afrodita3108
01.06.09,09:28
ahojte, mám otázočku. Ako mám účtovať a čo ku tomu potrebujem. Robím to prvý krát... Keď majiteľ firmy mal požičané auto a do neho tankoval. má si urobiť cesťák? A ešte kúpili auto na leasing a nechce si robiť knihu jázd. Tankovanie normálne účtujem na 501 ako spotrebu PHM? Ďakujem
Martin Mocko
01.06.09,07:43
ahojte, mám otázočku. Ako mám účtovať a čo ku tomu potrebujem. Robím to prvý krát... Keď majiteľ firmy mal požičané auto a do neho tankoval. má si urobiť cesťák? A ešte kúpili auto na leasing a nechce si robiť knihu jázd. Tankovanie normálne účtujem na 501 ako spotrebu PHM? Ďakujem

1. požičané auto - je požičané od známeho - alebo od požičovne?
2. Auto zaradené do majetku (aj obstarané na leasing) - účtuješ spotrebu PHM na 501/AE (analytiku je dôležité vytvoriť)
afrodita3108
01.06.09,08:18
Požičanie auta je s požičovne
afrodita3108
01.06.09,13:49
prosím nikto mi nevie pomoct
ekonella
02.06.09,05:02
Pri použití vozidla z požičovne do nákladov sa zaúčtuje poplatok do požičovne , spotreba pohonných hmôt - výpočet podľa najazdených km a spotreby podľa TP: Samozrejme že musí urobiť vyúčtovanie pracovnej cesty s uvedením najzdených km a účelom
aby bolo preukázané, že vozidlo bolo použité na dosiahnutie a udržanie príjmov.
babi2
02.06.09,06:39
ahojte, mám otázočku. Ako mám účtovať a čo ku tomu potrebujem. Robím to prvý krát... Keď majiteľ firmy mal požičané auto a do neho tankoval. má si urobiť cesťák? A ešte kúpili auto na leasing a nechce si robiť knihu jázd. Tankovanie normálne účtujem na 501 ako spotrebu PHM? Ďakujem
Ak nechce robiť knihu jázd môže si uplatniť paušálny výdavok do výšky 80 percent z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok. Musí však zaevidovať stav tachometra na začiatku i konci zdaňovacieho obdobia. O celom nákupe PHM sa bude účtovať v účtovníctve a na konci zdaňovacieho obdobia si odpočíta 20%, ktoré budú nedaňové