dari1
22.07.05,11:12
milí poraďáci a poraďáčky,
mám na balkóne prekrásne fuksie, a začali sa mi na nich rojiť biele male mušičky, vraj su to molice. Striekam to nejakou chemiou na lezuci a cicajuci hmyz(zabudla som si to napisať, ako sa to vola), a nefunguje to!!! už im začinaju odchadzať listky. Nemate niečo vyskúšané?
Pomoc!!!
HankaNZ
22.07.05,09:38
Ahoj, dari1, teší ma, že je ešte niekto koho očarili fuksie. Moje zatiaľ vyzerajú zdravé a sú nádherné, ale miniružičky sú bez listov. Keby sa mi stalo to čo Tebe, vyskúšala by som pyrimor napr. , vedľa fuksie vysadiť levandulu, ja to tak mám, to pomáha odpudzovať vošky, alebo raz mi pomohol postrek obyčajnou jarovou vodou. To je všetko čo ovládam.
Pepa
22.07.05,10:06
No vyskúšané mám iba to, že mi "odišli". Skúšala som chémiu, nechémiu, umývanie, sprchovanie, potápanie /otočila som to dolu "hlavou" do vedra a topila som to/. Všetko zabralo iba na chvíľu. Ale nevzdávaj to, možno má niekto nejaký super "recept".
dari1
22.07.05,11:17
diky za odozvu, pirimor je iba na vošky, to som vycitala z literatury na nete, skusim to s tou levandulou, len aby nebolo neskoro.
Bubika
22.07.05,11:58
obcas na to pomoze strucik cesnaku "dolu hlavou" zastrceny do zeme
dari1
22.07.05,11:59
to som este nepocula, urcite skusim, diky moc
mammajka
22.07.05,13:02
milí poraďáci a poraďáčky,
mám na balkóne prekrásne fuksie, a začali sa mi na nich rojiť biele male mušičky, vraj su to molice. Striekam to nejakou chemiou na lezuci a cicajuci hmyz(zabudla som si to napisať, ako sa to vola), a nefunguje to!!! už im začinaju odchadzať listky. Nemate niečo vyskúšané?
Pomoc!!!
Ja problém s mulicami zatiaľ nemám, tiež mám levanduľu pri fuksiách, ale mne opadávajú pupce, ktoré ešte ani nekvitnú a opadávajú mi žlté listky.
Neviem čo mám robiť len pozerám ako mi odhádza. Mám ju namnožšnú ale neviem či mi ďalšiu zimu vydržia.

S tou levanduľou to pomáha aj proti komárom. Aspoň neštípu.
Pepa
22.07.05,13:15
Zlatko MOLICE - MULICE to sú také podstatné väčšie zvieratká.
Milka
22.07.05,13:26
Neviem,či to pomôže, ale mne sa objavovali také drobné biele a čierne mušky v okolí izbových kvetín. Poradila som sa s odborníkmi a kúpila som insekticidny hľbkový prípravok v granulovanej úprave /veľmi drobučký granulát/, posypala som povrch zeminy v kvetináčoch a zabralo to. To znamená, že lárvy týchto drobných mušiek sú v zemine.

Ale neviem si rady s drobnolistými fikusmi, na ktorých sa mi "usadili" puklice. Nepomáha ani ľudové čistenie vyluhovaným čajovým vresúškom, ani chemický postrek /Applaud A 25WP/, už má nebaví stále čistiť list po liste, ak viete niekto, ako to mám zlikvidovať, nemyslim celú rastlinu, poradte prosím...
účtovník 007
22.07.05,13:29
Ja problém s mulicami zatiaľ nemám, tiež mám levanduľu pri fuksiách, ale mne opadávajú pupce, ktoré ešte ani nekvitnú a opadávajú mi žlté listky.
Neviem čo mám robiť len pozerám ako mi odhádza. Mám ju namnožšnú ale neviem či mi ďalšiu zimu vydržia.

