mesiačik
02.06.09,15:38
zdravím Vás a ako tradične sa obraciam na Vás s prosbou, pracujem v programe Olymp, zamestnancovi sme omylom vyplatili nas výplatu viac, je to dohodár / pri výplate sa vyplatila vlastne aj daň a až keď som to zadala do olympu tak som skoro odpadla ale myslela som že to vyrovnám ako zálohu za prácu v druhom mesiaci ,ale smola tento mesiac nerobil takže nemá mzdu a neviem ako to mám vyrovnať aby to sedelo v účtovníctve, dá sa vôbec urobiť nejaké storno mzdy alebo zadať nejakú zložku mzdy-pri tvorbe výplat v programe Olymp kde nebude mzda myslím takú zložku kde nemusí odpracovať také nie čo neutrálne . Prosím poraďte:confused::mee:
veronikasad
02.06.09,13:41
zdravím Vás a ako tradične sa obraciam na Vás s prosbou, pracujem v programe Olymp, zamestnancovi sme omylom vyplatili nas výplatu viac, je to dohodár / pri výplate sa vyplatila vlastne aj daň a až keď som to zadala do olympu tak som skoro odpadla ale myslela som že to vyrovnám ako zálohu za prácu v druhom mesiaci ,ale smola tento mesiac nerobil takže nemá mzdu a neviem ako to mám vyrovnať aby to sedelo v účtovníctve, dá sa vôbec urobiť nejaké storno mzdy alebo zadať nejakú zložku mzdy-pri tvorbe výplat v programe Olymp kde nebude mzda myslím takú zložku kde nemusí odpracovať také nie čo neutrálne . Prosím poraďte:confused::mee:
Chápem to tak, že ste zadali uplatnenie nezd.časti základu dane a dohodár nemá podpísané vyhláseni ?
Má ho podpísané u iného zamestnávatela ?
Melnick
02.06.09,13:56
Veronika, myslím, že mzda nebola pôvodne urobená v mzdovom programe a preto namiesto dane, ktorá mala byť zrazená, bola vyplatená vyššia suma- čiže mzda vrátane dane.
veronikasad
02.06.09,13:58
Veronika, myslím, že mzda nebola pôvodne urobená v mzdovom programe a preto namiesto dane, ktorá mala byť zrazená, bola vyplatená vyššia suma- čiže mzda vrátane dane.
ale ak nemal podpísané vyhlásenie a dodatočne ho podpíše, nič sa nedeje - iba ak by bol príjem z dohody vyšší ako NČZD/.
Melnick
02.06.09,14:03
Zrejme ide o dohodára, ktorý má HPP u iného zam-eľa, ale načo hádať, keď nevieme presne. :):D
Paula
02.06.09,14:06
Ja mám dojem, že odmena bola vypočítaná z vyššej HM, než dohodárovi patrila. Aby som vám to ešte viac zamotala :)
Paula
03.06.09,10:04
mesiačik dnes na Poradu vyšiel o 10:56, ale tento detektívny príbeh nám neobjasnil :)
Melnick
03.06.09,10:47
mesiačik dnes na Poradu vyšiel o 10:56, ale tento detektívny príbeh nám neobjasnil :)
Ja som ho vyriešila: "Vrah je záhradník" :D:D:D
mesiačik
03.06.09,18:33
čaute všetci, najprv sa ospravedlňujem ale pracovné povinnosti mi umožnili až teraz zasadnúť k porade a písať. Chcem vám to vysvetliť ako to je a verím že nájdeme riešenie takže takto to je :
nezamestnaný evidovaný na úrade práce je u nás na dohodu , má podpísané daňové, keďže môže zarobiť len určitú sumu aby ho nevyradili z ÚP tak sme zvyšnú sumu ktorú zarobil napísali na jeho babičku - dôchodkyňu /vyhlásenie nemá podpísané/ a tuto je pes zakopaný lebo keď sme vyplácali peniaze tak sme vyplatili celú čiastku ktorá bola na úkolovom liste a zabudli sme že ako dôchodkyňa - dohodárka odvádza daň . Chybu sme zistili pri nahadzovaní výplaty do Olympu,kde program automaticky daň odrátal a my sme vlastne celú vyplatenú mzdu už nemohli odrátať ako zálohu /bola vyplatená totiž skôr formou zálohy/ Tak vlastne dostala viac o tú daň ako mala. Teraz si lámem hlavu ako to dať do poriadku. Prosím poraďte. Chcela by som tom vysporiadať už teraz lebo i keď majú dohody do 31.12.2009 neviem či budú robiť. Je to totiž sporadické a volajú sa dohodári len v prípade potreby. Takže je to guláš že ? Prosím poraďte
Paula
03.06.09,18:37
Guláš veru a dosť pikantný :cool: .
veronikasad
03.06.09,18:38
Ak je predpoklad, že od "babičky" nedoplatok dostanete, nahoď to ako zálohu, k výplate ti vykáže preplatok mzdy, ktorý uhradí do pokladne.
Čo keby ten nedoplatok uhradil syn, ktorý takto "obišiel" Úrad práce ?
mesiačik
03.06.09,21:28
skúsim to tak nahodiť ,preplatok donesie to jeho mama tak mi držte palce nech to je dobre a dík za radu, všetci ste super, mne sa to už nesta a ostatným držím palce aby taký guláš nezažili, ahojte
mesiačik
03.06.09,21:38
ešte raz som tu veronika sad ako nahodím zálohu v Olympe,keď nemal výplatu aby sa to vyrovnalo s účtovníctvom , on tie peniaze do pokladne dá:mee:
veronikasad
04.06.09,10:42
ešte raz som tu veronika sad ako nahodím zálohu v Olympe,keď nemal výplatu aby sa to vyrovnalo s účtovníctvom , on tie peniaze do pokladne dá:mee:
Pred generáciou výplaty zadáš zrážku zamestnanca cez personalistika - oprav - zrážky - pridať zrážku /zrážka preddavku na mzdu - treba poriadne vyplniť celú kartu/.
Potom cez výplaty - oprav opravíš odmenu z dohody na 0 a zostane ti len zrážka - v podstate mínusová mzda a tú uhradí do pokladne.
mesiačik
04.06.09,14:31
moc,moc ďakujem a dúfam,že sa mi ten guláš už nestane, ináč tie peniaze už doniesla jeho mama, takže ešte raz ahojte a dík, ste skvelí:):)
mesiačik
08.06.09,16:44
ahoj verfonikasad, prosím ešte o radu k tomu môjmu gulášu, spravila som ako si mi radila,ale v Olympe som mala mzdu s červeným štvorčekom tak neviem čo som ešte zabudla, ak môžeš upresni mi to ešte, naša ekonómka má tiež s tým problémy a chceme to už dať do poriadku. Peniaze sú ináč vrátené, len ona nevie ako to zaúčtovať a mne v programe svieti červený štvorček, tak ešte raz prosím o radu. Dík a pekný zvyšok dňa
Iwett
25.06.10,14:06
Dobrý deň, prosím, keď sa vyplatí mzda zamestnancovi v nesprávnej výške, opraví sa v najbližšej výplate? Ak áno, na základe akého zákona? Ďakujem