monty6090
02.06.09,07:37
Ahojte,
potrebovala by som radu.Potrebujem rozúčtovať mzdy podla výplatných pások, ale neviem ako na to. Hrubu mzdu viem určiť, ale mam problemy hlavne s rozuctovanim SP a ZP.
Pomoze mi niekto?

Prosím

Ďakujem
Manual
02.06.09,05:56
Ahojte,
potrebovala by som radu.Potrebujem rozúčtovať mzdy podla výplatných pások, ale neviem ako na to. Hrubu mzdu viem určiť, ale mam problemy hlavne s rozuctovanim SP a ZP.
Pomoze mi niekto?

Prosím

Ďakujem
Mzda k výplate = mzda
SP + ZP čo platí zamestnanec = mzda
Daň zo záv. činnosti = mzda
SP + ZP čo platí zamestnávateľ za zamestnanca = fondy
gabriela2579
02.06.09,06:22
Hrubá mzda
-/mínus/ odvody zamestnanca do sociálnej poisťovne: nemocenské, starobné, invalidné, poistenie v nezamestnanosti
- odvody zamestnanca do zdravotnej poisťovne
- daň z príjmu
------------------
= čistá mzda

za predpokladu, že nemá nejaké iné zrážky /sporenie, exekúcia, stravné,.../


odvody zamestnanca:
Nemocenské poistenie 1,4%
starobné poistenie 4%
invalidné poistenie 3%
poistenie v nezamestnanosti 1%
zdravotné poistenie 4%
- každá položka musí byť zobrazená aj na výplatnej páske



ODVODY zamestnávateľa:
nemocenské poistenie 1,4%
starobné poistenie 14%
invalidné poistenie 3%
poistenie v nezamestnanosti 1%
garančné poistenie 0,25 %
úrazové poistenie 0,8%
rezervný fond 4,75 %
zdravotné poistenie 10%

Mne na výplatnej páske vyhadzuje aj cenu práce, čo je hrubá mzda zamestnanca + odvody zamestnávateľa.
monty6090
02.06.09,18:32
ďakujem, Vám velmi pekne, hlavne tebe gabriela2579. ešte by ma zaujímal ako to rozučtujem na jednotlivé účty(336, 331). Ja mam totiž taký problem, že vlastne to čo by som mala mat na účte 336 ako odvody, nesedí mi na banku, čo sme skutočne odviedli. a ja neviem kde mozem mat chybu.

Ďakujem
ondrejvla
02.06.09,18:58
ďakujem, Vám velmi pekne, hlavne tebe gabriela2579. ešte by ma zaujímal ako to rozučtujem na jednotlivé účty(336, 331). Ja mam totiž taký problem, že vlastne to čo by som mala mat na účte 336 ako odvody, nesedí mi na banku, čo sme skutočne odviedli. a ja neviem kde mozem mat chybu.

Ďakujem

Myslím, že lepšie by sa ti rozúčtovalo zo sumarizácie miezd za daný mesiac.
Skúsim ti priložiť vzor na interný mzdový doklad.
Manual
03.06.09,04:05
To je tak, nekonkrétna otázka = nekonkrétna odpoveď...:D
Tiež prikladám rozúčtovanie zo SW
DanielaSL
03.06.09,04:26
Takéto rozúčtovanie ako Janko pricapil ti priamo urobí program od Krosu Olymp. Možno aj tvoj softvér niečo podobné robí.
monty6090
03.06.09,06:04
Nooo, problem je v tom, že ja dostavam iba výplatné pásky do rúk na zaúčtovanie. Prvý mesiac učtujem po kolegynke, kt. odisla, a ked som zacala kontrolovat predoslé mesiace, tak to co je zaúčtované - na 336 vobec nesedi na výplatnú pasku. Tak zatial neviem co s tým :(
Manual
03.06.09,06:08
Oni ti dajú len výplatné pásky, ale ty si musíš pýtať aj nejaký iný podklad z SW (určite to robí) aby si to vedela zaúčtovať podľa priložených podkladov.
ondrejvla
03.06.09,09:40
Nooo, problem je v tom, že ja dostavam iba výplatné pásky do rúk na zaúčtovanie. Prvý mesiac učtujem po kolegynke, kt. odisla, a ked som zacala kontrolovat predoslé mesiace, tak to co je zaúčtované - na 336 vobec nesedi na výplatnú pasku. Tak zatial neviem co s tým :(

Z výplatnej pásky sa ti musí veľmi zle robiť mzdový doklad, musíš takmer nanovo vypočítať mzdu, aby si dokázala zistiť, čo je základom pre tie-ktoré fondy. Trvaj na tom, nech ti dávajú sumarizáciu miezd, taktiež, keď ti príde daňová kontrola, bude žiadať sumarizácie pre posúdenie správnosti nákladovej položky.
veronikasad
03.06.09,09:43
Nooo, problem je v tom, že ja dostavam iba výplatné pásky do rúk na zaúčtovanie. Prvý mesiac učtujem po kolegynke, kt. odisla, a ked som zacala kontrolovat predoslé mesiace, tak to co je zaúčtované - na 336 vobec nesedi na výplatnú pasku. Tak zatial neviem co s tým :(
na 336 účtuješ aj náklady zamestnávateľa, možno preto ti to nesedí. Tie sa z výplatnej pásky ťažšie zisťujú
kaupke
03.06.09,09:58
Myslím, že lepšie by sa ti rozúčtovalo zo sumarizácie miezd za daný mesiac.
Skúsim ti priložiť vzor na interný mzdový doklad.
Nechápem tiež ako môže účtovať podľa výplatných pások .
Všimla som si na priloženom súbore v príspevku č. 5 , že nemoc účtujete na 521 . Ja účtujem na 527/A , podľa Cenigovej , alebo sa dačo zmenilo v účtovaní a nepostrehla som to ?
Manual
03.06.09,10:16
Ano zákonný sociálny náklad náhrada za PN je 527/A
ondrejvla
03.06.09,20:52
Nechápem tiež ako môže účtovať podľa výplatných pások .
Všimla som si na priloženom súbore v príspevku č. 5 , že nemoc účtujete na 521 . Ja účtujem na 527/A , podľa Cenigovej , alebo sa dačo zmenilo v účtovaní a nepostrehla som to ?

Nie. nič sa nezmenilo, tento vzor mám už 4 roky bez zmeny, opravila som.
Janko máš pravdu, náhrada za PN je 527.
monty6090
04.06.09,19:04
Ahojte,
ďakujem Vám za pomoc, velmi ste mi pomohli. Aj to som uz vybavila aby mi posielali rozučtovanie miezd- rekapituláciu, a nie iba výplatné pásky. Sef bol prekvapeny, ako mohla takto moja predchodkyna úctovat mzdy. A najlepsie keby sme mali 100 zamestnancov:) to by bola sranda.........
Este raz vám dakujeeeeem
popoka34
12.11.09,08:16
Kde sa v JU zaúčtuje náhrada príjmu - nemoc? Jedná sa vlastne o doplatok ku čistej mzde (aspoň tak sa mi to objavuje na výplatej páske).