S tou levanduľou to pomáha aj proti komárom. Aspoň neštípu.
Práve som dokončila DPH a som ustatá ako kôň, ale ten preklep bol úžasný. Schuti som sa zasmiala.:p
Manual
22.07.05,14:53
milí poraďáci a poraďáčky,
mám na balkóne prekrásne fuksie, a začali sa mi na nich rojiť biele male mušičky, vraj su to molice. Striekam to nejakou chemiou na lezuci a cicajuci hmyz(zabudla som si to napisať, ako sa to vola), a nefunguje to!!! už im začinaju odchadzať listky. Nemate niečo vyskúšané?
Pomoc!!!Dari,
na molice je výborný postrek ACTARA je to prášok a je bežne dostať. Na 10 litrov dávam 6 - 8 gramov. Ty budeš ale zarábať do malého ručného cca 1liter velkého, tak si to prerátaj. Je to kontaktný aj systémový prostriedok, to znamená, že sa dostane do tela rastliny a molice pri cicaní šťavy potom zahynú. Ďalej na molice je výborný kontaktný LANATE = doniesť si z Polska u nás nie je.
Pekný deň želám...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
dari1
25.07.05,06:59
So smútkom oznamujem, že som všetky fukcie ostrihala, lebo napriek intenzívnemu postrekovaniu sa znova a znova rojili, kládli vajíčka, už boli i na iných kvetinkách. Bola toho plná igelitka, tak si viete predstaviť môj smútok. Dúfam, že som sa toho zbavila a fuksie nanovo vyrašia plné kvetu.
Napriek tomu ďakujem za vaše rady, už nezistím, či by to fungovalo. Tam je asi ten problém, že keď niektorú molicu nezasiahne ten prípravok, narobí ďalšie a ďalšie vajíčka a tak dookola.
Manual
25.07.05,13:20
So smútkom oznamujem, že som všetky fukcie ostrihala, lebo napriek intenzívnemu postrekovaniu sa znova a znova rojili, kládli vajíčka, už boli i na iných kvetinkách. Bola toho plná igelitka, tak si viete predstaviť môj smútok. Dúfam, že som sa toho zbavila a fuksie nanovo vyrašia plné kvetu.
Napriek tomu ďakujem za vaše rady, už nezistím, či by to fungovalo. Tam je asi ten problém, že keď niektorú molicu nezasiahne ten prípravok, narobí ďalšie a ďalšie vajíčka a tak dookola.Veď tá ACTARA je systémový prípravok, ide do rastliny a molice zahynú pri cicaní rastliny. Postrek zopakuj 2-3 x v intervale 4 dni a zahynú aj tie, čo sa vyliahnu z vajíčok. To že si ich ostrihala si asi nevyhrala nad nimi. Neviem kde to máš, ale asi je tam niekde zdroj na iných rastlinách - zeline. Tú v prvom rade zlikviduj aby nemali v okolí Tvojich kvetín dobré podmienky na rozmnožovanie.
Pekný deň želám...
durisovad
25.07.05,17:18
Dnes som citala v jednej zahradkarskej knizke, ze molice treba postriekat vyluhom z tabaku. Mate s tym niekto skusenost?
pyton
25.07.05,18:05
Minulý rok som skúsala rôzne "recepty" s cesnakom, sprchovaním a kadecím a postupne vsetko skapalo. Tento rok som mala kráásny ruzovofialovy balkon a uz je vsetko skapaté a skarede, vsade sama molica. Boli to fialové surfinie, fakt narastli krasne, bohato kvitli, potom million bells ruzove a fialove.
Vraj je molic vsade plno a vraj nic tomu nepomoze.
Mozno este raz nieco vysadím asi tagettes, ale minulý rok aj ten napadli tie potvory.
Miro77
05.08.05,08:42
Podľa mňa si zle identifikovala škodcu. Molice sú síce najväčšie viditeľné, ale fuksie chutia aj menším zvieratkám. Strapky, Roztočce 0,2 mm, Roztoče 0,5 mm.

