gabo656
02.06.09,08:14
Chem sa opytat som konatel s.ro spolu z dalsim konatelom a spolocnikom cystam sa odstupit . no zatial by som chcel pracovat na dlhodobej brigade cize nie na TPP mozem takto pracovat?
bolacka
02.06.09,06:42
pravdaze mozes..ty mozes byt zamestnany bud vo svojej eserocke...alebo aj v inej firme..to je jedno..predpokladam ze vo svojej eserocke niesi zamestnany a ani nepoberas odmenu z konatelstva..
gabo656
02.06.09,06:54
??? je nejaka odmena?
bolacka
02.06.09,07:07
:))..nie..bud sa zamestnas vo svojej eserocke a budes za seba pekne platit odvody..cize budes u seba zamestnany a mesacne si budes brat plat...alebo si zvolis odmenu z konatelstva, co je nieco ako ked poberas vo svojej eserocke plat..ale tam neviem ake su odvody..tusim len zdravotna povinna zostavaa..ale to niesom si ista
..alebo si nezametsnany, to znamena ze mesacne nepoberas ziadny plat od svojej eserocky, ale len dostanes svoj podiel zisku z eserocky, kedze si spolocnik
hapeti
02.06.09,07:18
z odmeny platíš len do zdravotnej 4%. ty a 10% organizacia. Pri funkcie konatela nie si poistena v soc. poistovni.
velvet
02.06.09,11:07
Ako je to s konateľom a predčasným dôchodkom? Dá sa to, alebo musí konateľ vystúpiť s firmy?
Trošku mimotemy, ale dá sa niekde vypočítať výška dôchodku, keby sa požiadalo o predčasný starobný dôchodok? Nieže papierovačky vybavíme a zistíme že dôchodok nepostačí ani na "slanú vodu" :o...:D
bolacka
02.06.09,11:11
no myslim ze na slovensku vacsina dochodkov nevystaci ani na slanu vodu..a mimo ineho socialna poistovna nas informovala ze v tretom kvartali tohto roku, cize na jesen mozno ani na dochodky uz mat nebude:-/
liba2
02.06.09,11:12
Ako je to s konateľom a predčasným dôchodkom? Dá sa to, alebo musí konateľ vystúpiť s firmy?
Trošku mimotemy, ale dá sa niekde vypočítať výška dôchodku, keby sa požiadalo o predčasný starobný dôchodok? Nieže papierovačky vybavíme a zistíme že dôchodok nepostačí ani na "slanú vodu" :o...:DAko starobný dôchodca môžeš byť naďalej aj konateľom - nemá to súvis.
bolacka
02.06.09,11:13
a ku konatelstvu a dochodkom, netusim ako to je, ale logika mi kaze ze ako konatel mozes ist na dochodok bez problemov a poberat ho, ak niesi zamestnany vo svojej firme, alebo nepoberas vo svojej firme odmenu z konatelstva..ale ak si aj spolocnik, cize poberast zisk z firmy, pochybujem ze ti daju dochodok..
..lebo napriklad ked ides na urad prace a si konatel, tak ti bude stat preplacat zdravotnu, ak niesi zamestnany a budes tam zaregistrovany ako nezamestnany..ale ak si uz aj spolocnik tak nedostanes ani cent..to sa mne stalo pred tyzdnom cize toto o urade prace mam z prvej ruky a este teple:))
velvet
03.06.09,14:45
...myslela som si...
Ďakujem za potvrdenie. :)
vieroslava
03.06.09,14:56
a ku konatelstvu a dochodkom, netusim ako to je, ale logika mi kaze ze ako konatel mozes ist na dochodok bez problemov a poberat ho, ak niesi zamestnany vo svojej firme, alebo nepoberas vo svojej firme odmenu z konatelstva..ale ak si aj spolocnik, cize poberast zisk z firmy, pochybujem ze ti daju dochodok..
..lebo napriklad ked ides na urad prace a si konatel, tak ti bude stat preplacat zdravotnu, ak niesi zamestnany a budes tam zaregistrovany ako nezamestnany..ale ak si uz aj spolocnik tak nedostanes ani cent..to sa mne stalo pred tyzdnom cize toto o urade prace mam z prvej ruky a este teple:))

Nemôžem s Tebou celkom súhlasiť. Ak spĺňaš zákonné podmienky, máš nárok na predčasný starobný dôchodok bez ohľadu na to, či si spoločník v s.r.o., alebo nie. Približnú výšku dôchodku si môžeš vypočítať na stránke sociálnej poisťovne. A ak Ti môžem poradiť, je veľmi dobre ísť do predčasného dôchodku, nebyť už zamestnaný, ale ostať spoločníkom v s.r.o. a na konci zdaňovacieho obdobia si vybrať z firmy čistý zisk po zdanení.