babs
22.07.05,11:03
mám takúto otázku: Idem vystaviť faktúru za dodanie softwaru do švédska, som platiteľ dph mam vystaviť faktúru s dph alebo bez dph??aby som to upresnila faktúru vystavujem v EUR ak budem vystavovat faktúru platcovi tak by sa mala povinnost preniest na neho nie?? a ak neplatcovi som povinna ju odviest ja..dan neplatcovi mam vyratat v eur alebo v skk??

dakujem
nano
23.07.05,14:29
Podľa mňa ak je on platca vystavíš fa.bez DPH a ak je neplatca tak s DPH,ale nech sa ozve ešte niekto skúsenejší.
durisovad
23.07.05,14:39
Ja by som vystavila v kazdom pripade bez DPH.
babs
27.07.05,05:52
v kazdom pripade bez DPH?? tiez som rozmyslala ako nano ak je platca bez DPH ak neplatca s DPH.ale mozno je to inak..poradi este niekto??
lucinka1
27.07.05,12:24
ide o to, ci je ten software povazovany za tovar alebo sluzbu... ak ide o tzv. krabicovy software, je to tovar a vtedy vystavis neplatitelovi s DPH (podmienka pri dodani tovaru na oslobodenie je dodanie platitelovi) ak ide o vytvorenie sotwaru na mieru, moze ist o sluzbu, tam vystavis bez DPH (podmienka na oslobodenie je len to, aby bol podnikatelom vo Svedsku)
LLL
03.08.05,13:13
Ak to nie je platca DPH, fakturu vystavis s DPH.
Ak je to platca, faktura bude bez DPH. Na fakture musi byt uvedene IC DPH svedskej firmy a tovar musi opustit SR.
Do textu mozes vlozit: Tax exempt. acc. article 43 of VAT Act.
eviketa
03.08.05,13:26
tá veta v angl. je akože tovar oslob.od DPH podľa § 43 ?
LLL
03.08.05,13:30
Presne tak.
martinez
03.08.05,13:41
Ak je to krabicovy software, jedna sa o tovar, inac sa jedna o sluzbu. V tvojom pripade je odberatel identifikovany pre dan v inom clenskom state, takze :

1/ ak je to krabicovy sw, tak sa jedna o intrakomunitarne dodanie tovaru do clenskeho statu, co je podla §43,1 oslobodene od dane (oslobodene by to nebolo, ak by odberatel nebol osobou identifikovanou pre dan vo Svedsku)

2/ ak sa jedna o nejaky sw, ktory nemozno povazovat za krabicovy, tj jedna sa o nejake softverove aplikacie sirene po internete alebo v ramci nejakej intranetovej siete spravovane vasou organizaciou, mozno hovorit o sluzbe... konkretne o elektronickej sluzbe... I ked miesto dodania sluzieb je vseobecne miesto, kde ma dodavatel svoje sidlo, v tomto pripade sa jedna o vynimku podla §15,8,i ...... cize miesto dodania sluzieb je Svedsko a to bez ohladu na to, ci je odberatel osobou identifikovanou pre dan vo Svedsku

Zaverom teda mozno konstatovat, ze faktura v tvojom pripade bude vystavena bez DPH....
eviketa
03.08.05,13:58
to : LLL

vratim sa k tej vete, lebo musím vystaviť fa v angl. ale osobodenie je za služby - §15 ost.8 možem ten text použiť a len miesto 43 dať 15?
LLL
04.08.05,07:25
Jasne, uprav si to. Ono ta veta nie je povinna, ale ja to zvyknem davat.
eviketa
04.08.05,08:38
Dik, mala by tam byť, no v angl. som to nevedela zvládnuť