jess
14.07.04,13:51
Zdravím všetkých! Prosím Vás, vedel by mi niekto poslať vzor jednoduchej spoločenskej zmluvy na s.r.o. pre dvoch spoločníkov /obaja konatelia/. Jedná sa o obchodnú činnosť so základným imaním 200000,-. Vďaka.
Viera
15.07.04,04:53
Vzory zmlúv nájdete v Poradcovi 3-4/2002.
siman01
20.07.04,15:52
A mohla by si mi dat navod ako sa k tomu dopracujem ?.

Diky
Viera
21.07.04,05:02
Ak si predplatiteľom časopisu Poradca, stačí, že sa zaregistruješ na ich stránke www.i-poradca.sk (http://www.i-poradca.sk/) a budeš mať prístup aj k starším ročníkom. Nebude to však hneď, lebo si overujú, či si ozaj predplatiteľ.
Bohužiaľ číslo 3-4/2002 sa už nedá kúpiť, lebo je vypredané, ale myslím, že niekde v knižnici by sa našlo.
siman01
21.07.04,09:02
A ked nie som predplatitel :), su ine moznosti ako sa k nej dopracovat? :)
vladan
21.07.04,10:31
ak by si bol z KE alebo blízkého okolia, tak by som ti toho Poradcu mohla požičať... ja len takto môžem pomôcť. Pekný deň
Heni
21.07.04,18:21
Ja som sa k tomu Poradcovi dopracovala takto: zvyknu posielat ponuku svojich produktov aj s takym korespondakom, ze ak chces, poslu ti jedno cislo poradcu na ukazku... No, a mne poslali prave toto cislo. Tak ho asi maju viac, skus im priamo zavolat.
Pripadne este vychadzaju aj vzory zmluv na CD, mozno najdes v okoli niekoho, kto to ma...
Tak dobru lupu pri hladani prajem:-)
Beata
21.07.04,18:30
Vzor spoločenskej zmluvy s.r.o. vám pošlem na email, pretože do SS sa nedá priložiť a neviem, či si môžem dovoliť to dať na Poradu, keďže to mám stiahnuté ako predplatiteľka...
Takže ak máte záujem, napíšte mi do SS email a zašlem vám to.
víločka
22.01.05,16:34
Vzor spoločenskej zmluvy s.r.o. vám pošlem na email, pretože do SS sa nedá priložiť a neviem, či si môžem dovoliť to dať na Poradu, keďže to mám stiahnuté ako predplatiteľka...
Takže ak máte záujem, napíšte mi do SS email a zašlem vám to.

Zdravím.
Velice by som prosila, ak by sa dala tá zmluva poslať i na môj mail.
Ďakujem, ďakujem, ďakujem.
klaudiaz@zoznam.sk
:o
sisakis
08.03.05,09:00
dobrý deň Beata!
ak mi pošlete vzor tej spoločenskej zmluvy tak poviem babke aby sa za vás pomodlila a ja vám budem blahoželať na každé meniny.
sisakis ;)
Hlinkovx
08.03.05,09:06
Evanka
08.03.05,09:42
Zdravím všetkých! Prosím Vás, vedel by mi niekto poslať vzor jednoduchej spoločenskej zmluvy na s.r.o. pre dvoch spoločníkov /obaja konatelia/. Jedná sa o obchodnú činnosť so základným imaním 200000,-. Vďaka.Prikladam vzor a nejake nalezitosti okolo toho. Neviem ci pomoze, ale radim, aby ste si ju upravili na svoje podmienky. Niekedy urobi narychlo urobena a nepremyslena zmluva vela neprijemnost (obzvlast pri 2 spolocnikoch). Myslim vsak, ze uz tu nejake vzory zmluv boli. Skus vyhladat.
Beata
15.03.05,05:59
dobrý deň Beata!
ak mi pošlete vzor tej spoločenskej zmluvy tak poviem babke aby sa za vás pomodlila a ja vám budem blahoželať na každé meniny.
sisakis ;)No vidíš to sisakis?! Predbiehajú sa, lebo aj oni chcú aby sa babka za nich pomodlila ;)
ballkra
26.06.05,10:20
pošleš mi vzor spoločenskej zmluvy na ballkra@post.sk
Vďaka
adam
27.06.05,19:42
dobrý deň Beata!
ak mi pošlete vzor tej spoločenskej zmluvy tak poviem babke aby sa za vás pomodlila a ja vám budem blahoželať na každé meniny.
sisakis ;)
Zajtra je Beáty.......:D
flinstoun
13.09.05,05:55
Ahoj prosím ťa pošleš mi na môj email flinstoun@azet.sk vzor spoločenskej zmluvy? Vopred ďakujem...
flinstoun
13.09.05,06:00
Prosím Vás pošlite mi niekto vzor spoločenskej zmluvy ak by sa dalo tak aj hneď...
flinstoun
13.09.05,06:02
Evanka prosím ťa pošli mi tú spoločenskú zmluvu na flinstoun@azet.sk
ďakujem...
mmiki
09.12.05,08:44
Dobry den,
vstupujem do existujúcej spolocnosti (s.r.o) a doterajší majitel má zakladateľskú listinu , ktoru potrebujeme zmenit na spločenskú zmluvu.
Prosim vas nemate niekto vzor spločenskej zmluvy, kde je viac ako jeden spoločník (to je asi vzdy :) ? Velmi by ste mi pomohli.
Dakujem.
ajobs
09.12.05,12:21
Dobry den,
vstupujem do existujúcej spolocnosti (s.r.o) a doterajší majitel má zakladateľskú listinu , ktoru potrebujeme zmenit na spločenskú zmluvu.
Prosim vas nemate niekto vzor spločenskej zmluvy, kde je viac ako jeden spoločník (to je asi vzdy :) ? Velmi by ste mi pomohli.
Dakujem.

