LadyK
01.06.09,14:58
Dobrý deň,

mala by som jednu otázočku.

Mám ponuku na prácu, kde mi oznámili, že poistenie si zabezpečuje zamestnanec individuálne. Jedná sa o riečnu loď z Nemecka do Maďarska a späť (Dunaj).

Mohli by Ste mi prosím poradiť, o aké poistenie konkrétne ide, teda ktoré zamestnanec musí resp. môže mať? Nemám o tom predstavu, nakoľko som sa doteraz s takouto situáciou nestretla.

Vopred ďakujem.
A tiež sa prípadne ospravedlňujem, ak som otázku zaradila do zlej kategórie...
Chobot
01.06.09,13:04
Dobrý deň,

mala by som jednu otázočku.

Mám ponuku na prácu, kde mi oznámili, že poistenie si zabezpečuje zamestnanec individuálne. Jedná sa o riečnu loď z Nemecka do Maďarska a späť (Dunaj).

Mohli by Ste mi prosím poradiť, o aké poistenie konkrétne ide, teda ktoré zamestnanec musí resp. môže mať? Nemám o tom predstavu, nakoľko som sa doteraz s takouto situáciou nestretla.

Vopred ďakujem.
A tiež sa prípadne ospravedlňujem, ak som otázku zaradila do zlej kategórie...

Počkaj, pozriem sa do krištáľovej gule.....

... á už to vidím! Bude to asi sociálne poistenie, ale môže to byť aj cestovné poistenie, zdravotné poistenie ...

Sorry za taký úvod, ale skutočne nemôžeme vedieť, čo tým ten zamestnávateľ myslí. Môžeme sa domnievať, že ide o sociálne poistenie, ale to by si si mal vyjasniť s tým zamestnávateľom. Najmä sa spýtať, aké odvody ti bude z platu platiť (sociálne poistenie? zdravotné poistenie? dane?). Ak to bude len mzda bez odvodov, tak si budeš musieť sám zabezpečiť soc. poistenie ako samoplátca, rovnako aj zdravotné poistenie. Taktiež by bolo vhodné mať cest. poistenie pre prípad úrazu alebo inej nepríjemnej udalosti.
hanelie
01.06.09,15:12
a ešte to môže byť poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu - ak napr. čašník na lodi rozbije všetky taniere:eek::D