b.ivana
01.06.09,18:05
Do včerajška som bola SZČO. S prácou to nebolo tak ako som si predstavovala a vôbec sa mi tak nedarilo, ako som predpokladala.ale k veci,mám dlh zdravotnej a socialnej poisťovni.Živnosť som ukončila kôli vysokým odvodom a chcela by som vedieť aké a koľko budem platiť odvody ako samoplatca.

ivana 24
waki
01.06.09,17:09
ahoj, odvody budes musiet platit len do zdravotky, minimalne. napriek problemom odporucam dlhy zaplatit.
Monika C.
01.06.09,17:29
Do zdravotnej poisťovne ako samoplatca budeš platiť 26,74 € a tým, že živnosť si ukončila do SP už nemusíš platiť ale môžeš sa prihlásiť ako samoplatca ale asi neaktuálne. Odvody nezaplatené - môžeš požiadať o splátkový kalendár.
endzi1
03.06.09,12:16
tak ako je predchadzajuce odporucanie od moniky c. najlepsie je poziadat o splatkovy kalendar starych dlhov, pretoze socialna po urcitom case, ak su tam dlhy a dlznik nekomunikuje posiela exekucny prikaz.
waki
03.06.09,16:17
ja viem o konkretnych pripadoch, kedy ziadosti o splatkovy kalendar boli ignorovane a rovno poslali exekutora. nechcem strasit...
endzi1
04.06.09,10:18
ja viem o konkretnych pripadoch, kedy ziadosti o splatkovy kalendar boli ignorovane a rovno poslali exekutora. nechcem strasit...


aj mne sa to prihodilo v jednej spolocnosti, ale to preto, ze konatel neplatil platby podla splatkoveho kalendara. tak sa nastvali a poslali exekucku
olgamala
10.06.09,12:24
Prosím Vás poradte mi:
Talianská spoločnosť si dala v SR opraviť auto. Slovenská spoločnosť ho opravovala na území SR. Faktúruje to na talianskú spoločnosť , ktorá je platcom DPH.
Moje otázky sú:
1. Má Slovenská firma vystaviť Fa s DPH alebo bez DPH?
2. Ako to bude Slovenská sro účtovať?
Veľmi pekne Vám ďakujem za každú odpoveď.
Pekný deň
olgamala
10.06.09,13:36
Dobrý deň,

chcem sa spýtaťa zároveň Vás poprosiť, či by ste mi vedeli poradiť, nakoľko sme si s doleuvedenou problematikou nie istí a nechceme, aby nastal zbytočný problém:

1. Slovenská s.r.o., ktorá je platcom DPH prihlasovala a odhlasovala automobil (služba) na území SR, ale táto služba bola vykonaná pre Taliansku spoločnosť, ktorá je tiež platcom DPH na území Talianska. Náša otázka znie: Ako má vystaviť Slovenská s.r.o. faktúru? (s DPH, alebo bez DPH? a ako ju má následne po jej vystvení zaúčtovať?

2. Slovenská s.r.o. opravila auto Talianskej spoločnosti, oprava auta (služna) nastala na území SR a potom si auto odviezli do Talianska. Slovenská ako aj Talianská republika sú v ich príslušnom štáte platcami DPH. Náša otázka znie: Ako má vystaviť Slovenská s.r.o. faktúru? (s DPH, alebo bez DPH? a ako ju má následne po jej vystvení zaúčtovať?

Za skorú odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem a prajem Vám pekný zvyšok dňa.
liba2
11.06.09,05:43
Dobrý deň,

chcem sa spýtaťa zároveň Vás poprosiť, či by ste mi vedeli poradiť, nakoľko sme si s doleuvedenou problematikou nie istí a nechceme, aby nastal zbytočný problém:

1. Slovenská s.r.o., ktorá je platcom DPH prihlasovala a odhlasovala automobil (služba) na území SR, ale táto služba bola vykonaná pre Taliansku spoločnosť, ktorá je tiež platcom DPH na území Talianska. Náša otázka znie: Ako má vystaviť Slovenská s.r.o. faktúru? (s DPH, alebo bez DPH? a ako ju má následne po jej vystvení zaúčtovať?

2. Slovenská s.r.o. opravila auto Talianskej spoločnosti, oprava auta (služna) nastala na území SR a potom si auto odviezli do Talianska. Slovenská ako aj Talianská republika sú v ich príslušnom štáte platcami DPH. Náša otázka znie: Ako má vystaviť Slovenská s.r.o. faktúru? (s DPH, alebo bez DPH? a ako ju má následne po jej vystvení zaúčtovať?

Za skorú odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem a prajem Vám pekný zvyšok dňa.
probném sa rieši tu :

http://www.porada.sk/t18867-p2-patria-sluzby-dodane-do-eu-do-dp-dph.html#post1068719
olgamala
11.06.09,06:52
nefunguje to, :-(
liba2
11.06.09,06:56
nefunguje to, :-(
opravila som
olgamala
11.06.09,07:19
Ďakujem pekne, nejako som sa zamotala:-)
olgamala
11.06.09,07:19
A Vy mi s udaným problémom neviete poradiť? už fakt neviem, čo mám robiť. ďakujem pekne
liba2
11.06.09,07:24
A Vy mi s udaným problémom neviete poradiť? už fakt neviem, čo mám robiť. ďakujem pekne
Treba trpezlivo počkať na reakciu M.Benku v danej téme :)
Tvoja otázka v tejto téme je tu zlezaradil.
Tu je to o Aktuality - NEWS, teda noviny v legislatíve, tu sa otázky nekladú.
olgamala
11.06.09,08:01
prepáčte, ďakujem pekne