sthruska
02.06.09,12:39
MS Word 2007.
Došlo k zmene zákona a ja potrebujem doplniť poznámky pod čiarou a to
5a až 5d. Samozrejme ostatné poznámky musia ostať nezmenené.

Ide to? Ja to neviem.
Chobot
02.06.09,10:52
MS Word 2007.
Došlo k zmene zákona a ja potrebujem doplniť poznámky pod čiarou a to
5a až 5d. Samozrejme ostatné poznámky musia ostať nezmenené.

Ide to? Ja to neviem.

Ak pôvodné poznámky máš robené cez funkciu MS Word "Poznámky pod čiarou", tak nie je problém to opraviť.

Pokiaľ to je robené všetko ručne, tak si môžeš dokument rozhádzať a bude to prácne upravovať.

AK chceš poradiť v konkrétnom dokumente, tak by si ho mal pripojiť, takto virtuálne neviem, ako je ten dokument vytvorený a aké funkcie sa na tvorbu poznámok použili.

mimotemy
Zbožňujem dokumenty, kde autor napr. miesto tabelátora (na zvislé zarovnanie) použije medzerník. Potom po doplnení jedného slova sa rozhádže celé zarovnanie.
sthruska
02.06.09,11:35
//Ak pôvodné poznámky máš robené cez funkciu MS Word "Poznámky pod čiarou", tak nie je problém to opraviť.

Mám to takto. "Ručným" prácam sa vyhýbam. Viem (mám) urobiť 1) 2) 3) a potrebujem 1) 2) 2a) 2b) 3).

Mne to ponúka rôzne číslovania, ale nie viacúrovňové - ak to prirovnám k číslovaným zoznamom. Myslím si, že prikladať dokument nemá význam.
sthruska
03.06.09,04:41
//Ak pôvodné poznámky máš robené cez funkciu MS Word "Poznámky pod čiarou", tak nie je problém to opraviť.

Prosím Ťa Chobot, pre mňa to je problém. Stačí nakopnúť. Ďakujem.
Chobot
03.06.09,06:55
//Ak pôvodné poznámky máš robené cez funkciu MS Word "Poznámky pod čiarou", tak nie je problém to opraviť.

Prosím Ťa Chobot, pre mňa to je problém. Stačí nakopnúť. Ďakujem.

Tvoj pôvodný problém som nesprávne pochopil. Myslel som, že len chceš doplniť body pod čiaru. Ale teraz vidím, že vlastne máš problém s číslovaním odrážok, teda vložením iného čislovania do existujúceho automatického čislovania. Aj to je možné, hoci je to trochu náročnejšie. V priebehu dňa to odskúšam na dokumente u seba, neskôr ti dám vedieť.

Pokiaľ by to zlyhalo, tak pre vloženie pár bodov je jednoduchším riešením prerušiť číslovanie tých poznámok a vložiť medzi automatické číslovanie pár bodov ručne napísaných. Napr.

1) XXX
2) ccc
2a) ctt
2b) oooo
3) nnn
4) trr

Modrým sú automatické číslovania, ostatné by bol ručne napísaný text. V dokumente by to ale nebolo poznať, čo je automatické a čo ručné. Je to to, čo si potreboval? Alebo som to zase zle pochopil?
sthruska
03.06.09,09:49
Pochopil si už dobre. To ručné mám urobené, ale rád by som mal "automatické". Priamo ukáže text poznámky a kontroluje číslovanie. Keď to nebude, tak svet nespadne.
Chobot
03.06.09,12:59
Pochopil si už dobre. To ručné mám urobené, ale rád by som mal "automatické". Priamo ukáže text poznámky a kontroluje číslovanie. Keď to nebude, tak svet nespadne.

Tak som to pozeral a v tých poznámkach pod čiarou nie je taká možnosť číslovania, ako keď sa zadáva číslovanie v dokumente. V dokumente sa dá urobiť viacúrovňové číslovanie, ale v tých poznámkach je bohužiaľ len jedna úroveň číslovania, takže len ako 1, 2, 3, 4, .... alebo a, b, c, d, ... ale nedá sa 1a, 1b, 1c, ...

