svecova
04.06.09,05:59
Patri zamestnancovi stravny listok, ak odpracoval v sobotu 10hod a ma to vykazane ako pracu nadcas?
kaupke
04.06.09,04:42
Patri zamestnancovi stravny listok, ak odpracoval v sobotu 10hod a ma to vykazane ako pracu nadcas?
áno
drobeceva
04.06.09,04:44
Patri zamestnancovi stravny listok, ak odpracoval v sobotu 10hod a ma to vykazane ako pracu nadcas?
Nárok na stravný lístok má, má riadne odpracovanú zmenu.
Martin Mocko
04.06.09,04:44
Patri zamestnancovi stravny listok, ak odpracoval v sobotu 10hod a ma to vykazane ako pracu nadcas?

Nárok je iba ja jeden riadny lístok za riadne odpracovanú smenu.

§ 152
Stravovanie zamestnancov

(2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.
mzdarka renca
04.06.09,06:32
Teraz ma nebudete mať radi, ale musím oponovať, aj keď som si to isté do určitého času myslela aj ja.
Nárok na SL nemá, nakoľko je práca nadčas mimo jeho rozvrhu pracovných zmien.
Zdá sa mi to nelogické, nakoľko sa môže stať, že zamestnanec A si zoberie dovolenku a zamestnanec B odpracuje za neho jeho zmenu, čo bude mať vlastne nadčas. Z tohoto mi vyplýva, že ani jeden z nich nemá v zmysle zákonníka práce nárok na SL. Zdá sa mi to nefér, ale zákon je zákon.

§ 152 Stravovanie zamestnancov

7) Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov

a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci,
b) umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
c) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3.