Riťka
03.06.09,17:54
Dobrý podvečer poraďáci. Prosím o pomoc. Mám v prenájme malé pohostinstvo, v obytnej časti a neskutočné problémy so susedom. Starosta obce je v každej jeho sťažnosti na jeho strane a moje názory na danú problematiku neberie do úvahy. Mám stanovenú zatváraciu dobu o 21:00, ktorú väčšinou porušujem ale len do hodiny rušenia nočného kľudu, čo je 22:00. Dnes som mala telefonát, že v piatok bolo otvorené do 22:30 a pán starosta ma týmto upozorňoval, že cez víkend mi pošle náhmatkovú kontrolu, niekoho z jeho poslancov a ak bude otvorené po otváracej hodine, dá mi finačnú pokutu. Tak vás prosím o pomoc, či má v takomto prípade oprávnenie žiadať finančné odškodné a či k takémuto oprávneniu, nie je potrebné privolanie polície, ktorá ohodnotí, či ide o rušenie nočného kľudu. Za každú odpoveď vopred ďakujem.
Dáša_
03.06.09,16:09
Dobrý podvečer poraďáci. Prosím o pomoc. Mám v prenájme malé pohostinstvo, v obytnej časti a neskutočné problémy so susedom. Starosta obce je v každej jeho sťažnosti na jeho strane a moje názory na danú problematiku neberie do úvahy. Mám stanovenú zatváraciu dobu o 21:00, ktorú väčšinou porušujem ale len do hodiny rušenia nočného kľudu, čo je 22:00. Dnes som mala telefonát, že v piatok bolo otvorené do 22:30 a pán starosta ma týmto upozorňoval, že cez víkend mi pošle náhmatkovú kontrolu, niekoho z jeho poslancov a ak bude otvorené po otváracej hodine, dá mi finačnú pokutu. Tak vás prosím o pomoc, či má v takomto prípade oprávnenie žiadať finančné odškodné a či k takémuto oprávneniu, nie je potrebné privolanie polície, ktorá ohodnotí, či ide o rušenie nočného kľudu. Za každú odpoveď vopred ďakujem.

A prečo nedodržiavaš stanovenú zatváraciu dobu?
Riťka
03.06.09,16:14
Na dedine je sedem pohostinstiev, ani jedno nezatvára tak ako má stanovené. Ja denne otváram o 13:00 a niekedy prvý zákazník príde až o 15:00. Zima je krutá ide to ťažko a v lete, keď si môžem zarobiť nemám dôvod zatvárať pred 22:00, keď rušenie kľudu je stanovené až po tejto hodine, nemyslíš???????
Sabadka
03.06.09,16:18
Urob dva otvorené účty, jeden pre suseda, druhý pre starostu a máš sv. pokoj. Maximálne ťa bude obháňať susedka a starostova žena.

A k tvojej otázke. Ano ak nedodržiavaš stanovenú zatváraciu dobu, má právo, dať ti finančný postih.
Dáša_
03.06.09,16:19
Na dedine je sedem pohostinstiev, ani jedno nezatvára tak ako má stanovené. Ja denne otváram o 13:00 a niekedy prvý zákazník príde až o 15:00. Zima je krutá ide to ťažko a v lete, keď si môžem zarobiť nemám dôvod zatvárať pred 22:00, keď rušenie kľudu je stanovené až po tejto hodine, nemyslíš???????

no ale ty máš stanovené otváracie hodiny a tie nedodržiavaš. To nie je to isté ako dodržiavanie nočného kľudu.
tetrisss
03.06.09,16:29
Preco nepoziadas o predlzenie otvaracich hodin, tie, ktore mas schvalene, musis dodrzovat a to aj z jednej strany, aj z druhej strany.
arizona
03.06.09,19:12
Keď si si vybavovala zriadenie krčmy, tak o.i otváracia doba bola súčasťou.To Ti schvalovala obec.
To, že nedodržuješ stanovené podmienky a dohody je Tvojou chybou,obec nepotrebuje volať políciu ,aby s Tebou riešila vaše dohody.

Vži sa trochu aj do pocitov susedov. Pre Teba je to biznis, pre nich domov, kde si chcú oddýchnuť a mať pokoj.
Prepáč, som asi neobjektívna, tiež mám krčmu pod oknami, ver, že je to nešťastie...:mee::mad:

Bývala by si Ty s rodinou vedľa krčmy? Ak si odpovieš, že áno, tak si určite nevieš predstaviť čo to obnáša. Tiež by si asi robila to isté, čo terz tí susedia.
profesional
15.12.09,12:51
Poziadaj o suhlas s predlzenim otvaracich hodin. A ak ti to nepovolia, tak mas 2 moznosti:

Ak ich uz povolili inym krcmam, tak mozes podaty riadny opravny prostriedok voci royhodnutiu obce pre porusenie principu rovnosti a ak ti nevyhoveju, obrat sa na prislusnu Okresnu prokuraturu. Ta poda proti royhodnutiu obce protest. Ak by ho obec zamietla, mas pravo sa obratit na sud. Ak by sud rozhodol, ze bol poruseny princip rovnosti, sud nariadi obci predlzit ti otvaracie hodiny. A oni ti bud predlzenie odsuhlasi, alebo ti da v ich mene suhlas nasledne exekutor.

Ak ti ich nepredlzia a taketo otvaracie hodiny maju aj ostatne krcmy, tak ak oni nedostavaju sankcie ako ty, tak par krat na nich zavolaj statnu policiu a bojuj sposobom oko za oko, zub za zub. Alebo sa snaz ziskat proste ich zakaznikov tym, ze sa odlisis v oblasti produktu a sluzieb zakaznikom, zaved vernostny program atd.