klaudia1
01.06.09,13:03
Dobry den
potrebujem informaciu.Manzel ma dieta a ma platit vyzivne 3000 SK, zaraba 9000 SK mesacne z toho plati 5000 SK bezucelovy uver.Podal navrh na znizenie vyzivneho ale sud mu to neuznal.Moze sud spocitat prijem nas oboch aj ked je to len jeho dieta?Ako je to mozne, ze sud nezaujima z coho ma zit on ked z prijmu 9000 SK ma platit vyzivne 3000SK.My zatial dieta nemame..
Dakujem
ivka70
01.06.09,11:06
Ano, dokonca musi ratat aj tvoj prijem - posudzuje celkovy prijem manzelov. Keby ste mali dieta, posudzuje zasa nutnost vyzivovat aj to vase.

Len tak mimochodom - ten uver je jeho? nie vas spolocny?
klaudia1
01.06.09,12:02
Ano uver je pisany nanho...
ivka70
01.06.09,12:27
Ano uver je pisany nanho...

To je ale jedno, pokial ste manzelia, je to vas spolocny uver, nie je len jeho.
02Michaela
01.06.09,16:49
Dobry den
potrebujem informaciu.Manzel ma dieta a ma platit vyzivne 3000 SK, zaraba 9000 SK mesacne z toho plati 5000 SK bezucelovy uver.Podal navrh na znizenie vyzivneho ale sud mu to neuznal.Moze sud spocitat prijem nas oboch aj ked je to len jeho dieta?Ako je to mozne, ze sud nezaujima z coho ma zit on ked z prijmu 9000 SK ma platit vyzivne 3000SK.My zatial dieta nemame..
Dakujem
Myslím, že keď si si ho brala tak si vedela, že má dieťa, alebo nie?:eek:
Myslím, že skôr áno. Tak prečo ťa trápi to, že aj jeho dieťa má nárok na zdravý, kultúrny a primeraný život ako jeho otec? Alebo si si myslela, že keď si ťa zoberie, dieťa začne pojedať trávu a spávať v maštali? Len aby si Ty a jeho otec ušetrili?
klaudia1
02.06.09,04:50
Uz som si citala viac prispevkov od teba v rozlicnych témach a zda sa mi ze si nejaka zaujata voci vsetkym otcov ktory, neziju so svojimi detmi.Takze ta poprosim ked si neobjektivna a zaujata nerad druhym.Nie vzdy za to moze otec.Asi nieco podobne sa stalo tebe a preto si taka.Do tem v ktorych nevies radit ,tak sa nezapajaj.
02Michaela
02.06.09,07:08
Uz som si citala viac prispevkov od teba v rozlicnych témach a zda sa mi ze si nejaka zaujata voci vsetkym otcov ktory, neziju so svojimi detmi.Takze ta poprosim ked si neobjektivna a zaujata nerad druhym.Nie vzdy za to moze otec.Asi nieco podobne sa stalo tebe a preto si taka.Do tem v ktorych nevies radit ,tak sa nezapajaj.

Myslím, že porada je tu pre každého. Ak nechceš aby Ti niekto pripísal k Tvojej téme, tak vypíš mená, aby ľudia na Tvoj príspevok vôbec nereagovali. Ak si myslíš, že som zaujatá voči Tebe, tak prepáč. Ale ja Ťa vôbec nepoznám a ani Tvojho manžela, ale keď "Ty" nechceš zo svojho vrecka platiť na jeho dieťa, je to tvoja vec. Ale chcela by som Ťa vidieť v opačnej situácii, kedy by Tvoj bývalý manžel odmietal platiť výživné, len preto že si vzal novú manželku s vysokým platom a tá odmieta platiť na Tvoje dieťa. Podľa mňa choré.
Ale je to Tvoja vec, viac k Tvojmu nicku nepripíšem ani čiarku. Plním Tvoje želanie. Prajem pekný deň.
Dúfam, že Ti tu niekto adekvátne poradí.
arizona
02.06.09,09:48
Dobry den
potrebujem informaciu.Manzel ma dieta a ma platit vyzivne 3000 SK, zaraba 9000 SK mesacne z toho plati 5000 SK bezucelovy uver.Podal navrh na znizenie vyzivneho ale sud mu to neuznal.Moze sud spocitat prijem nas oboch aj ked je to len jeho dieta?Ako je to mozne, ze sud nezaujima z coho ma zit on ked z prijmu 9000 SK ma platit vyzivne 3000SK.My zatial dieta nemame..
Dakujem
Súd posudzuje manželovu "domácnosť". Tzn. že berie do úvahy príjmy a výdaje jeho domácnosti. Tým, že je ženatý ,počíta aj s Tvojimi príjmami.
Keď budete mať svoje deti, (príp. iná zmena financií , napr. strata zamestnania jedného z vás))môže požiadať súd o zníženie výživného, lebo sa bude posudzovať podľa iných kritérií.
redsonja
19.06.09,20:06
Súd posudzuje manželovu "domácnosť". Tzn. že berie do úvahy príjmy a výdaje jeho domácnosti. Tým, že je ženatý ,počíta aj s Tvojimi príjmami.
Keď budete mať svoje deti, (príp. iná zmena financií , napr. strata zamestnania jedného z vás))môže požiadať súd o zníženie výživného, lebo sa bude posudzovať podľa iných kritérií.
Ale tiež to nemusí byť pravidlom. Sudcu, ktorý rozhodoval v prípade môjho manžela, absolútne nezaujímalo, aký príjem mám ja, nakoľko vraj vyživovaciu povinnosť má manžel a nie ja a na tom základe bola aj stanovená výška výživného. Možno ma niektoré slobodné a rozvedné matky ukameňujú, ale zdá sa mi to celkom logické.
ivka70
19.06.09,20:27
Ale tiež to nemusí byť pravidlom. Sudcu, ktorý rozhodoval v prípade môjho manžela, absolútne nezaujímalo, aký príjem mám ja, nakoľko vraj vyživovaciu povinnosť má manžel a nie ja a na tom základe bola aj stanovená výška výživného. Možno ma niektoré slobodné a rozvedné matky ukameňujú, ale zdá sa mi to celkom logické.


Zo zakona musi posudzovat prijem rodiny ako celku.
Si predstav, ze by v buducnosti nebral do uvahy ani vase spolocne deti a vyzivne by stanovil podla toho, kolko manzel zaraba.
Asi by si mu nepodakovala.
redsonja
19.06.09,20:42
Zo zákona má manžel vyživovaciu povinnosť aj na naše spoločné dieťa, takže to musí sudca brať takisto do úvahy. Ale podľa mojich informácií ohľadom súdnej praxe rozhoduje pri posudzovaní príjmu každý sudca individuálne. Ja som napísala svoj súkromný názor a skúsenosť.