Pozri príspevok č.11:)
mironaj
09.12.05,15:54
Aký je rozdiel medzi spoločníkom a tichým spoločníkom. Je pravda, že tichý spoločník sa v spoločenskej zmluve neuvádza? Môže spoločník sro zaroveň byť nezamestnaný a poberať podporu v nezamestnanosti?
elPi
09.12.05,16:46
Ide o to že tichý spoločník sa tiež kapitálovo zúčastňuje na podnikaní. Môže to aj u fyzickej osoby nielen u spoločnosti
Postavenie tichého spoločníka ti možno objasnia tieto ustanovenia obchodného zákonníka:


DIEL XIX

ZMLUVA O TICHOM SPOLOČENSTVE

§ 673

Základné ustanovenia

(1) Zmluvou o tichom spoločenstve sa zaväzuje tichý spoločník poskytnúť podnikateľovi určitý vklad a podieľať sa ním na jeho podnikaní a podnikateľ sa zaväzuje na platenie časti zisku vyplývajúcej z podielu tichého spoločníka na výsledku podnikania.

(2) Zmluva vyžaduje písomnú formu.


§ 674

(1) Predmetom vkladu môže byť určitá peňažná suma, určitá vec, právo alebo iná majetková hodnota využiteľná pri podnikaní.

(2) Tichý spoločník je povinný predmet vkladu odovzdať podnikateľovi alebo mu umožniť jeho využitie pri podnikaní v dohodnutej dobe, inak bez zbytočného odkladu po uzavretí zmluvy.

(3) Ak sa zmluvou neurčuje inak, stáva sa podnikateľ prevzatím veci, s výnimkou nehnuteľných vecí, jej vlastníkom. Ak je predmetom vkladu nehnuteľná vec, je podnikateľ oprávnený na jej užívanie po dobu trvania zmluvy. Ak je predmetom vkladu právo a zmluva neurčuje niečo iné, je podnikateľ oprávnený po dobu trvania zmluvy na jeho výkon.


§ 675

(1) Tichý spoločník je oprávnený nahliadať do všetkých obchodných dokladov a účtovných záznamov týkajúcich sa podnikania, na ktorom sa podieľa svojím vkladom podľa zmluvy o tichom spoločenstve.

(2) Podnikateľ je povinný poskytnúť tichému spoločníkovi na požiadanie informácie o podnikateľskom zámere na budúce obdobie a o predpokladanom vývoji stavu majetku a financií týkajúcich sa podnikania, na ktorom sa tichý spoločník podieľa svojím vkladom podľa zmluvy o tichom spoločenstve. Podnikateľ je povinný na požiadanie poskytnúť tichému spoločníkovi kópiu účtovnej závierky, ak zákon ukladá podnikateľovi povinnosť mať účtovnú závierku overenú audítorom, a výročnú správu.