Postrek na okrasné kvety je komplikovanejší, lebo by nemali zostať biele od chemikálií. Potom sú škaredé. Osvečila sa mi 3 kombinácia Sanmite, Nissorun a Talstar. Každé 3 dni po sebe.
Okrem postrekov proti cicavcom treba aby nasledovala komplexná kúra proti plesniam. 3 kombinácia Previkur, Rovral Flo, Fundazol. Lebo pliesne sa začínajú rozvíjať na miestach poškodenia listov aj koreňov.
Do každého postreku pridať biohnojivo Darina, alebo Humix a zmäkčovadlo Agrovital. Zvyšok chemikálie naliať do kvetináčov. Odtial to vylieza hore na listy.
Postrekovať večer aby to pôsobilo v mokrom štádiu celú noc. Aj na meter okolo kvetináča aj pod kvetináčom aj v miske. Ak je rastlina menšia môže sa na ňu do rána natiahnúť igelitové vreco.
Ak sú ráno listy obielené opláchnuť skôr než to na nich uschne.
anina
05.08.05,11:38
Po zasadeni hrachoru na balkon, proti zvedavcom odnaproti sa mi krasne rozrastol a zakvitol bielymi a ruzovymi kvetmi. Ale v case horucav zacali spodne listy zltnut a su cele akoby deravy papier. Siri sa to rychlostou blesku. Co to moze byt? Vedla mam dalsie kvety a nechcela by som prist aj o ne. A este mam jednu zahadu: prestali mi kvitnut muskaty, su sice krasne zelene ale ani jeden kvet akoby utal. Uz som ich poliala pripravkom na podporu kvitnutia, ale stale nic, ani pucik. A pritom kvitli od jari ako o dusu.
Pepa
05.08.05,12:05
Musíš ich hnojiť pravidelne. Ja ich hnojím 2x do týždňa. "Ale veď ich nechaj trošku oddýchnuť."
0linka
16.11.05,05:14
milí poraďáci a poraďáčky,
mám na balkóne prekrásne fuksie, a začali sa mi na nich rojiť biele male mušičky, vraj su to molice. Striekam to nejakou chemiou na lezuci a cicajuci hmyz(zabudla som si to napisať, ako sa to vola), a nefunguje to!!! už im začinaju odchadzať listky. Nemate niečo vyskúšané?
Pomoc!!! Ja viem, že už je neskoro, ale pre budúcnosť... Moja švagriná používa na všetkých škodcov výluh zo žihľavy. Mne tak zachránila tento rok práve fuksiu.
zuzana
16.11.05,05:42
Aj ja to mávam v kvetináči a vždy zabral BASUDIN.Zarobiť s vodou a postriekať zem rozprašovačom.
DanielaSL
20.11.05,14:33
Mala som peknú bazalku v kvetináči a zrazu mi na nej začali listy akoby hnednúť a opadávať , všimla som si , že na listoch sa pohybuje niečo čo vyzerá ako malá čierna čiarka, neviete niekto o akého škodca sa jedná a ako sa ho dá zbaviť , keďže bazalku dávam do šalátov ?
Danielle369
20.11.05,14:50
Daniela,zrejme si ju preliala vodou.To vtedy začnú hnednúť listy.Ja by som ju hned presadila.:D :mad:
kukučka
20.11.05,16:21
A nebude to tým, že jej skončilo veg. obdobie? Bazalka nie je trvalka, ostrihaj a vysuš, ináč sa Ti zošúverí celá.
DanielaSL
20.11.05,19:38
No tak preliata by nemala byť.... a chodia jej po listoch také malé čierne čiarky. To jej asi škodí , ale čo to je?
marama
05.12.05,16:27
Neviem,či to pomôže, ale mne sa objavovali také drobné biele a čierne mušky v okolí izbových kvetín. Poradila som sa s odborníkmi a kúpila som insekticidny hľbkový prípravok v granulovanej úprave /veľmi drobučký granulát/, posypala som povrch zeminy v kvetináčoch a zabralo to. To znamená, že lárvy týchto drobných mušiek sú v zemine.