Takže jedine ručne.:(
sthruska
03.06.09,13:31
Aspoň mám istotu. Ďakujem
sthruska
05.06.09,06:23
Nakoniec som sa rozhodol, že ponechám číslovanie na Worde. Bude iné než v zákone, ale to nebude vadiť.

Pre mňa je zaujímavejšie to, že sa mi zobrazí správna poznámka a pri zmene dokumentu sa poznámky premiestnia na správnu stranu.

Pri ručnom číslovaní by som to nedosiahol. Nedá sa zasahovať do oblasti pod čiarou - dopísať ručná poznámka. Samozrejme, že aj usporiadanie dokumentu by sa rozhádzalo.
Chobot
05.06.09,06:35
Nakoniec som sa rozhodol, že ponechám číslovanie na Worde. Bude iné než v zákone, ale to nebude vadiť.

Pre mňa je zaujímavejšie to, že sa mi zobrazí správna poznámka a pri zmene dokumentu sa poznámky premiestnia na správnu stranu.

Pri ručnom číslovaní by som to nedosiahol. Nedá sa zasahovať do oblasti pod čiarou - dopísať ručná poznámka. Samozrejme, že aj usporiadanie dokumentu by sa rozhádzalo.

Mne sa to podarilo... :rolleyes: Viď priložený dokument.

A aj to presmerovanie sa dá urobiť tak, že z poznámky spravíš záložku a v texte ten index naviažeš ako odkaz na záložku. Ale neviem, ako by sa to správalo, keby index prešiel na druhú stranu. Poznámka pod čiarou by asi zostala na pôvodnej strane.
Blankake
05.06.09,06:39
A nefungovalo by to aj jednoducho vložením poznámky s označením číslovania "Vlastné označenie", kde by sa zadalo "1a"?
Blankake
05.06.09,06:50
Prikladám ukážku... ale znenie poznámky sa v texte zobrazuje aj s príslušným číslom (2a).
sthruska
05.06.09,08:28
Blankake - to ale nevyhovuje
Chobot - to je presne ono. Nevidieť medzitým rozdiel.
//Ale neviem, ako by sa to správalo, keby index prešiel na druhú stranu.
Aj posúvanie funguje ako má. Stačí vložiť zlom strany a hneď vidieť správny výsledok.

//že z poznámky spravíš záložku a v texte ten index naviažeš ako odkaz na záložku.
Druhú časť viem urobiť (naviazať odkaz - Krížové odkazy). S prvou časťou som sa nestretol. Nie je to vlastné označenie, ktoré spomenul Blankake?
sthruska
05.06.09,12:38
//Mne sa to podarilo...

Prosím Ťa ako? Čítam Tvoj príspevok, čosi skúšam ale výsledok je nulový :mad: Všetko ostatné už mám. Jedine tie poznámky pod čiarou. Ak si to nechceš dať patentovať, tak prosím o prezradenie postupu.
Chobot
05.06.09,13:24
Blankake - to ale nevyhovuje
Chobot - to je presne ono. Nevidieť medzitým rozdiel.
//Ale neviem, ako by sa to správalo, keby index prešiel na druhú stranu.
Aj posúvanie funguje ako má. Stačí vložiť zlom strany a hneď vidieť správny výsledok.

//že z poznámky spravíš záložku a v texte ten index naviažeš ako odkaz na záložku.
Druhú časť viem urobiť (naviazať odkaz - Krížové odkazy). S prvou časťou som sa nestretol. Nie je to vlastné označenie, ktoré spomenul Blankake?

Neviem, ako to robila Blankake, ale ja som to robil nasledovne:

1. vložil som pod čiaru nový bod s textom "1a test test"
2. zmenil som písmo textu "1a" na horný index
3. vysvietil som si text "1a"
4. v menu (Word 2007) som zvolil v menu Vložiť voľbu Záložka
5. v dialógovom okne som v riadku Názov záložky vložil text "test" a klikol na pridať
6. to isté som spravil s ďalším riadkom "1b voda voda"
7. potom som v texte vložil za slovo test text "1a" a zmenil jeho písmo na horný index
8. vysvietil som si text "1a"
9. v menu Vložiť som klikol na Prepojenie
10. v dialógovom okne som klikol na "Miesto v tomto dokumente"
11. vo vedľajšom okienku sa to zobrazia možnosti, treba rozbaliť voľbu Záložky
12. tam som klikol na záložku "test"
13. klik na OK
14. ten istý postup s textom "1b"

