banker
02.06.09,06:45
Zdravim,
mam Windows XP 2002 SP2 a potreboval by som nejaky link, kde sa moze stiahnut zoznam automatickych oprav. Nemam na slovencinu kontrolu pravopisu, alebo tzv. "speller". Nie som si isty, ci mam aj jazyk nainstalovany, hoci na klavesnici mam znaky, avsak ked pisem, tak mi to opravuje len na cestinu. Aj ked zvolim jazyk - nastavit na SVK, tak stale je ta kontrola len v cestine. Asi chyba SVK.
Nevie niekto poradit? ;)
b.
Charon
02.06.09,05:09
Kontrola pravopisu nieje aplikácia Windowsu ako operačného systému, teda žiaden SP Ti nepomôže. SP sú opravy, doplnky operačného systému.
Je dôležité v čom "píšeš" a v akom programe požaduješ korektúru Slovenkého jazyka. MS Office - musíš si nastaviť jazyk a oprava Ti bude vykonávaná automaticky Nástroje/Jazyk/Nasataviť jazyk ...
Ak používaš iný program, napr. OpenOffice - Slovenký jazyk si musíš stiahnuť. Na stránke OpenOffice je uvedený postup. Myslím si, že aj v nejakej záložke - vo Wizard - je uvedený postup.
banker
02.06.09,05:20
Charon,
ked si hodim kontrola pravopisu, tak mi v cestine ukaze okno:Microsoft Word nemuze skontrolovat pravopis. Tato funkce neni momentalne nainstalovana. Chcete ji nyni nainstalovat?
Kliknem Ano a vyhodi mi okno: Funkce kterou chcete nainstalovat se nachazi na disku CD-ROM. Vlozte disk .. atd.

Ale ten ja uz nemam :mee:
Potom mi este ukaze nieco ako: Word nemuze najit soubor s pravopisem mssp232.dll pro Slovenstina.

takze z toho usudzujem, ze asi Slovencina tam nie je, lebo aj vsetky oznamy su v cestine. Avsak Office mam slovensky ako aj pisat mozem v slovencine. Len ta nestastna kontrola.
b
sthruska
02.06.09,05:24
//Ale ten ja uz nemam

Tak si ho zožeň. Office máš český - ináč by boli oznamy v slovenčine. Momentálne Ti ostáva jediná možnosť - vypnúť kontrolu gramatiky.
Charon
02.06.09,05:55
...Microsoft Word nemuze skontrolovat pravopis. ...

Ako som povedal. Nieje to v SP ale v inštalácii Office ... Musíš si zohnať inštalačné CD. Iná možnosť neexistue .. iba ak prenesenie chýbajúcich súborov z iného compu a manuálna úprava v registroch a ini súboroch...
sondaw
02.06.09,08:12
Zdravím,
nevím to jistě, ale nepomohlo by tohle?
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=sk&FamilyID=a6d2ba7f-789a-4129-85d1-46f7450d57c1

Zkusila jsem ten zazipovaný soubor stáhnout a v readme se mj. píše:

Instalace je velmi jednoduchá ve formě MSI souboru pro Windows Installer. Během instalace je nutno souhlasit s licenčním ujednáním. Jediné místo s možností rozhodování je volba instalovaných komponent. Ve výchozím stavu jsou zvoleny oba jazyky – čeština i slovenština. Je možné nainstalovat pouze jeden z nich, úspora diskového prostoru cca 1 MB je ale celkem zanedbatelná

Pokud se mýlím a není to co hledáš, omlouvám se
misoft
02.06.09,17:31
Skús http://www.down-dll.com/index.html?frameA=dll_M
kde si nájdi potrebnú knižnicu (ak tam je :-) )