Milka, prosim Ta ako sa vola ten hlbkovy pripravok granulat. Dik
Manual
05.12.05,16:35
Mala som peknú bazalku v kvetináči a zrazu mi na nej začali listy akoby hnednúť a opadávať , všimla som si , že na listoch sa pohybuje niečo čo vyzerá ako malá čierna čiarka, neviete niekto o akého škodca sa jedná a ako sa ho dá zbaviť , keďže bazalku dávam do šalátov ?
Danka, tie čiarky sú cca 1-2 mm dlhé ? a možno majú cez chrbát také priečne pásiky. Daj si to pod zväčsovacie sklo. Ak to tak vyzerá tak to je na 90% strapka. Može to byť naša alebo západná. Na to dostaneš postrek ale to už potom nepoužiješ, lebo to je otrava. Asi vyhodiť a zasiať nové.
Pekný večer...:)
DanielaSL
05.12.05,17:22
Janko stalo sa , bazalka dokapala a skončil zbytok v koši.:mee:
Manual
05.12.05,17:24
A aké to bolo veľké ?
pyton
05.12.05,21:43
Mala som peknú bazalku v kvetináči a zrazu mi na nej začali listy akoby hnednúť a opadávať , všimla som si , že na listoch sa pohybuje niečo čo vyzerá ako malá čierna čiarka, neviete niekto o akého škodca sa jedná a ako sa ho dá zbaviť , keďže bazalku dávam do šalátov ?
Veď to je prirodzené, leto skončilo :p, aj tak ti dlho vydržala. Mne pokapala asi pred 2 týždňami. Kukučka ti to napísala tiež, bazalka nie je trvalka. /čo je škoda ;) /
DanielaSL
06.12.05,06:15
A aké to bolo veľké ?
Janko asi také to bolo ako keď na pravítku máš najmenšie čiarky, na dĺžku aj na šírku, možno o trošku kratšie.
No a nemala som ju dlho , veď som ju len pred mesiacom kúpila krásnu veľkú zelenú. Tak začali zrazu hnednúť a schnúť lístky a na bazalke sa prechádzali takéto chudé čiarky.
Milka
08.01.06,09:12
to "marama":
Pripravok na nicenie ciernych drobnych musiek v kvetinacoch - bytove rastliny sa vola Basudin 1O G - je to insekticidny hlbkovy pripravok v drobuckej granulovanej uprave, posype sa "malicko" povrch zeminy v kvetinacoch bytovych rastlin. Zabera to.
bv_alexandra
13.06.06,05:50
Poradaci nemáte niekto skúsenosti s pestovanim múškátov. Ja som si tento rok kúpila, zasadila a boli nádherne. Kvitli jedna radosť. A zrazu všetky odkvitli. Púčik ani len nevyjde do kvetu a zoschne. Čím to môže byť? a každý den vyhadzujem za hrsť žltých listov. Som z toho nešťastna, lebo mi robili radosť, a teraz sa im nedarí a neviem prísť na to že prečo.Mala som v jednom črepníku aj tie male biele chrobáčiky ale to som vystriekala a už nie sú.
Ešte jedna otázočka: ako často hnojite muškaty?
ďakujem za každú radu.
Elena Navrátilová
13.06.06,06:11
Muškátiky je najlepšie hnojiť pri každom zalievaní, resp. raz do týždňa. Už som sa viackrát stretla s tým, že odborníci /p. Lebiš atď./ doporučujú na rozdiel od návodov na hnojivách takéto hnojenie. Záleží od toho na stranu máš orientované okno, resp. balkón kde ich máš uložené, teda od intervalu zálievky. Ale ešte menej prospieva muškátikom, keď sú preliate. Takže najistejšie skúsiť prštekom vlhkosť zeminy. Uschnuté listy totiž môžu byť následkom aj preliatia.
bv_alexandra
13.06.06,08:52
. Kvitli jedna radosť. A zrazu všetky odkvitli. Púčik ani len nevyjde do kvetu a zoschne.
.
A to že odkvitli môže byť tiež s tým spojene? Lenže ja vôbec nemám pocit že by som ich preliala. Každý tretí den ich polievam tak akurat. takže ked ich budem hnojiť raz za týžden nič im nespravím? Ktoré hojivo by ste odporučili.
Elena Navrátilová
13.06.06,09:06
Hnojivo kupuj podľa toho na ktoré kvietky ho potrebuješ. Ak máš len muškáty, tak na muškáty, ak aj iné, kúp kombinované. Máš dierky na výtok prebytočnej vody na dne truhlíka? Hnojivá nekupuj od rovnakého výrobcu a rovnakej značky. Striedaj ich. Každé je zložením o inom.
andi
28.06.06,19:37
Ja pestujem muškáty už viac rokov.Každý deň ich polievam a len z hora a prebytočnú vodu zo spodku stále vylievam.Hnojenie len zriedka a to len na kvety.Odkvitnuté kvety treba stále zberať keď už začínajú opadávať listočky kvetov.Aj zoschnuté listy oberám.
rosnička
29.06.06,16:56
molica lastovičníková postrek Actara 50 WG dávka 6 g na 10l vody /prepočítaj si to na potrebu vody
vierka12
02.07.06,17:23
vpvykto mi poradi co z voskami na paprike vo foliovniku vyskusany postrek pyrimor calypso basudin
Betina2
12.07.07,08:36
No a ja som pred týždňom vyhodila všetky aksamietniky z môjho balkóna, ktoré kompletne napadli roztočce. A to som ich pritom dosť polievala. Použila som postrek OMITE 30W, aj na zeminu, ale bolo už neskoro pre tie aksamietniky. To sa mi ešte nestalo!. Veď oni charakteristicky voňajú a odpudzujú inú háveď! Postriekala som aj bidensy a verbeny aj surfínie (tie som aj spolu s bidensom zostrihala) tak uvidím, čo to spraví. Možno ešte vyženú. Ale taký bol ten balkón predtým pekný! Ono niekedy si to človek prinesie už z obchodu (v zemine to nevidí) a neskôr sa to premnoží.
Chokma
07.02.11,06:44
Ahojte,
ak ma niekto problem (sustavny) s molicami, hlavne v priestoroch ako folia a sklenik, urcite nech vyskusa maleho chrobacika moliciara. My sme kazdorocne mavali problemy a nevedeli sme sa dostriekat. Uz sme boli zufali. Vtedy sme si precitali clanok v Zivote o moliciarovi a ako sa hovori - topiaci sa aj slamky chyta - zistili sme, kde ho zohnat, kupili sme a uz je to cez 7 rokov, zabralo, nebola to ta slamka pre topiaceho :) Prvy rok vsak nemozete striekat, musite ho nechat sa tam namnozit a uvidite, ze molic sa dlhodobo zbavite. Dostanete len taky pasicek, kde je sotva cosi vidiet, urcite vasa prva reakcia bude skepticka. Ale je to skutocne zazrak.
Dostanete ho v Rubani - firma Biotomal: http://www.biotomal.sk/
Najdete to tam v menu pod "skleniky".

