anavki
01.06.09,15:38
Dobrý deň,
prosím viete mi poradiť, môže si založiť spoločnosť s ručením obmedzeným aj súdny znalec, ktorý popri závislej činnosti vykonáva aj podľa osobitných predpisov ako SZČO uvedenú prácu súdneho znalca. Môže si založiť ako súdny znalec s.r.o. ? Ďakujem za odpoveď. Iva
Celsus
01.06.09,17:20
Zákon o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch pripúšťa existenciu SRO, ktorej predmetom činnosti bude znalecká činnosť. Takže znalec takú SRO založiť môže, treba však pritom splniť podmienky, ktoré na takú SRO kladie zákon uvedený v predošlej vete.
anavki
14.06.09,19:08
Ďakujem za odpoveď. Už som si niečo aj pozisťovala v tejto oblasti, len som sa chcela ešte opýtať či náhodou neviete - počula som, že vraj ak chce znalec s.r.o. tak môže, ale že musia tam byť minimálne traja. Je to pravda? Dakujem. Iva
hrotko
15.06.09,13:03
Ďakujem za odpoveď. Už som si niečo aj pozisťovala v tejto oblasti, len som sa chcela ešte opýtať či náhodou neviete - počula som, že vraj ak chce znalec s.r.o. tak môže, ale že musia tam byť minimálne traja. Je to pravda? Dakujem. Iva

ČO musia byť traja ? (poločníci ? - aké by museli byť ich podiely / zamestnanci?).
anavki
16.06.09,18:01
No, vraj sa musia dať dokopy aspon traja znalci aby urobili s.r.o. že jeden nemôže. To mám len informáciu od známeho. Kde by som si to mohla prípadne zistiť - pravdepodobne na živnostenskom úrade? Vdaka. Iva
Lianka
16.06.09,18:07
Tu je zakon, citaj: http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=18024&FileName=04-z382&Rocnik=2004
Je tam aj o tomto rec, narychlo som to prebehla.
anavki
16.06.09,18:52
Ďakujem. Mám ten zákon a čítala som ho len zbežne, teraz vidím, že sa tam o tom píše. Ešte raz vďaka. Iva