Jana.s
02.06.09,07:56
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu:
Po rozvode a vysporiadaní BSM zostala ex-manželovi nehnuteľnosť (stal sa jediným a výlučným vlastníkom domu) a dlhy viažuce sa na ňu prevzal na seba. Keďže sme brali na dom úver zo ŠFRB, zaslala som im dohody o vysporiadaní BSM a požiadala som o vylúčenie zo spoludlžníctva na základe týchto dohôd. Ex-manžel však prestal splácať úver, dokonca mu pribudli ďalšie dlhy a tak ŠFRB postúpila vymáhanie svojho dlhu exekútorke. Podotknem, že ja som neobdržala žiadne obsielky o oznámení nesplácania úveru. Exekútorka následne dala exekúciu na spomínaný ex-manželov dom, ale aj na môj účet, auto a byt - ktorý som nadobudla s druhým manželom. Zaslala som jej námietku voči exekúcii aj s dokladmi o BSM a pod. Asi po polroku mi bolo odblokované auto aj byt, ale exekúcia na účet stále trvá. Dňa 19.03.2009 som ju písomne vyzvala, aby mi dala vysvetlenie k tejto trvajúcej exekúcii a dodnes mi neodpovedala. Telefón neberie, neodpovedá ani na odkazy v odkazovači, ani na maily. Kvôli tomu, že nemôžem s účtom hýbať, mi tam zatiaľ naskakujú a stále sa zvyšujú debetné sumy.
Ako mám teda ďalej postupovať ?
ďakujem za rady
iriska
02.06.09,09:50
Ak exekútor nevydá exekučný príkaz na prikázanie pohľadávky z účtu do 14 dní po ukončení lehoty na podanie námietok, je povinný účet odblokovať.

Teda, najskôr doručí povinnému upovedomenie o začatí exekúcie, zároveň alebo neskôr môže poslať banke príkaz na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu (týmto sa účet zablokuje). Keď povinný prevezme upovedomenie má 14 dní, aby podal námietky. Najneskôr po uplynutí ďalších 14 dní musí exekútor vydať exekučný príkaz pre banku (tým sa odošlú peniaze na účet exekútora). Ak ho dovtedy nevyhotovil, musí zrušiť aj ten príkaz na začatie exekúcie. Je to podľa exekučného poriadku.
misoft
02.06.09,17:11
Podaj sťažnosť na postup exekútorky - viac tu: http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h45&htm=h0/h03/h030e2.htm
Jana.s
03.06.09,04:54
Mám v pláne sťažnosť podať, ale trochu ma odrádza fakt, že dotyčná exekútorka je predsedníčkou legislatívnej komisie exekútorov. Nebude to problém ?
iriska
03.06.09,05:02
len si over, či naozaj ten ex. príkaz nebol vydaný, lebo ten nemusí byť doručený povinnému