:)
osky
13.07.16,08:09
vsade pisete viac-menej o kvetinach alebo rastlinach vo foliovnikoch/sklenikoch/
ja by som potrebovala radu na normalnu zahradku.

narastol mi nadherny kuceravy kel,mam ho plnu hriadku na vyvysenom zahone.vlani som ho mala do neskorych mrazikov krasny cerstvy,chodili sme si odtrhavat listy a nebolo co riesit.

tento rok je to hruz,len co vyrasili mlade rastliny,uz ich napadli molice.
kel sice krasne narastol,je obrovsky ale vobec ho nemozem pouzit,nakolko je plny molic.
postrek z tabakoveho vyluhu moc nezabral,dnes som si vsimla,ze zu su na nom aj skocky.

umyt sa to neda,je toho prilis Vela,na kazdom ,iste,ide ma porazit.

poradite co s tym? ci to vytrhat a vyhodit.ocividne ,aj ked by som zasadila nove,hned to bude napadnute,pretoze som to sadila viac krt,cize mam mladsie istarsie rastliny,na roznch miestach,ale aj tak je vsetko napadnute.
vdaka za kazdu radu.
arizona
13.07.16,09:43
vsade pisete viac-menej o kvetinach alebo rastlinach vo foliovnikoch/sklenikoch/
ja by som potrebovala radu na normalnu zahradku.

narastol mi nadherny kuceravy kel,mam ho plnu hriadku na vyvysenom zahone.vlani som ho mala do neskorych mrazikov krasny cerstvy,chodili sme si odtrhavat listy a nebolo co riesit.

tento rok je to hruz,len co vyrasili mlade rastliny,uz ich napadli molice.
kel sice krasne narastol,je obrovsky ale vobec ho nemozem pouzit,nakolko je plny molic.
postrek z tabakoveho vyluhu moc nezabral,dnes som si vsimla,ze zu su na nom aj skocky.

umyt sa to neda,je toho prilis Vela,na kazdom ,iste,ide ma porazit.

poradite co s tym? ci to vytrhat a vyhodit.ocividne ,aj ked by som zasadila nove,hned to bude napadnute,pretoze som to sadila viac krt,cize mam mladsie istarsie rastliny,na roznch miestach,ale aj tak je vsetko napadnute.
vdaka za kazdu radu.
Ja prave kvoli tym skodcom nepestujem letne odrody hlubovin. V lete je toho ozaj vela.Radsej si pestujem iba skore,jarne odrody, tam sa to da v pohode zvladnut bez chemie.

