Bobosoft
03.06.09,17:13
Prosím Vás o radu, ako mám postupovať v prípade, že nemám záujem o káblovu televíziu ktoru platíme 1-krat ročne z fondu oprav.(patrím pod správu OsBD)

1.Možem si uplatniť zníženie platby do FO, keď som nepodpísal zmluvu s prevádzkovateľom káblovej televízie???
2.Je vôbec možné aby sa káblova televízia platila z FO??
Chobot
03.06.09,18:27
Prosím Vás o radu, ako mám postupovať v prípade, že nemám záujem o káblovu televíziu ktoru platíme 1-krat ročne z fondu oprav.(patrím pod správu OsBD)

1.Možem si uplatniť zníženie platby do FO, keď som nepodpísal zmluvu s prevádzkovateľom káblovej televízie???
2.Je vôbec možné aby sa káblova televízia platila z FO??


TRochu nám to budeš musieť objasniť viac. Napríklad čo za káblovku to je? Nie je to náhodou spločná TV anténa (tzv STA)? Ak ej to skutočne káblovka, od akej spoločnosti to máte? Nepoznám káblového operátora, ktorý by poskytoval káblovku celému domu, pripojenia sa poskytujú len koncovým užívateľom (individuálnym bytom).

Schvaľovali ste túto káblovku na schôdzi?

Kedysi sa údržba STA hradila práve z fondu opráv, takže nie je vylúčené, aby sa spoločný televízny rozvod hradil z FO.

A ste všetci na tento rozvod pripojení? Alebo ty máš nejakého iného poskytovateľa? Problém si popísal príliš stroho, pre kvalifikovanú odpoveď chýba veľa informácií, ktoré sú pre teba samozrejmé, ale my nepoznáme situáciu vo vašom dome.
Mária27
03.06.09,18:31
Takú zmluvu KTV-bytovka som ešte nevidela. To vám dala káblovka nejaký paušál? Koľko platíte?

Jednoznačne by z fondu mali byť platené výdavky na spoločné zariadenia. Ty si príkladom toho, že to nie je spoločné zariadenie. Okrem toho káblová televízia stráca na kvalite, nie je vhodná pre moderné lelevízory a nové vysielanie. Ja som ju tiež musela vymeniť.

Prerokujte problém na schôdzi vlastníkov a vypovedajte zmluvu. Kto chce, nech si ju platí sám.
Bobosoft
04.06.09,11:58
Jedná sa o káblovku Jana Revická - INŠTAL v Prievidzi. Sme všetci v dome kde nás je 42 pripojený na domový rozvod spoločnej anteny. Vzhladom na to že som sa rozhodol pre fiber tv od orange nepodpísal som zmluvu s týmto poskytovatelom.
Za to, že platíme 1 rok dopredu za služby tejto spoločnosti dostávame zľavu na cenu , ktorú hradíme z FU.
Mária27
04.06.09,13:33
Aj u nás sú pripojení na spoločný domový rozvod káblovky (jednej antény?), ale platí si každý sám.