zlati1
02.06.09,11:07
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť.
Zamestnanec má dodatok k PZ, kde od 1.5. na neurčito /zatiaľ/ má úväzok 80 mesačne.

Otázka č. 1 - v mesiaci máj odpracoval 2 týždne po 8 hodín denne a ostatné dni bol doma. Môže to takto byť, alebo musí pracovať každý deň po 4 hodiny?

Otázka č. 2 - ako to bude s nárokom na dovolenku za kal. rok, má nárok na 25 dní za rok. Dovolenka by sa mu nemala krátiť. Len vidím problém v tom, že bude znevýhodnený keď ju bude čerpať za ten štvrťrok keď bude mať nižší priemer. zárobok.

Budem vďačná za každú radu
Iwett
02.06.09,09:13
Otázka č. 1 - to je vec dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom v pracovnej zmluve.
Otázka č. 2 - má nárok na počet dní dovolenky podľa ZP, ale jeho deň dovolenky nieje 8 hodinový ale 4 hodinový.
zlati1
02.06.09,09:29
V dodatku k PZ je napísané, že odpracuje 80 hodín mesačne, nezahrnuli sme tam, že koľko hodín denne odpracuje práve preto, že to bude premenlivé, 1 týždeň odpr. celý po 8 hodín, 2 týž. bude napr. doma, 3.zase celý odprac. po 8 hodín a 4 bude doma.Bude to závisieť od práce.

Ešte by som potrebovala poradiť, či mu mám zaplatiť sviatky v máji 1 a 8.5. keď práve pracoval od 1.5. do 18.5.

Ďakujem
mzdarka renca
02.06.09,09:32
V dodatku k PZ je napísané, že odpracuje 80 hodín mesačne, nezahrnuli sme tam, že koľko hodín denne odpracuje práve preto, že to bude premenlivé, 1 týždeň odpr. celý po 8 hodín, 2 týž. bude napr. doma, 3.zase celý odprac. po 8 hodín a 4 bude doma.Bude to závisieť od práce.

Ešte by som potrebovala poradiť, či mu mám zaplatiť sviatky v máji 1 a 8.5. keď práve pracoval od 1.5. do 18.5.

Ďakujem
Tak by ste mu mali urobiť pracovný kalendár a tým pádom by sa dovolenka rátala inak.
To, že má v PZ uvedené, že pracuje 80 hod. mesačne sa mi nepozdáva, mal by tam byť uvedený týždenný úväzok.
macula
02.06.09,09:33
V dodatku k PZ je napísané, že odpracuje 80 hodín mesačne, nezahrnuli sme tam, že koľko hodín denne odpracuje práve preto, že to bude premenlivé, 1 týždeň odpr. celý po 8 hodín, 2 týž. bude napr. doma, 3.zase celý odprac. po 8 hodín a 4 bude doma.Bude to závisieť od práce.

Ešte by som potrebovala poradiť, či mu mám zaplatiť sviatky v máji 1 a 8.5. keď práve pracoval od 1.5. do 18.5.

Ďakujem

Treba mu zaplatiť aj sviatky.
zlati1
02.06.09,11:45
Pracovný kalendár, to znamená, že presne by sme napísali ktoré dni pracoval.
A ako by sa potom rátala dovolenka?
mzdarka renca
02.06.09,11:56
Pracovný kalendár, to znamená, že presne by sme napísali ktoré dni pracoval.
A ako by sa potom rátala dovolenka?
Tak, ak by napr. pracoval namiesto 4 hod. denne 8 hod. denne, tak tu je to jednoduché, mal by nárok na 1/2 klasického nároku na dovolenku. Jednoducho by 1 deň dovolenky neboli 4 hod., ale 8 hod.