freya14
02.06.09,09:26
Prosim o pomoc, caka ma uctovna zavierka k 30/06 a rada by som uz konecne vycistila uctovnictvo po byvalych uctovnickach.
Chcem sa spytat, co s pohladavkami a zavazkami, ktore nie su v uctovnictve vyparovane, ale predpokladam, ze su uhradene (su to stare zalezitosti a niektore firmy uz ani nefunguju), avsak dohladat doklad o uhradach je nerealne.
Ako to mozno zauctovat a zbavit sa toho konecne?
Mozem to parovat aj navzajom ako zapocet 321/311?
Alebo to musim cez 549 a 649 riesit?
PORADTE PROSIM!!!
m.hladka
02.06.09,11:22
Nemusia byť uhradené, aj keď niektoré firmy už neexistujú. Je takých prípadov dosť. Majiteľ by mal dať vysvetlenie, ako to vlastne je a ako to chce riešiť je to jeho vec a starosť.
freya14
02.06.09,13:52
no a su nejake sposoby ako to dostat z uctovnictva? ak to napriklad uhradene je, ale nie je to vyparovane a zdokladovane z minulych rokov
veronikasad
02.06.09,13:56
no a su nejake sposoby ako to dostat z uctovnictva? ak to napriklad uhradene je, ale nie je to vyparovane a zdokladovane z minulych rokov

pozri tu :

http://www.porada.sk/t91168-zdanenie-starych-zavazkov.html?highlight=neuhraden%E9+z%E1v%E4zky
freya14
08.06.09,07:12
dakujem za rady, nasla som co sa tyka zdanenia, ale mna by skor zaujimal uctovny postup,ktore ucty mozno pouzit pri tejto veci, najde sa niekto kto poradi?