gaba07
03.06.09,19:04
prisiel za mnou jeden klient ci by som mu nespravila vykaz o majetku a zavazkoch pre banku z ktorej si bral uver - ja nato ze ved nech jej da ten co daval k danovemu priznanie - ten vraj banka odmietla lebo KFM ma v tom vykaze v minuse (priblizne - 200 000) - neverila som az ked mi to ukazal

"pani uctovnicka" zauctovala uver ako dalsi bankovy ucet s minusovym pociatocnym stavom a splatky su ako vklady...

takto mu to uctovala od r. 2006 kedy zacal cerpat uver az doteraz - pre banku vyhotovovala vzdy extra vykaz s plusom v KFM .... zda sa to len mne nenormalne alebo sa takto bezne uctuju uvery?

cudne je aj to ze danovy urad proti tymto vykazom vobec nic nenamietal...
teraz neviem ci to tak mam nechat alebo mu radsej spravit opravne danove priznanie....poradte

dakujem
veronikasad
03.06.09,17:07
Aký súvis ná toto účtovanie s daňovým priznaním ? Prečo ho chceš prerábať ? /nepýtam sa na účtovné výkazy/
skratku KFM nepoznám /žeby krátkodobý finančný majetok ? /
gaba07
03.06.09,17:24
KFM = kratkodoby financny majetok alebo ak chces peniaze+ceniny+ucty

ano myslela som hlavne vykazy - ale aj uctovnictvo ako take je podla mna nespravne - uver by sa mal viest v zavazkoch... alebo sa mylim:confused:
Niuška
04.06.09,08:24
Ja si osobne myslím, že tá účtovníčka to zaúčtovala DOBRE! stav na úverovom účte(kontokorentnom úverovom účte) je mínusový a zníženie stavu záväzku dosiahneme VKLADOM financií na účet. A na VÝPISE z účtu je suma - či konečného alebo začiatočného - zostatku isto onačená znamienkom MÍNUS.
bv_alexandra
04.06.09,08:30
Ja si osobne myslím, že tá účtovníčka to zaúčtovala DOBRE! stav na úverovom účte(kontokorentnom úverovom účte) je mínusový a zníženie stavu záväzku dosiahneme VKLADOM financií na účet. A na VÝPISE z účtu je suma - či konečného alebo začiatočného - zostatku isto onačená znamienkom MÍNUS.
Ak sa jedná o kontokorent - povolené prečerpanie je v poriadku ak sa účtuje do mínusu, ale vo výkaze to má byť v riadku úvery. Takže odporúčam prerobiť výkazy. ;)
Niuška
04.06.09,08:42
..taktiež účtujem firmu a v banke je úverový účet s mínusovým zostatkom. úverový účet má svoje samostatné číslo (podobne ako účet vytvorený za účelom vedenia finančných prostriedkov na S.F.)... poskytnutý úver evidujem vo výkaze o MaZ v časti záväzky, kolónka úvery...
gaba07
04.06.09,14:44
nie je to kontokorentny ucet - je to uver

ja si myslim ze to ma byt evidovane v zavazkoch ...
a vo vykaze to vobec nema vstupovat do KFM.... nie je predsa mozne aby si na konci roka bol KFM -200 000,- dost do zavadza...
Tinika
10.09.09,10:25
..taktiež účtujem firmu a v banke je úverový účet s mínusovým zostatkom. úverový účet má svoje samostatné číslo (podobne ako účet vytvorený za účelom vedenia finančných prostriedkov na S.F.)... poskytnutý úver evidujem vo výkaze o MaZ v časti záväzky, kolónka úvery...

ˇano, uver mam v riadku uvery, ale s - je to v poriadku? lebo logicky znižuje hodnotu majetku a mne to pripočítava.