(3) Ak zo zmluvy medzi podnikateľom a tichým spoločníkom nevyplýva iný spôsob poskytnutia informácií a listín podľa odseku 2, podnikateľ je povinný na žiadosť tichého spoločníka zaslať požadované informácie alebo kópie listín tichému spoločníkovi na ním uvedenú adresu na vlastné náklady, inak je povinný ich poskytnúť v mieste svojho sídla.


§ 676

(1) Pre určenie podielu tichého spoločníka na výsledku podnikania je rozhodná ročná účtovná závierka.

(2) Tichému spoločníkovi vzniká nárok na podiel zo zisku do 30 dní po vyhotovení ročnej účtovnej závierky. Ak je podnikateľom právnická osoba, plynie táto lehota od schválenia tejto závierky v súlade s jej stanovami, spoločenskou zmluvou alebo zákonom.

(3) Pri neskoršej strate nie je spoločník povinný prijatý podiel na zisku vracať.


§ 677

(1) O podiel na strate sa znižuje vklad tichého spoločníka. O podiel na zisku v ďalších rokoch sa znížený vklad zvyšuje a nárok na podiel na zisku vzniká spoločníkovi po dosiahnutí pôvodnej výšky vkladu.

(2) Tichý spoločník nie je povinný pri podiele na strate z podnikania svoj vklad dopĺňať a na strate sa zúčastňuje len do výšky svojho vkladu.


§ 678

(1) Práva a povinnosti voči tretím osobám z podnikania vznikajú iba podnikateľovi.

(2) Tichý spoločník však ručí za záväzky podnikateľa, ak

a) jeho meno je obsiahnuté v obchodnom mene podnikateľa, alebo

b) vyhlási osobe, s ktorou rokuje podnikateľ o uzavretí zmluvy, že obaja podnikajú spoločne.


§ 679

(1) Účasť tichého spoločníka na podnikaní zaniká:

a) uplynutím doby, na ktorú bola uzavretá,

b) výpoveďou, ak nebola zmluva uzavretá na dobu určitú,

c) ak dosiahne podiel tichého spoločníka na strate výšku jeho vkladu,

d) ukončením podnikania, na ktoré sa zmluva vzťahuje,

e) vyhlásením konkurzu na majetok podnikateľa alebo zamietnutím návrhu na vyhlásenie tohto konkurzu pre nedostatok majetku.

(2) Ak zmluva neurčuje inú výpovednú lehotu, možno zmluvu vypovedať najneskôr šesť mesiacov pred koncom kalendárneho roka.


§ 680

Do 30 dní po zániku zmluvy je podnikateľ povinný vrátiť tichému spoločníkovi vklad zvýšený alebo znížený o jeho podiel na výsledku podnikania.


§ 681

Pokiaľ z ustanovení § 673 až 680 nevyplýva niečo iné, má tichý spoločník ohľadne svojho vkladu právne postavenie, aké má veriteľ ohľadne svojej pohľadávky, nie je však oprávnený požadovať vrátenie svojho vkladu pred zánikom zmluvy.
ajobs
10.12.05,11:33
Aký je rozdiel medzi spoločníkom a tichým spoločníkom. Je pravda, že tichý spoločník sa v spoločenskej zmluve neuvádza? Môže spoločník sro zaroveň byť nezamestnaný a poberať podporu v nezamestnanosti?

Rozdiel medzi tichým spoločníkom (okrem toho, čo píše elPi) a normálnym spoločníkom je minimálne v tom, že tichý spoločník nefiguruje v oficiálnych dokumentoch s.r.o., teda ani v spoločenskej zmluve. Do konca tohto roka mohol byť spoločník s.r.o. evidovaný na ÚP a poberať podporu, avšak od 1.1.2006 to už nebude možné ( viď posledná novela zákona o službách zamestnanosti č.5/2004 Z.z. - nevyšiel ešte v zbierke ).
mironaj
10.12.05,18:40
Neviem ako súvisí posledná novela zákona o službách zamestnanosti č. 5/2004 Z.z., ktorá je platná už od 1.2.2004 (vraj ešte nevyšla v zbierke???) s takmer dvojročným oneskorením... Niečo tu nesedí. Možno mi to treba vysvetliť po lopate... Ďakujem
ajobs
10.12.05,19:43
Neviem ako súvisí posledná novela zákona o službách zamestnanosti č. 5/2004 Z.z., ktorá je platná už od 1.2.2004 (vraj ešte nevyšla v zbierke???) s takmer dvojročným oneskorením... Niečo tu nesedí. Možno mi to treba vysvetliť po lopate... Ďakujem

