Fair Jobs
22.07.05,20:13
Dobry den,

poradi mi prosim niekto kam mam zauctovat socialne a zdravotne poistenie ? Uctujem v JU v Pohode. Som SZCO a nemam zamestnancov. Dane odvody sa vztahuju len na mna. Pred par mesiacmi mi ista slecna z nemenovanej spolocnosti zle poradila. Dokonca aj minuly rok mam zauctovany zle vdaka nej.
Dakujem:mee: :mee: :eek:
Daska
22.07.05,18:49
Ja uctujem 5Vfpoj - platba do fondu poistenia, a pri kontrole mi to preslo v pohode, skratka uctovat v Pohode je pohoda .... :D:D:D
alex1
22.07.05,18:58
Neviem ako je to v Pohode, ale v globále sa odvody účtujú do kolonky Platby do fondov, sú to odpočítatelné položky.
A kam ti ich zaúčtovala?
Fair Jobs
23.07.05,12:40
Ja som to spociatku tiez tak uctovala, no potom som si to este overovala u pohodakov a tam mi ista pani napisala, ze socialne poistenie mam uctovat ako socialny fond. Aj ked je to nezmysel, pretoze dane veci spolu nesuvisia a mne to neslo do hlavy, spravila som to tak. No a teraz badam, ze budem musiet prerobit uctovnictvo, kedze som dala na jej radu. Najhorsie na tom je, ze aj vykaz danovakom je potom vypisany zle. Je to velmi velky problem, alebo sa tym nemusim velmi stresovat?

Inak dakujem Vam za Vase rady. Ste zlate a moc ste mi pomohli.:)
Daska
23.07.05,14:06
Socialny fond je predsa uplne nieco ine.
Este som sa nestretla s tym, co danovaci na to ked je vydavok zauctovany v inom stlpci, asi velmi zalezi na koho natrafite pri kontrole, ale myslim ze by to nemal byt az taky problem, vsak hospodarsky vysledok to neovplyvni...
Hanah
26.07.05,06:58
To sa mi nechce verit, ze Ti pohodaci odpisali taku blbost. Asi ste sa nerozumeli a nenapisala si im jasnu otazku. Mne poradili skratku 5Vfpoj, tiez pre SZCO, ktorej vediem uctovnictvo.
Ale vsak to je uplne logicke - stlpce penazneho dennika Ta nepustia. Aj keby si nerobila v POHODE ... musis vediet, kam to ma ist a to ze si to uctovala cely rok ako "socialny fond" ... no, ziadneho poriadneho uctovnika by na taku blbost NIKTO (ani pohodaci) nenahovoril.
Ak si to uctovala len do stlpca 17 - Tvorba socialneho fondu, tak z danoveho hladiska to az taky problem nie je, pretoze to je spravne zaradene vo vydavkoch na dosiahnutie a udrzanie prijmov. Ak si vsak uctovala aj v stplcoch 21 a 25, tak si si navysila prijmy zbytocne ....