šafko
03.06.09,19:48
Ahojte všetci poradaci vopred sa ospravedlnujem ak som nespravne zadala temu ale som ešte novačik ja sa budem snažit písat a zadavat všetko spravne a tak vas chcem poprosit o radu.Od roku 2000-2003 som pracovala ako spolupracujuca osoba u SZCO ale ta neplatila za mna odvody do SP tak SP to žiadala zaplatit odomna viem ze už tento zakon sa zrušil v roku 2004 ale vtom čase to bola povinnost SZCO osoba u ktorej som bola zamestnana vie mi niekto poradit resp.ten zakon ktorý platil v tom čase dakujem
šafko
04.06.09,10:05
Halooooo,ste doma odpovie mi niekto
Andyke
04.06.09,14:56
Je to zákon č. 274/1994.
§19
Odvod poistného
(2) Za samostatne zárobkovo činné osoby a spolupracujúce osoby vykazuje a odvádza poistné na nemocenské poistenie a dôchodkové zabezpečenie samostatne zárobkovo činná osoba.
šafko
04.06.09,15:32
ANDYKE velka vdaka mysliš že by som s tím mohla vyrukovat na sudnom pojednavani
Andyke
04.06.09,16:20
Nie som právnička, takže idem na to logicky: pokiaľ neuhradila za Teba SZČO, tak môžu žiadať od spolupracujúcej osoby, predsa si podávala daňové priznanie, odvádzala daň, takže tie príjmy tam boli. Ale skús zadať otázku do sekcie http://www.porada.sk/f139-rodinne-obcianske-spotrebitelske-pravo.html
Tam Ti poradí niekto z právnikov.
Keď tak zalovím v pamäti tak jeden čas spolupracujúce osoby nemuseli platiť, potom to bolo podmienené príjmom. Skús pohľadať koľko bola povinnosť platiť odvody (alebo Ti to Soc.poisť.vyčíslila ?)
šafko
04.06.09,17:48
pravdaže ja som to už aj zaplatila lebo by mi nedali ID a teraz som ich dala na sud pretože si protirečia samozrejme argumentuju všeliakymi hlupostami a využivaju že obyčajní človek si to nevšimne ale ja pozbieram od poradakov rozumi a pustim sa do nich mam všetky podklady EVID.LIST starší vtedy boli karty a tam som tiež vedena ako spolupracujuca osoba ale v novom liste ako SZCO idem sa zblaznit tak ak ešte niekto niečo vie tak budem velmi vdačna
Andyke
20.06.09,18:31
Prikladám Ti zákon v prílohe.