Musíš sa trochu naučiť vnímať legislatívny proces na Slovensku. Samozrejme, že zákon č.5/2004 Z.z. už platí dlhšie, ale mal už 6 zmien, a tá posledná súvisí s označením, kto sa považuje za SZČO, kde v § 5 písmn.d) je nové znenie nasledovné:
„d) fyzická osoba, ktorá je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti, komanditnej spoločnosti alebo spoločnosti s ručením obmedzeným podľa osobitného predpisu,13)“.
Súčasne v § 6, ods.2, písm. b) je uvedené, kto nie je uchádzač o zamestnanie, a to je prípad SZČO.
Ide o ČPT 1275, schválený na 51. schôdzi NR SR, hlasovanie č.280 dňa 9.11.2005 o 11:19:38.

Vyčerpávajúca odpoveď.:)
mironaj
11.12.05,07:41
Mám tomu rozumieť tak, že tichý spoločník je uchádzač o zamestnanie (keďže nie je SZČO), ale spoločník (je SZČO) už nie? Ďakujem... Máš pravdu, že treba sledovať všetko čo súvisí s podníkaním, teda okrem miliona vecí aj legislatívny proces. Poradíš mi, z ktorých zdrojov je efektívne čerpať (časopisy, noviny a pod.). Akú tlač musí podnikateľ čítať, odoberať, sledovať... Ďakujem...
elPi
11.12.05,09:37
Tiché spoločenstvo vôbec nesúvisí so zákonom o zamestnanosti!
Pre pochopenie by som to veľmi zjednodušene vysvetlil takto:
Slovo "spoločník" v tomto prípade neznamená niečo ako spoločník v s.r.o. spoločník v združení, alebo člen družstva a pod.. Tichý spoločník môže byť spoločníkom nielen nejakej spoločnosti (právnickej osobe), ale aj živnostníkovi - teda fyzickej osobe - takže tu nevzniká "spoločnosť" v bežnom slova zmysle.
Väčšinou sa táto forma používa vtedy keď, z nejakých dôvodov tichý spoločník nemôže, resp. nechce sám verejne pod svojím menom podnikať (napr. štátni zamestnanci, verejné funkcie, zákaz konkurencie a pod., alebo nespĺňa nejaké podmienky)
Tichým spoločníkom môže byť osoba v hocijakom postavení (zamestnaný / nezamestnaný / na materskej či rodičovskej dovolenke / zahraničný / dieťa / dôchodca / invalid ) ... hocikto kto vlastní peniaze, vec alebo niečo čo sa na podnikanie dá použiť
viď Obch. zákonník:
§ 674
(1) Predmetom vkladu môže byť určitá peňažná suma, určitá vec, právo alebo iná majetková hodnota využiteľná pri podnikaní.

A s touto vecou či peniazmi sa podieľa tichý "spoločník" na podnikaní iného podnikateľa tak, že:
viď Obch. zákonník:
§ 673
(1) Zmluvou o tichom spoločenstve sa zaväzuje tichý spoločník poskytnúť podnikateľovi určitý vklad a podieľať sa ním na jeho podnikaní a podnikateľ sa zaväzuje na platenie časti zisku vyplývajúcej z podielu tichého spoločníka na výsledku podnikania.

Toto poskytnutie by som veľmi zjednodušene prirovnal:
- pri peňažnom vklade k pôžičke,
- pri vecnom vklade k prenájmu,
avšak:
- na rozdiel od platenia úrokov z pôžičky, resp. nájomného sa vypláca podiel na zisku. Teda namiesto stáleho príjmu bez ohľadu na výsledky podnikania je tu dokonca aj riziko straty - teda zníženia úžitku,
- preto na rozdiel od požičiavateľa alebo prenajímateľa má tichý spoločník možnosť do výsledkov podnikania nahliadať a čiastočne ho ovplyvňovať.
viď Obch. zákonník:
§ 675
(1) Tichý spoločník je oprávnený nahliadať do všetkých obchodných dokladov a účtovných záznamov týkajúcich sa podnikania, na ktorom sa podieľa svojím vkladom podľa zmluvy o tichom spoločenstve.
(2) Podnikateľ je povinný poskytnúť tichému spoločníkovi na požiadanie informácie o podnikateľskom zámere na budúce obdobie a o predpokladanom vývoji stavu majetku a financií týkajúcich sa podnikania, na ktorom sa tichý spoločník podieľa svojím vkladom podľa zmluvy o tichom spoločenstve. Podnikateľ je povinný na požiadanie poskytnúť tichému spoločníkovi kópiu účtovnej závierky, ak zákon ukladá podnikateľovi povinnosť mať účtovnú závierku overenú audítorom, a výročnú správu.

