money
01.06.09,13:24
ahojte poradaci, chcem sa vas opytat ako to vnimate vy. ked mam uzatvorenu zmluvu napr. o najme, kupna zmluva atd., ale uvedena zmluva neobsahuje vsetky nalezitosti, ktore ma obsahovat, cize tym padom sa da povedat, ze je neplatna, ma DU pravo mi vyhodit z nakladov prisluchajucu sumu? al.popripade iny druh zmluvy, jedna sa mi len o ten sposob, ci ma DU pravo spochybnovat naklady na zaklade toho, ze zmluva je zle napisana - je neplatna... dakujem za vas nazor :)
hnedoočka
01.06.09,11:35
podľa mňa áno. z doterajších skúseností však viem,že veľa záleží i od toho,ktorý daňový úrad robí kontrolu.prinajlepšom ti môže umožniť počas kontroly dať zmluvu do poriadku podľa predpísaných náležitostí.
money
01.06.09,12:18
vies lebo zda sa mi to dost pritiahnute za vlasy aby mi DU spochybnoval naklad kvoli zle napisanej zmluvy...a o tom ktorom DU mas pravdu, niekedy mi to pripada ako keby kazdy DU mal ine zakony... :)
money
03.06.09,14:16
posuvam
Milan Benka
03.06.09,18:02
ahojte poradaci, chcem sa vas opytat ako to vnimate vy. ked mam uzatvorenu zmluvu napr. o najme, kupna zmluva atd., ale uvedena zmluva neobsahuje vsetky nalezitosti, ktore ma obsahovat, cize tym padom sa da povedat, ze je neplatna, ma DU pravo mi vyhodit z nakladov prisluchajucu sumu? al.popripade iny druh zmluvy, jedna sa mi len o ten sposob, ci ma DU pravo spochybnovat naklady na zaklade toho, ze zmluva je zle napisana - je neplatna... dakujem za vas nazor :)

Neplatnosť takejto zmluvy musí namietať zmluvná strana. Daňový úrad má postupovať v zmysle základných zásad, uvedených v § 2 zák. 511/1992 Zz.
Do pozornosti dávam hlavne ods. 6 - Pri uplatňovaní daňových predpisov sa berie do úvahy vždy skutočný obsah právneho úkonu alebo inej skutočnosti rozhodujúcej pre určenie alebo vybratie dane.