kubajaroslav
01.06.09,08:18
Dobrý deň,
chcel by som zistiť ako treba začať podnikať s vlastným softvérom. Ide o nový softvér, ktorý by som vyvíjal sám, poprípade viacej ľudí. Ako spraviť licencie ku softvérovým produktom a čo na to hovorí autorské právo. A aké mám páky v našom zákone, keď mi bude softvér ukradnutý.
S pozdravom, Jaroslav Kuba
dragan.michal
01.06.09,06:23
o aky softwer ide?
kubajaroslav
02.06.09,04:22
Hlavne softvér pre podnikateľov a firmy, softvér spravený na mieru a tak a potom po pri tom by som rád ešte robil aj webové systémy. A potrebujem zistiť čo všetko k tomu treba.
LucasKE
03.06.09,18:56
Hlavne softvér pre podnikateľov a firmy, softvér spravený na mieru a tak a potom po pri tom by som rád ešte robil aj webové systémy. A potrebujem zistiť čo všetko k tomu treba.

Ked je to soft na mieru, tak je najlepsie urobit zmluvu pre kazdeho klienta, kde budu okrem ineho aj informacie, na kolkych PC sa to moze pouzivat, ake budu sankcie pri preukazani neopravneneho kopirovania atd... Zmluva je tvojou hlavnou ochranou a potom uz ako programator je na Tebe ako si ten soft zabezpecis.

Ohladom webov by to mohlo byt podobne, cize najlepsie by bolo mat zmluvy, pokial ide o vacsie systemy.