Spoločník v s.r.o. (ak aj nie je konateľom) sa na rozdiel od tichého môže aktívne zúčastňovať na riadení spoločnosti cez valné zhromaždenie.
Preto sa tým zákon o zamestnanosti zaoberá.

Atď.

:D . . . a teraz už idem niečo robiť lebo ma vyhodia . . .:D
ajobs
11.12.05,09:45
Mám tomu rozumieť tak, že tichý spoločník je uchádzač o zamestnanie (keďže nie je SZČO), ale spoločník (je SZČO) už nie? Ďakujem... Máš pravdu, že treba sledovať všetko čo súvisí s podníkaním, teda okrem miliona vecí aj legislatívny proces. Poradíš mi, z ktorých zdrojov je efektívne čerpať (časopisy, noviny a pod.). Akú tlač musí podnikateľ čítať, odoberať, sledovať... Ďakujem...

Áno, presne tak, tichý spoločník môže byť uchádzač o zamestnanie (lebo nie je SZČO, ani inak podnikajúca osoba v zmysle zákona o zamestnanosti), ale normálny spoločník ani vo verejnej obchodnej spoločnosti, ani v s.r.o. ním byť nemôže. Kľudne však môže byť uchádzač o zamestnanie akcionár akciovej spoločnosti, ak nie je členom štatutárneho orgánu.:)
Najlepší zdroj na sledovanie legislatívneho procesu je web NR SR (www.nrsr.sk (http://www.nrsr.sk)), web vlády www.government.gov.sk (http://www.government.gov.sk), ďalej www.zbierka.sk (http://www.zbierka.sk), www.justice.gov.sk (http://www.justice.gov.sk), www.obcan.sk (http://www.obcan.sk), je množstvo stránok okolo finančných ukazovateľov a noviniek v oblasti podnikania, čítam Trend, Hospodárske noviny, SME, Poradca podnikateľa v rôznych verziách, zo zahraničných webov www.cnn.com (http://www.cnn.com), www.bloomberg.com, (http://www.bloomberg.com,)atď.
A samozrejme Porada.sk:) ;)
mironaj
11.12.05,13:33
To znamená, že tichý spoločník nefiguruje v Spoločenskej zmluve o založení sro a nasledne ani v Návrhu na zápis sro do OR? Ako znie (ako vyzerá) a čo ma obsahovať zmluva o tichom spoločenstve? Je tu aj ďalšia vec o tichom spoločenstve a to: je možné dohodnúť sa ústnou formou? Ďakujem
ajobs
11.12.05,13:48
To znamená, že tichý spoločník nefiguruje v Spoločenskej zmluve o založení sro a nasledne ani v Návrhu na zápis sro do OR? Ako znie (ako vyzerá) a čo ma obsahovať zmluva o tichom spoločenstve? Je tu aj ďalšia vec o tichom spoločenstve a to: je možné dohodnúť sa ústnou formou? Ďakujem

Nefiguruje v spoločenskej zmluve, nefiguruje ani v návrhu na zápis do OR.
Zmluvy o tichom spoločenstve sú vo vzoroch, skús ich pohľadať. V zmysle § 673, ods. 2 Obchodného zákonníka musí mať zmluva písomnú podobu.
mironaj
11.12.05,14:39
Do akej lehoty musí zamestnávateľ odovzdať končiacemu zamestnancovi "papiere" (započet odpracovaných rokov a pod.)? Príklad: zamestnanec ukončil pracovný pomer 30.11.2005 a zamestnávateľ do dnešného dňa mu "papiere" ešte neodovzdal. Aké právne dôsledky z toho môžu pre zamestnavateľa vyplynúť? Ďakujem...
elPi
11.12.05,16:00
Hovorí o tom Zákonník práce:
§ 75
Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní

(1) Zamestnávateľ je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho požiadania. Zamestnávateľ však nie je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru. Pracovným posudkom sú všetky písomnosti týkajúce sa hodnotenia práce zamestnanca, jeho kvalifikácie, schopností a ďalších skutočností, ktoré majú vzťah k výkonu práce. Zamestnanec má právo nahliadnuť do osobného spisu a robiť si z neho odpisy.
(2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä
a) dobu trvania pracovného pomeru,
b) druh vykonávaných prác,
c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).

