poplach. Aj keď ruku do ohňa by samozrejme nedal nikto, pretože internet je internet a hackeri existujú...
Pre info - mám WinXP, Microsoft security esentials a PC tools Firewall plus.
inajana
26.03.10,14:43
Stevo5 - ĎAKUJEM za ochotu. Veď - ku KROSU sa to ani mne nehodilo. A bola by škoda také šikovné fomuláre RZZP nevyužívať ...
Vlado40
26.03.10,14:55
inajana

Ak má kamoš problém , tak mu ten formulár pošli.