comodo
01.06.09,16:06
Dnes som naozaj nechtiac nepríjemnil pracovný deň pesronálu optiky Žácka v NMnV. Pred týžňom som tam bol s prosbou opravy rámu okuliarov mojej mamy asi pred mesiacom zakúpeného s tým, že vypadla skrutka a následne i sklo. Skrutku zamontovali s tým , že som ju zaplatil ( cenu si napamätám , v SK okolo 20 ), lebo vraj tie skrutky si treba sledovať a ich strata nie je súčasťou záruky. Dnes som tam bol znova , lebo nová skrutka bola krátka , nedržala. Znova ma poučili, že tie skrutky si treba sledovať , poriadnu , dlkšiu skrutky mi tam dali , keď som sprísnil pohľad a vyzval som aby tam dali čo tam má byť. Okrem toho som poznamenal fakt, že u konkurencie 200 m na sever za taký šróbik platbu nepýtajú.
Nejedná sa mi nejakých o pár centov, ale dovolím si položiť otázku : Je normálne , aby si zákazník mal na hociakom výrobku v záručnej dobe sledovať skrutky a iné diely , či sa mu nerozpadajú a v prípade ich straty, či rozpadu výrobku stráca právo na záručnú opravu ?
veronikasad
01.06.09,14:40
V "mojej" optike v PD /nechcem robiť reklamu/, za takéto opravy neplatím ani mimo záruky...
bebuš
01.06.09,14:41
Záručná doba je 2 roky, pošas tejto doby by predávajúci mal vady odstrániť bezplatne, samozrejme ak vada nebola spôsobená mechanickým poškodením. Vo vašom prípade to mali opraviť zdarma.
buchač
01.06.09,15:35
Ja budem teraz trochu mimotemy , ale raz manželku zavolali k reklamácii na tú veľkú sponu / štipec , hrebeň , či ako sa to nazýva... / do vlasov .
Jedna pani totiž prišla na info hypermarketu s tým , že sa jej zlomili tie zuby na tom hrebeni ..." si veľa dovolili " , zlomiť sa cca 10 dní pred vypršaním záruky ;)
Keď si manželka , čoby managerka odd. , vypočula o čom je reč , ešte doma penila jak malé pivo ...:---
Tým chcem povedať , že aj taký zákazníci existujú , v záruke aj krista krážom využiť / presnejšie zneužiť systém / :cool: