stromcok
03.06.09,09:23
Prijemny den,vie mi prosim Vas niekto poradit ako najlepsie skosit cca sad 1500m2, potreboval by som nieco na baze klasickej kosy, novu motorovu kosacku sa mi tu nechce zbytocne nicit, kedze povrch je nerovnomerny a motorova kosacka okolo stromov je nemotorna. Idealne by bolo nieco lahke, no samozrejme nie na elektriku, no najme odskusane. Za radu vopred dakujem.
arizona
03.06.09,08:04
Nechápem celkom tvoju otázku... kúpil si si kosačku, ktorú nechceš ničiť a pýtaš sa čím pokosiť?:eek::confused:
No predsa tou kosačkou! Veď ju naplno používaj,hlavne pokým je v záruke;). Kosačky sú robené aj na nerovné povrchy, vydržia.
Okolo stromov a plotov si dorovnaj nožnicami na okraj trávnika, krovinorezom, alebo hoci aj ručnou malou kosou...
Tá naša kosačka chúďa už kosila snáď vo všetkých možných polohách...a stále šlape:D
stromcok
03.06.09,08:10
Jasne, zle som sa vyjadril, kosacku som kupil na travnik okolo domu, avsak zahradu som nou nechcel kosit, trava sa tam rychlo rozrasta, ako aj burina, je tam kopec konarov zo stromov, ktore ani v trave nevidno, asi by som tu novu kosacku skoro znicil, pritom taku velku travu klasicka rotacna kosacka neskosi, no a casto sa mi kosit nechce.
legolas
03.06.09,12:46
Prijemny den,vie mi prosim Vas niekto poradit ako najlepsie skosit cca sad 1500m2, potreboval by som nieco na baze klasickej kosy, novu motorovu kosacku sa mi tu nechce zbytocne nicit, kedze povrch je nerovnomerny a motorova kosacka okolo stromov je nemotorna. Idealne by bolo nieco lahke, no samozrejme nie na elektriku, no najme odskusane. Za radu vopred dakujem.

... pojednaj si 2-3 nezamestnaných s klasickými kosami a máš to. No a tú novú kosačku dobre namastí, zabaľ do fólie a odlož na horšie časy. :)
stromcok
03.06.09,12:55
Ta nova pekne maka na travniku okolo domu, takze takuto radu si nechaj, pokial viem tato rotacna kosacka nie je urcena na nerovnomerny povrch, pretoze pri tychto otackach je mozne po seknuti do niecoho vyosit os a to uz potom je nanic kosenie...
Bionda
03.06.09,13:21
... takže Ty chceš dobrú radu: zober kosu a kos, tým nezničíš novú kosačku tú odlož a dobre premastí, aby nezhrdzavela. No a keďže nechceš často kosiť tak to postriekaj rondopom a je to.
Rondap- urcite nie!, znici vsetko, ak tak Bofix- znici len burinu, travu nie.
Tam kde mas riziko - kup vyzinac - nie len so strunou ale su aj s nozom.
Ak nechces vobec kosit- :D mozes si kupit jednu ovecku- spasie a budes to mat pekne :D
My tiez s kosackou 18ar. kosime- tiez nie uplne rovny povrch- zvysok co je problematicky muz z vyzinacom - nozom okraje pri plote upravi- susedovi prerastaju kadejake plankove odnoze- je to v pohode.
durisovad
03.06.09,14:08
Vraj je lepsie zaobstarat si kozu, ta spasie vsetko.
alla66
03.06.09,16:42
Bude to fuška, vyskúšaj krovinorez...
na tenkú trávu stačí lanko, hrubšie bodliaky, slivčie.... tam použi trojzubec...
800m2 sa stihne pokosiť za 2 hodiny. Ak nie je tráva vysoká, ide to rýchlejšie...:cool:
alla66
03.06.09,16:48
Vraj je lepsie zaobstarat si kozu, ta spasie vsetko.
susedovie kozičky nám spásli skoro všetky stromčeky a trávy sa nedotkli...
...v poslednej dobe som zaregistrovala zvýšený dopyt po kosačkách značky
" ovečka " :D
tutiola
03.06.09,16:49
... pojednaj si 2-3 nezamestnaných s klasickými kosami a máš to. No a tú novú kosačku dobre namastí, zabaľ do fólie a odlož na horšie časy. :)
Súhlasim s prvou časťou rady. Tu naozaj by ti to pomohlo. Stačí ak raz pokosia kosami a tým aj vyčistia celý sad ok konárov a ďalšie kosenie už môžeš si urobiť sám kosačkou ktorú máš.
Marína
03.06.09,20:17
... pojednaj si 2-3 nezamestnaných s klasickými kosami a máš to. No a tú novú kosačku dobre namastí, zabaľ do fólie a odlož na horšie časy. :)


Súhlasim s prvou časťou rady. Tu naozaj by ti to pomohlo. Stačí ak raz pokosia kosami a tým aj vyčistia celý sad ok konárov a ďalšie kosenie už môžeš si urobiť sám kosačkou ktorú máš.
Rada asi mienená dobre, ale v dnešnej dobe už len tak hocikto poriadne kosiť ani nevie, akurát tak trávu "ulíznuť". A brúsenie kosy je tiež malá "veda".;):)