toranor
02.06.09,07:09
V marci 2008 skončila nájomná zmluva na nebytové priestory, nájomca si po ústnej dohode nechal časť tovaru v skl. priestoroch na obdobie 1-2 mesiacov. Doteraz si však svoje veci neodniesol, resp. len časť z nich čo zobral do ruky. Minulý rok dostal 2 písomné výzvy na vypratanie. V roku 2009 3 výzvu aj s návrhom na zaplatenie ročného nájmu zo využívané priestory podľa § 676 ods. 2 OZ. Nereagoval na nič, do telefónu kričí že on tam veci mať môže, že sme sa tak dohodli.
Keďže sme priestory potrebovali pre druhých nájomcov, jeho tovar sme museli premiestniť na iné miesto, čo mu bolo oznámené vo výzve.
Zaujíma ma, dokedy mu musím uskladňovať tieto veci na moje náklady, môžem ich zlikvidovať, alebo niekomu predať za pár E, lebo sú s nimi zbytočné starosti a zaberajú nám miesto. Majiteľ o ne nejaví záujem.
Viem že môžeme od neho vymáhať nájom + náklady na vypratanie, ale súdiť sa mi veľmi nechce, len ako posledná možnosť.
Jedná sa o tovar z polovice poškodený a pár rokov starý.
Ďakujem.
Chobot
02.06.09,06:32
V marci 2008 skončila nájomná zmluva na nebytové priestory, nájomca si po ústnej dohode nechal časť tovaru v skl. priestoroch na obdobie 1-2 mesiacov. Doteraz si však svoje veci neodniesol, resp. len časť z nich čo zobral do ruky. Minulý rok dostal 2 písomné výzvy na vypratanie. V roku 2009 3 výzvu aj s návrhom na zaplatenie ročného nájmu zo využívané priestory podľa § 676 ods. 2 OZ. Nereagoval na nič, do telefónu kričí že on tam veci mať môže, že sme sa tak dohodli.
Keďže sme priestory potrebovali pre druhých nájomcov, jeho tovar sme museli premiestniť na iné miesto, čo mu bolo oznámené vo výzve.
Zaujíma ma, dokedy mu musím uskladňovať tieto veci na moje náklady, môžem ich zlikvidovať, alebo niekomu predať za pár E, lebo sú s nimi zbytočné starosti a zaberajú nám miesto. Majiteľ o ne nejaví záujem.
Viem že môžeme od neho vymáhať nájom + náklady na vypratanie, ale súdiť sa mi veľmi nechce, len ako posledná možnosť.
Jedná sa o tovar z polovice poškodený a pár rokov starý.
Ďakujem.

Keď si mu poslal tie 3 výzvy doporučene (že vieš preukázať upzornenie), a bol v tých výzvach upozornený, že pokiaľ veci neprevezme, tak mu budú predané, tak ich po primeranej dobe môžeš predať. Ak nebol upozornený, tak mu pošli ešte jednu výzvu, že ak si ich nezoberie, tak mu ich zlikviduješ a daj mu primeranú lehotu.
Mária27
02.06.09,09:19
Vôbec by som sa s ním nehrala. Listom s doručenkou by som mu oznámila, kedy a kam mu to vysťahujem a je jeho vecou, aby si zabezpečil ochranu a uskladnenie majetku.
Ten list by som dala na vedomie aj nejakým svedkom. Vysťahovanie kam - hoci aj na verejné priestranstvo, kde sa to dá rozkradnúť. Môže si tam poslať stráž.
arizona
02.06.09,11:08
Súhlasím s vyššie napísaným...

Keby sa chcel "nejako brániť" a neskôr robiť problémy, tak sa vlastne nemá čím preukázať.
Náj. zmluva mu dávno skončila,iba ústne ste sa dohodli, že si tam môže veci nechať 1-2 mesiace. On iba zneužíva situáciu vo svoj prospech.
Tak isto ste sa mohli ústne dohodnúť, že napr. veci vyhodíte...;):--- a pod.
Je to tvrdenie proti tvrdeniu...

Robí si z vás bezplatné úložisko. Keby mu na tých veciach záležalo, už dávno by si ich odniesol. Vy máte z toho iba škodu, lebo priestory sa môžu nejako efektívnejšie využiť a nie zdarma niekomu skladovať staré haraburdy.:)
toranor
03.06.09,05:04
Ďakujem za odpovede, pošleme oznam o likvidácii aj s lehotou na možnosť posledného prevzatia. Niekto iný na mojom mieste by určite dal oznámenie na súd na zaplatenie dlžného nájmu, aj podľa právnika, by sme súd vyhrali, ale nechceme dotyčného pripraviť ho tísice Eur. Aj keď by si to zaslúžil a to vlastnou vinou.