mpca
02.06.09,08:48
Inšiprovaný sondaw (http://www.porada.sk/member.php?u=95141) z témy http://www.porada.sk/t112800-p2-stahovanie.html zakladám anketu.

Hlasujte :)
Stanislav 1975
02.06.09,07:06
Inšiprovaný sondaw (http://www.porada.sk/member.php?u=95141) z témy http://www.porada.sk/t112800-p2-stahovanie.html zakladám anketu.

Hlasujte :)
Nerozumiem prečo bola vyhlásená táto anketa- antivírus je určite potrebný,nepoznám človeka, ktorý by antivírus nemal nainštalovaný...
To ako keby som vyhlásil anketu, či je pri pobyte na pláži potrebný opalovací krém...
Flinstone
02.06.09,07:10
no... v particii kde mam linux som bez antiviraku :) ale win sa takto na net skutočne pustiť nedá
Stanislav 1975
02.06.09,07:13
no... v particii kde mam linux som bez antiviraku :) ale win sa takto na net skutočne pustiť nedá
No súhlasím, a vychádzam z toho, že používateľov win-u je vačšina...:)
mpca
02.06.09,07:17
Stanislav 1975 ak sa pozries do tej temy http://www.porada.sk/t112800-p2-stahovanie.html co pise vyr skalny tak ma napadá že naozaj existujú ľudia ktorý s winwowsom surfuju veselo bez antivirov a fw lebo spomaluju ... a porom reinstall windowsu nespomaluje? :D
lenkak
02.06.09,07:21
No ja som len zvedavá, koľko sa takých ľudí nájde...
Stanislav 1975
02.06.09,07:23
Stanislav 1975 ak sa pozries do tej temy http://www.porada.sk/t112800-p2-stahovanie.html co pise vyr skalny tak ma napadá že naozaj existujú ľudia ktorý s winwowsom surfuju veselo bez antivirov a fw lebo spomaluju ... a porom reinstall windowsu nespomaluje? :D
No neviem, ak existujú takí ľudia, tak by som povedal, že asi z nevedomosti,lebo fakt ja by som bez antiviráku ani nezapol net-mňa už napr. NOD párkrát zachránil-aj keď je pravda, že som bol na takých rizikovejších stránkach :D-ale vírusov je dnes plný net...:mee:
Týmto pozdravujem výra skalného alias Buba Buba...:D
mpca
02.06.09,07:32
mimotemy a vies co je lutra lutra? :) a negoogli teraz :D mimotemy
Stanislav 1975
02.06.09,07:34
mimotemy a vies co je lutra lutra? :) a negoogli teraz :D mimotemy
Budem úprimný - neviem-;),ale buba som negooglil-toho poznám už dlho...:D
mpca
02.06.09,07:35
vydra riečna ;)
kero64
02.06.09,07:49
Neviem si predstaviť, že by som počítač nemal chránený. Som pripojený na firemnú sieť a asi by ma nechválili, keby som im ja alebo niekto iný naťahal do systému (chrobáky). A dnes to nachytáte veľmi rýchlo.
kergulaan
02.06.09,08:22
To ako keby som vyhlásil anketu, či je pri pobyte na pláži potrebný opalovací krém...

Vyjadruj sa presne. Ja som bol minule v decembri na plazi v norsku za polarnym kruhom a okrem tepleho oblecenia som nic ine teda opalovaci krem nepotreboval, no este vodku na zohriatie z vnutra.
Ked mi budes chciet oponovat, ze pises "opalovaci krem" a tak predpopkladom je slnko a teplo, tak len ta predbehnem, cernosi aj ked su na plazi a napr. cistia ryby, tiez nepopuzivaju krem.
Takze nezovseobecnuj, roznych ludi a situacii je vela.
Charon
02.06.09,09:45
Chlapi a dámy :), začína sa to strhávať do invektív a vniká riziko vzniknutia flame. Prosím, neprilievajme do ohňa. Otázka je jednoduchá. Existuje VEĽA ľudí, ktorí tvrdia, že nieje možné aby ich PC bol infikovaný, nepotrebujú firewall a ani antivírusový program. Píšem o tom aj v mojom blogu. Totiž tých spôsobov infikácie je veľa a títo ľudia iba pomáhajú šíriť z dôvodu svojej nevedomosti a intolerancie vírusové hrozby a spamy ďalej.