Tým prepojíš ten horný index s tým textom dole. Akurát že keď sa chceš presunúť na túto záložku, tak sa tam presúva podržaním CTRL a klikom na odkaz. Na automaticky vloženú poznámku pod čiaru sa presúvaš dvojklikom na horný index. A tiež môj odkaz je na monitore vysvietený modrým textom, automatické poznámky pod čiarou sú len čierne.

Ale mne sa zdá že aj Blankake to má dobré. Prečo ti to nevyhovuje? Dokonca tie jej poznámky pod čiarou sa automaticky presúvajú na ďalšiu stranu.

Dokonca keď tak pozerám, tak jej sa podarilo zmeniť číslovanie tej poznámky na vlastné číslovanie a stále ten text zostal poznámkou pod čiarou. Akurát že potom musíš zmeniť všetky číslovania, lebo z postupnosti:
1
2
3
4

keď zmeníš číslo 2 na 1b, tak ti vznikne:

1
1b
3
4

takže následne musíš 3 prepísať na 2, 4 na 3.
Blankake
05.06.09,13:34
Neviem, ako to robila Blankake, ale ja som to robil nasledovne:

1. vložil som pod čiaru nový bod s textom "1a test test"
2. zmenil som písmo textu "1a" na horný index
3. vysvietil som si text "1a"
4. v menu (Word 2007) som zvolil v menu Vložiť voľbu Záložka
5. v dialógovom okne som v riadku Názov záložky vložil text "test" a klikol na pridať
6. to isté som spravil s ďalším riadkom "1b voda voda"
7. potom som v texte vložil za slovo test text "1a" a zmenil jeho písmo na horný index
8. vysvietil som si text "1a"
9. v menu Vložiť som klikol na Prepojenie
10. v dialógovom okne som klikol na "Miesto v tomto dokumente"
11. vo vedľajšom okienku sa to zobrazia možnosti, treba rozbaliť voľbu Záložky
12. tam som klikol na záložku "test"
13. klik na OK
14. ten istý postup s textom "1b"

Tým prepojíš ten horný index s tým textom dole. Akurát že keď sa chceš presunúť na túto záložku, tak sa tam presúva podržaním CTRL a klikom na odkaz. Na automaticky vloženú poznámku pod čiaru sa presúvaš dvojklikom na horný index. A tiež môj odkaz je na monitore vysvietený modrým textom, automatické poznámky pod čiarou sú len čierne.

Ale mne sa zdá že aj Blankake to má dobré. Prečo ti to nevyhovuje? Dokonca tie jej poznámky pod čiarou sa automaticky presúvajú na ďalšiu stranu.
No ja by som to takto komplikovane nedokázala. ;)
Preto som použila jednoducho možnosť Vložiť poznámka pod čiarou a pre Číslovanie som označila "Vlastné označenie" - pre poznámky 2a, 2b... Potom som prešla znovu na automatické číslovanie, ktoré pokračovalo v ďalšom číslovaní. Všetky poznámky pod čiarou (či s automatickým číslovaním, či s vlastným) fungujú ako poznámky pod čiarou...
Blankake
05.06.09,14:08
Akurát že potom musíš zmeniť všetky číslovania, lebo z postupnosti:
1
2
3
4

keď zmeníš číslo 2 na 1b, tak ti vznikne:

1
1b
3
4

takže následne musíš 3 prepísať na 2, 4 na 3.
To potom stačí zase prejsť na automatické číslovanie a malo by to opraviť všetky nasledujúce čísla podľa poradia (ale len tie s automatickým číslovaním).
sthruska
06.06.09,06:33
Ďakujem za odpovede. Ja som prehodil autorov dokumentov. Takže to dobré riešenie je od Blankake.
S tým vlastným číslovaním som to skúšal. Možno bol problém v tom, že som ho tam dával dodatočne - do už existujúceho radu poznámok. Teraz to budem robiť od začiatku, takže to zvládnem.