30Kety
03.06.09,09:37
Dobry den zacinam robit v jednoduchom uctovnictve v programe Pohoda a chcela by som sa opytat ako si je najlepsie vytvorit socialny fond. Pracovnici mi za stravne listky platia v hotovosti ako to mam zauctovat lebo neni som si ista ci som to urobila spravne. A este mam jednu otazku ako mam zauctovat vlastne platenie kartou ked si tankoval manzel benzin..... Vopred Vam velmi pekne dakujem.
babi2
03.06.09,09:18
Dobry den zacinam robit v jednoduchom uctovnictve v programe Pohoda a chcela by som sa opytat ako si je najlepsie vytvorit socialny fond. Pracovnici mi za stravne listky platia v hotovosti ako to mam zauctovat lebo neni som si ista ci som to urobila spravne. A este mam jednu otazku ako mam zauctovat vlastne platenie kartou ked si tankoval manzel benzin..... Vopred Vam velmi pekne dakujem.
V Pohode v PÚ sa tvorba soc.fondu robí nasledovne :
Idem cez záložku Mzdy - potom Personalistika, keď si ju otvorím tak hore je záložka Záznam - to si rozkliknem a tam je Tvorba soc.fondu, predpokladám že aj v JÚ je tak, čo sa týka platenia vlastnou kartou tak dáš výdaj z pokladne ako keby to platil v hotovosti, teda predpokladám že to je jeho súkromná karta
atka4
24.06.09,18:01
Dobry den zacinam robit v jednoduchom uctovnictve v programe Pohoda a chcela by som sa opytat ako si je najlepsie vytvorit socialny fond. Pracovnici mi za stravne listky platia v hotovosti ako to mam zauctovat lebo neni som si ista ci som to urobila spravne. A este mam jednu otazku ako mam zauctovat vlastne platenie kartou ked si tankoval manzel benzin..... Vopred Vam velmi pekne dakujem.
Ak bola použitá platobná karta, vydaná k podnikateľskému účtu, zaúčtuješ v SW pohoda na základe pokl. dokladu, kt. si dostala z terminálu buď v interných dokladoch (tam účtujem ja), alebo v ost. záväzkoch daný nákup, v SW sú na to určené osobitné predkontácie, sú ako ostatné, ale majú na začiatku "C" napr. C2Vmat - nákup materiálu-kartou a následne vo výpise z banky uvedenú sumu - odpísanie zaúčtuješ s predkontáciou C0výdaj.
takto ti budú sedieť tzv. priebežné položky.
30Kety
05.07.09,17:37
Ahojte no uz som si ten socialny fond cez Záznam rozklikala ale neni mi este jasne ako ho v JU zauctujem tych 45% a 55%. Keby sa to dalo nejako podrobnejsie rozpisat lebo len v tom zacinam robit. Velmi pekne Vám dakujem
ondrejvla
05.07.09,17:53
Ahojte no uz som si ten socialny fond cez Záznam rozklikala ale neni mi este jasne ako ho v JU zauctujem tych 45% a 55%. Keby sa to dalo nejako podrobnejsie rozpisat lebo len v tom zacinam robit. Velmi pekne Vám dakujem

Tvorbu SF či už je to v Pohode, alebo inom softe zaúčtuješ ID do PD aj do knihy SF na základe Sumarizácie miezd zamestnancov za daný mesiac, účtuješ 0,6% z objemu hrubých miezd.
Nákup stravných poukážok či už bankou, alebo pokladňou zaúčtuješ nasledovne : napr.kúpiš strav.poukážky 1 ks á 2,70 €, do VOZD ti môže ísť len 55% zo sumy pripadajúcej k sume najnižších náhrad stravného od 5-12 hod.
3,60 €, teda 1,98 €, ostatné sú VNZD, teda to je suma tých 45%, z ktorej ešte podľa vypracovanej smernice, kde prispeješ na SP, napr. 0,12 €, to je zo sumy najnižšej hodnoty SP 2,70 €, takže od zamestnanca vyúčtuješ do pokladnice 0,60 €. Takže ešte raz VOZD 1,98 € + VNZD SF 0,12 € + PNZD 0,60 €.
ondrejvla
06.07.09,15:28
Ahojte no uz som si ten socialny fond cez Záznam rozklikala ale neni mi este jasne ako ho v JU zauctujem tych 45% a 55%. Keby sa to dalo nejako podrobnejsie rozpisat lebo len v tom zacinam robit. Velmi pekne Vám dakujem

No moja odpoveď bola zbytočná... Ani si si ju nevšimla, takže asi nebolo treba radiť, že?:confused:
30Kety
06.07.09,17:03
odpoved ktoru som dostala nebola zbytocna vsimla som si ju akurat teraz si to idem urobit aj tu sa len pozeram ako funguje tato stranka takze sa len ucim vsetko postupne...... Urcite dakujem za radu.....
Stefan2005
06.07.09,17:26
...aj tu sa len pozeram ako funguje tato stranka takze sa len ucim vsetko postupne....

.... tak sa ohľadne účtovania stravných lístkov môžeš pozrieť i sem:

http://www.porada.sk/691191-post3.html

alebo viacej príspevkov

http://www.porada.sk/t60940-uctovanie-stravnych-listkov-v-ju.html
.....