Okrem toho:
§ 129
Splatnosť mzdy

(1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.
(2) Na žiadosť zamestnanca musí mu byť mzda splatná počas dovolenky vyplatená pred nastúpením dovolenky. To platí i pri nástupe do služby v ozbrojených silách alebo do civilnej služby.
(3) Pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia zamestnania, ak sa nedohodli inak.

Právne dôsledky:
Zamestnávateľ je jednoducho povinný príslušné dokumenty vydať.
Poslať mu písomnú výzvu s hrozbou žaloby a náhrady trov, a po nesplnení žalobu na súd aj podať.
Mohol by vzniknúť aj nárok na náhradu škody, len neviem ako by sa vyčísľovala.
ajobs
11.12.05,18:35
Doplním elPi, že tie dokumenty mal vydať najneskôr 30.11.2005, ale mohol ich vydať aj skôr:) , napríklad ak by odchádzajúci zamestnanec čerpal ešte zvyšok dovolenky, to však nie je asi tento prípad.:eek:
elPi
13.12.05,08:45
Pozri nižšie príspevok:
Konateľ - ukončenie činnosti sro.
Je tam rozpísané čo môže konateľ pre odstúpenie urobiť.

Tutoka:
http://www.porada.sk/t15728-konate-ukoneenie-cinnosti-v-sro.html
ajobs
14.12.05,21:26
Rozdiel medzi tichým spoločníkom (okrem toho, čo píše elPi) a normálnym spoločníkom je minimálne v tom, že tichý spoločník nefiguruje v oficiálnych dokumentoch s.r.o., teda ani v spoločenskej zmluve. Do konca tohto roka mohol byť spoločník s.r.o. evidovaný na ÚP a poberať podporu, avšak od 1.1.2006 to už nebude možné ( viď posledná novela zákona o službách zamestnanosti č.5/2004 Z.z. - nevyšiel ešte v zbierke ).

Dnes 14.12.2005 vyšla tá novela zákona o zamestnanosti pod č.573/2005 Z.z. v Zbierke zákonov, čiastka 230,
viď http://www.zbierka.sk/ciastka.asp?ro=2005&cc=230 :)
mironaj
15.12.05,13:25
Čo všetko treba urobiť, aby firma mohla mať pobočku v inej krajine EÚ napríklad v Rakusku? Sú nejaké ťažko prekonateľné bariéry? Ďakujem
mironaj
17.12.05,06:06
Pozná niekto návod ako založiť v štáte EU pobočku? Druhá otázka: môže odborný zastupca pôsobiť v dvoch sro ?
ajobs
17.12.05,07:35
Pozná niekto návod ako založiť v štáte EU pobočku? Druhá otázka: môže odborný zastupca pôsobiť v dvoch sro ?

Prvá otázka: je to širokospektrálna problematika, pozri najmä netové stránky o tom, napr. táto ako úvod http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1215

Druhá otázka: môže, musí mať však v týchto s.r.o. buď pracovný pomer (aj na kratší úväzok), alebo musí byť ich konateľom alebo spoločníkom. Iné typy zmlúv, napr. DoVP nestačia.
agathel
23.01.06,10:58
Dobry den. Kto chce jednoduchy vzor spolocenskej zmluvy - jeden konatel - 2 spolocnici, ZI 200000sk. Mozem poslat vzor spoloc. zmluvy, podpisovy vzor konatela, prehlasenie spravcu vkladu, ...poradit pri vyplnani navrhu na zapis. piste: agathel@seznam.cz . Dalej ponukam vzory smlouv pouzivane v ceskej republike.:)
ajobs
23.01.06,11:54
Dobry den. Kto chce jednoduchy vzor spolocenskej zmluvy - jeden konatel - 2 spolocnici, ZI 200000sk. Mozem poslat vzor spoloc. zmluvy, podpisovy vzor konatela, prehlasenie spravcu vkladu, ...poradit pri vyplnani navrhu na zapis. piste: agathel@seznam.cz . Dalej ponukam vzory smlouv pouzivane v ceskej republike.:)

