eha
22.07.05,15:18
Ahojte všetci, chcem sa spýtať na jednu vec: slovenský podnikateľ - sro /platca DPH/ dostal stavbu v ČR. Materiál na stavbu bude nakupovať od českej sro, ktorý bude spolu s prácami fakturovať objednávateľovi stavby v ČR. Otázka: Môže česká sro fakturovať materiál s DPH slovenskému subjektu ak poskytol IČ DPH?? Je podmienka fakturovania bez DPH???

P.S. V zmluva je medzi zhotoviteľom a objednávateľom urobená tak, že česká sro bude fakturovať materiál s DPH !!!

Ďakujem!!!!
KEJKA
22.07.05,15:31
samozrejme s DPH. stavba je v ČR, miesto dodania je v ČR, musí sa odvádzať česká ČR. SR sa môže zaregistrovať v Prahe na českú DPH a podávať české DP DPH, čiže si odráta fakturovanú DPH v Čechách. A to aj na vstupe aj výstupe.
eha
22.07.05,16:19
Ďakujeeeem kraaaaasne veľmi si "helfla"

Prajem krásny dph-čkovy víkend!!
veronix
22.07.05,17:00
Ja mam trocha podobný problém. Slovenská s.r.o. dodáva a montuje materiál na jednej stavbe v ČR pre českú firmu. Tu SR s.r.o. vznikne veľký odpočet dane, lebo veľa nakupuje materiálu v SR a keď vystaví fa českej firme nemôže si uplatniť DPH!? A naopak, českej firme, kôli tomu vznikne vysoká vlastná daň. povinnosť. Dá sa to aj inak riešiť????
Gabr
25.07.05,09:44
samozrejme s DPH. stavba je v ČR, miesto dodania je v ČR, musí sa odvádzať česká ČR. SR sa môže zaregistrovať v Prahe na českú DPH a podávať české DP DPH, čiže si odráta fakturovanú DPH v Čechách. A to aj na vstupe aj výstupe.
Píšeš, že sa môže registrovať, ale ak sa nezaregistruje, čo potom? V tomto som úplný laik, prosím pomôž.
Ak sa zaregistruje pre DPH v ČR, vystavuje fa v CZK alebo v SKK? /možno hlúpa otázka, ale naozaj som laik/.
Ďakujem za pomoc.
Gabr
25.07.05,12:34
prosííííííííííííím, pomôžte.
martinala
26.07.05,15:30
Ja mam trocha podobný problém. Slovenská s.r.o. dodáva a montuje materiál na jednej stavbe v ČR pre českú firmu. Tu SR s.r.o. vznikne veľký odpočet dane, lebo veľa nakupuje materiálu v SR a keď vystaví fa českej firme nemôže si uplatniť DPH!? A naopak, českej firme, kôli tomu vznikne vysoká vlastná daň. povinnosť. Dá sa to aj inak riešiť????Možno pomôže takýto názor :
§ 13 DPH : miestom dodania tovaru ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou, alebo montážou je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný - teda tam, kde sa tovar s montážou dodáva, odvediem daň / do ŠR ČR / Nakoľko je však odberateľ registrovaný platiteľ DPH, jedná sa o intrakomunitárne dodanie tovaru, ktorý si dodaní odberateľ /predpokladám, tak ako u nás pri nadobudnutí tovaru : teda DPH si sama dodaním a zároveň hneď aj odpočítam, daňová povinnosť z tohoto titulu by mala byť nulová, ale fakt nie som si istá ako to funguje v ČR /
Samozrejme, že slovenskému dodávateľovi vznikne nadmerný odpočet DPH.
Ak by odberateľ v ČR nebol platiteľom DPH, potom slovenskému dodávateľskému subjektu vzniká povinnosť registrácie DPH v ČR, z čoho vyplýva, že DP z titulu DPH by bola prenesená na neho.