Uz som to pisala v inych temach...ja chcemiu v zahrade nepouzivam. V zahonoch medzi zeleninu sadim rozne bylinky a askamitniky, ktore svojou vonou odpudzuju vacsinu tychto skodcov. V nudzovych pripadoch pouzivam postrek z nakvasenej zihlavy,alebo pracieho mydla,

Na skocky a molice pomaha aj par krat denne osprchovat rastlinky,oni neznasaju vodu. Ale zas, ci to rastlinkam neuskodi v tychto horucavach, to je otazne...
proti skockam je dobre vysadit do blizkosti kapucinku. Tu skocky zboznuju, pojdu na nu,ostatne raslinky zvacsa nechaju na pokoji :-)
osky
13.07.16,16:35
Arizona dakujem ti za odpoved-ja som mala teda asi stastie vlani,lebo ten kel bol ukazkovy,mali sme ho od jari do neskorej jesene,a iba sme ostrihavali listy a srdiecka stale rodili nove a nove.mala som plny mrazak,este mam posledne vrecko.preto som ho tento rok znova zasadila,tesila som sa ze si znova namrazm bio zeleninu.ale zacalo to na karfiole s tymi molicami a z toho sa to asi rozmnozilo dalej.kaleraby v pohode narastu aj s tym,ae ten kuceravy kel-tam sa jedia listy,cize nemam sancu......vlaha im vobec nevadi.
tie skocky sa tam objavili az dnes,myslim ze koli strasnemu suchu.....vlani som mala kapucinku,ale skocky sa neobjavili.tento rok som si ju nazasadila,skoda....co sa tyka aksamietnic,ani tie im nevadia,mam ich v celom zahone a aj nechtik.je to asi dane rokom,pretoze tento rok na rozdiel od vlanajsku mame zase krasnu cviklu,uhorky,kaleraby,mrkvu....alebo aj por krasne rastie,dufam ze ho daco nezlozi.....zatial som striekala len tabakovym vyluhom zmiesanym s jarou,ale moc to nepomohlo.momentalne je dazdivo,cize sa ani striekat neoplati....no,uvidim.
Žabinka
13.07.16,16:48
mám pocit že tohto roku je dáko veľa molice.. ja ich mám hádam v každom muškáte, čili, avokáde, ktoré pestujem na balkóne..:rolleyes: predchádzajúce roky neboli..
arizona
13.07.16,18:29
mám pocit že tohto roku je dáko veľa molice.. ja ich mám hádam v každom muškáte, čili, avokáde, ktoré pestujem na balkóne..:rolleyes: predchádzajúce roky neboli..
Ja som mala iba v hrantiku, v paprickach Habanero-kupene na trznici.Postriekala som 3x mydlovou vodou a odvtedy je pokoj. V zahone nemam vobec. Z hlubovin tam mam iba kaleraby,ale ani na nich nie su.

Ja mam zase vela skociek na kapucinke. Hned okolo je nechtik,uhorky,tekvice,rajciny,ale iba kapucinka je posiata skockami...
Žabinka
13.07.16,18:34
mám pocit že tohto roku je dáko veľa molice.. ja ich mám hádam v každom muškáte, čili, avokáde, ktoré pestujem na balkóne..:rolleyes: predchádzajúce roky neboli..
Ja som mala iba v hrantiku, v paprickach Habanero-kupene na trznici.Postriekala som 3x mydlovou vodou a odvtedy je pokoj. V zahone nemam vobec. Z hlubovin tam mam iba kaleraby,ale ani na nich nie su.

Ja mam zase vela skociek na kapucinke. Hned okolo je nechtik,uhorky,tekvice,rajciny,ale iba kapucinka je posiata skockami...
a mydlovou vodou môžem aj muškáty postriekať? nepohnijú listy?
arizona
14.07.16,04:51
mám pocit že tohto roku je dáko veľa molice.. ja ich mám hádam v každom muškáte, čili, avokáde, ktoré pestujem na balkóne..:rolleyes: predchádzajúce roky neboli..
Ja som mala iba v hrantiku, v paprickach Habanero-kupene na trznici.Postriekala som 3x mydlovou vodou a odvtedy je pokoj. V zahone nemam vobec. Z hlubovin tam mam iba kaleraby,ale ani na nich nie su.

Ja mam zase vela skociek na kapucinke. Hned okolo je nechtik,uhorky,tekvice,rajciny,ale iba kapucinka je posiata skockami...
a mydlovou vodou môžem aj muškáty postriekať? nepohnijú listy?
Mozes striekat hocico. Len pozor! Nie cez horuce slnecne dni.To ti dokaze aj obycajba vody spalit rozhorucene listy. Radsej vecer,alebo pocas oblacnejsich dni
osky
15.07.16,09:04
ludkovia,vzdavam to,tie skocky to dorazili,kel je deravy ako reseto,uz z toho nebude nic.
zu mi len poradte,ci to mam vytrhat,alebo je lepsie to nechat na zahone ako lapac,aby nepreskocili na okolitu zeleninuktora sa zatial drzi....vdaka