Anketa bola vyhlásená, ako som pochopil z dôvodu, aby tí, čo si myslia, že sú bezpeční, si všimli, že nemajú pravdu a sú sami.

Ak sa TU znížime na bavenie sa na úroveni invektív, tak to svedčí iba o našej netolerantnosti. Prosím, nezačnite smerovať toto fórum týmto smerom.
(Nikoho nechcem uraziť, mám toto fórum rád a nerád by som aby sa to tu zvrhlo na úroveň väčšiny fór. Ak som sa niekoho dotkol, ospravedlňujem sa)
bobino38
02.06.09,10:24
...asi to len tie firewally a antivíry sú potrebné, pretože sa to volá WINDOWS:-))
miro_c
03.06.09,11:43
Žiaľ, ale existujú ľudia, ktorí používaú počítače bez zabezpečenia, bez aktualizácie systému :(. Už som mal tú česť sa s takým notebookm stretnúť.
Dnes, keď sa ceny počítačov pohybujú dosť pri zemy a poskytovatelia internetu sa predháňajú v akciách to nie je nič výnimočné.

Príklad, ktorý nie je ani tak pritiahnutý za vlasy. Deti dospejú a rozletia sa do sveta. Materinská láska sa však neuspokojí iba s hlasom svojich "ratolestí" z telefónu a tak na rôzne doporučenia sa ide kupovať počítač a webová kamera (obraz je obraz). V tomto momente si na svoje prichádzajú aj predajcovia, lebo nie každý sa má s kým poradiť a treba sa zbaviť aj skladových zásob ;). Pri nákupe počítača sa predajcovia opýtajú maximálne na operačný systém, o zabezpečení sa moc nebaví (len aby to nebolo príliš drahé, veď pri cene počítača 400€, dať ďalších 180 € za operačný systém a nejaký ten antivírus je navýšenie o ďalšiu polovicu). Keďže systém musí byť, antivírus netreba.

Super, takže počítač je už doma a ak sa podarí podľa návodu (ak existuje) zapojiť počítač a ak je systém predinštalovaný, tak aj spustiť. Medzitým sa vyberie poskytovateľ internetu a jedného pekného dňa pri dverách zazvoní technik, že prišiel zapojiť ten internet. Postrká kábliky do "krabičky" a do počítača, spustí prehliadač, odskúša pripojenie na nejakú stránku a s úsmevom na tváry a výrazom dobre vykonanej práce sa rozlúči.

Ďalej to nemá význam rozpisovať, lebo zaručene do 2 minút sa v počítači usadí prvá háveď.

Až potom, keď sa začnú diať podivné veci sa naháňajú známi, známi známych, ... kto by vedel pomôcť.

Ja inštalujem Avast Home Edition (free licencia na jeden rok, potom sa dá znovu zadarmo obnoviť na ďalší rok) a Ad-Aware (free licencia), aby bola aspoň aká taká ochrana pred škodcami.

Naposledy som sa trápil s notebookom bez zabezpečenia (2 x rootkit, 17 x malware, 5 x trojan). Po troch hodinách sa nakoniec zázračne zrýchlil a všetko šlapalo ako hodinky, ale nikdy viac.
magduska10
03.06.09,11:49
to ze si vyr skalny mysli ze je jeho pc je bezpecne este neznamena ze to tak musi byt, viete si predstavit ze pc na ktorom je nainstalovany soft ktory by som oznacil za kriticky dolezity (napr. uctovnictvo) by zostal nezabezpeceny? operacny system preinstalujes lahko, ale ked stratis kriticke data mozes ist akurat na poradu pre radu

a ked uz preberate bezpecnost pc najedna sa len o antivir ale o celu sadu bezpecnostnych nastrojov ako firewall, antispam a nieco proti adware, pripadne malware

a este by som dodal ze vecsina distribuciu linuxu ma automaticky po instalacii zapnuty najaky prdinstalovany antivir aj firewall