katka28
01.06.09,09:59
Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľkokrát v jednom mesiaci môžem byť na OČR s jedným dieťaťom?
Od marca dcérka je chorá každý mesiac, teraz vyšlo tak, že predchádzajúce OČR skončilo 6.mája a 27. mája zasa bola chorá, (diagnóza je iná). Preplácajú sa mi aj dni od 27. mája?
veronikasad
01.06.09,08:01
Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľkokrát v jednom mesiaci môžem byť na OČR s jedným dieťaťom?
Od marca dcérka je chorá každý mesiac, teraz vyšlo tak, že predchádzajúce OČR skončilo 6.mája a 27. mája zasa bola chorá, (diagnóza je iná). Preplácajú sa mi aj dni od 27. mája?
Pokial to nie je pokračovanie predchádzajúcej OČR-ky, máš aj v druhom prípade nárok na ošetrovné - max. 10 kal. dní.
drobeceva
01.06.09,08:02
Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľkokrát v jednom mesiaci môžem byť na OČR s jedným dieťaťom?
Od marca dcérka je chorá každý mesiac, teraz vyšlo tak, že predchádzajúce OČR skončilo 6.mája a 27. mája zasa bola chorá, (diagnóza je iná). Preplácajú sa mi aj dni od 27. mája?
Nie je to obmedzené. OČR platí SP od prvého dňa. Ak je OČR nad 10 dní, z-ľ prerušuje cez RLFO PP.
katka28
01.06.09,08:08
No super. Ja som si myslela, že môžem byť len raz, a nechala som vystaviť doklad od dnes. Na tie 3 PD som si vybrala dovolenku. Sestrička "grimasovala" keď som sa spýtala na papiere, že vraj poisťovňa bude zvedavá....
Pred rokmi keď ošetrovné vyplácali zamestnávatelia my sme platili niekomu 2x v mesiaci a pri kontrole mi povedali zo SP že jedna osoba môže byť vypísaná s tou istou osobou len raz. Takže zmenilo sa to?
alušik
01.06.09,08:11
Naozaj to nie je obmedzené, koľko krát s jedným dieťaťom. Kľudne môže jedna OČR skončiť a 2-3 dni po jej skončení dieťatko znova ochorie na inú diagnózu, tak pri čerpaní ďalšej OČR sa znovu prepláca prvých 10. dní.;)
veronikasad
01.06.09,08:15
No super. Ja som si myslela, že môžem byť len raz, a nechala som vystaviť doklad od dnes. Na tie 3 PD som si vybrala dovolenku. Sestrička "grimasovala" keď som sa spýtala na papiere, že vraj poisťovňa bude zvedavá....
Pred rokmi keď ošetrovné vyplácali zamestnávatelia my sme platili niekomu 2x v mesiaci a pri kontrole mi povedali zo SP že jedna osoba môže byť vypísaná s tou istou osobou len raz. Takže zmenilo sa to?
To platilo aj v minulosti - musí ísť naozaj o inú diagnozu. Pri pochybnostiach si SP môže vyžiadať zdravotnú dokumentáciu dieťaťa. Nesmie isť o nedoliečenú chorobu ...
katka28
01.06.09,08:21
ďakujem, nabudúce to budem vedieť. A nenechám sa odradiť sestričkou.
michelle84
12.06.09,12:55
Skúsenosť z minulého roka. V októbri (10 dní) bola manželka na OČR s manželom. V novembri bola opäť 10 dní. Bola to tá istá diagnóza, lebo jej manžel mal rakovinu a musela sa o neho starať. Sociálna poisťovňa jej druhú OČR neuznala.