Radšej to prilep ako vzor do časti Tlačivá&Dokumenty.
slavenkacka
07.12.06,12:14
Kto bude taky ochotny a posle mi vzor spolocenskej zmluvy???
Dakujem
slavenkacka§azet.sk
ajobs
07.12.06,12:36
Kto bude taky ochotny a posle mi vzor spolocenskej zmluvy???
Dakujem
slavenkacka§azet.sk

Tu si to môžeš stiahnuť http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=63
jogi2
21.02.07,08:40
Vzor spoločenskej zmluvy s.r.o. vám pošlem na email, pretože do SS sa nedá priložiť a neviem, či si môžem dovoliť to dať na Poradu, keďže to mám stiahnuté ako predplatiteľka...
Takže ak máte záujem, napíšte mi do SS email a zašlem vám to.
ahoj posli mi prosim ta vzor spolocenskej zmluvy na e-mail jogi2@orangemail.sk alebo jogi2@post.sk. dakujem
jogi2
21.02.07,08:43
Zdravím všetkých! Prosím Vás, vedel by mi niekto poslať vzor jednoduchej spoločenskej zmluvy na s.r.o. pre dvoch spoločníkov /obaja konatelia/. Jedná sa o obchodnú činnosť so základným imaním 200000,-. Vďaka.
caves, ked budes mat tak ju priposli prosim ta aj mne na e-mail jogi2@orangemail.sk. dakujem
toria
22.02.07,07:34
caves, ked budes mat tak ju priposli prosim ta aj mne na e-mail jogi2@orangemail.sk. dakujem


Dúfam, že to pôjde:

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=4414&d=1139758241


tam je spoločenská zmluva
salsa
07.03.07,13:19
Táto spoločenská zmluva už nevyhovuje obchodnému registru , presnejšie časť - Rezervný fond . S touto spoločenskou zmluvou nás odmietli zapísať. Nemohol by niekto zverejniť iný vzor spoločenskej zmluvy ? Ďakujem
ajobs
07.03.07,21:34
Táto spoločenská zmluva už nevyhovuje obchodnému registru , presnejšie časť - Rezervný fond . S touto spoločenskou zmluvou nás odmietli zapísať. Nemohol by niekto zverejniť iný vzor spoločenskej zmluvy ? Ďakujem


Čo nevyhovuje v časti Rezervný fond ?
toria
10.03.07,06:56
Ja som takúto spoločenskú zmluvu dávala minulý týždeň na obchodný register a keď som volala v piatok povedali mi, že je všetko v poriadku a môžeme si prísť pre Výpis!!!

Takže neviem čo Vám tam nevyhovuje???
STRELEC
10.03.07,07:23
Táto spoločenská zmluva už nevyhovuje obchodnému registru , presnejšie časť - Rezervný fond . S touto spoločenskou zmluvou nás odmietli zapísať. Nemohol by niekto zverejniť iný vzor spoločenskej zmluvy ? Ďakujem
Zrejme ste to nejako preformulovali. Priložená spoločenská zmluva vyhovuje (samozrejme ako základ pre vlastné "inšpirácie") a spoločnosť je podľa nej zapísateľná bez výhrad. Aj po posledných úpravách ObchZák. Túto "základnú" spol. zmluvu som robil a prikladal na Poradu ja. Je OK.

Nerobili ste nejaké korekcie textu tak, že vznikla príčina pre nezapísanie?

Viď tiež predošlý príspevok - toria.
zsazsula
11.04.07,14:08
Mám všetky potrebné veci na vybavenie s.r.o čky dnes som bola na živnostenskom úrade kde som sa spítala o sídle spoločnosti ja som vedela tak , keď sidlo spoločnosti vlastní konateľ tak stačí iba súhlas spoločníkov o zriadení sídla spoločnosti a list vlastnictva ,ale oni tvrdia že musíme spísať nájomnú zmluvu majú pravdu ????? Nechcela som otvárať novú tému sorry.....:mad:
josh
11.04.07,19:23
Ano, staci, aj ked zial kazdy zivnostensky si stanovuje svoje podmienky a ked sa s nimi nechces hadat a sudit, tak radsej sprav, co od teba chcu. Najomna zmluva alebo zmluva o vypozicke by to mala vyriesit.
Janek22
23.01.09,12:01
Nasiel by sa aktualy vzor Spolocenskej zmluvy? Neviem ci sa po prechode na euro nezmenili aj nejaky zakony ohladom SZ. diki moc
Janek22
25.01.09,12:26
Takze asi nie :confused: