Bambi23
04.06.09,07:09
Ahojte,
chcem sa opytat, mame zamestnanca, ktory u nas pracuje od marca 2009. Požiadal aby sme mu urobili RZZP za rok 2008, hoci ma cely rok 2008 odpracovany u ineho, jedneho, zamestnavatela.

Mozeme mu zuctovnaie urobit aj my, hoci u nas v roku 2008 nepracoval alebo musi poziadat predchadzajuceho zamestnavatela?

Mzdy robime v MRP a ked sa nastavim na vypocet RZZP na tohto zamestnanca, vobec ma to nepusti dalej, kedze ho v stave za rok 2008 nemame ... neviem si s tym rady a neviem co mu mam povedat.

Dakujem
alušik
04.06.09,05:12
Bývalého zamestnávateľa požiadať nemôže. Ročné zúčtovanie ZP môže urobiť len súčasný zamestnávateľ (ak ho v roku 2008 zamestnával), prípadne poistenec sám. :) Keďže ste ho v r.2008 nezamestnávali, musí si ho urobiť teda sám.
Bambi23
04.06.09,05:17
Bývalého zamestnávateľa požiadať nemôže. Ročné zúčtovanie ZP môže urobiť len súčasný zamestnávateľ, prípadne poistenec sám.:)

Dakujem za odpoved. Preto ma potom asi aj v mzdovom softe nepusti do jeho agendy ... vdaka, velmi si mi pomohla
alušik
04.06.09,05:18
Upravila som svoju odpoveď, lebo som sa nevyjadrila presne.;)
Bambi23
04.06.09,05:26
Upravila som svoju odpoveď, lebo som sa nevyjadrila presne.;)

Dakujem, vsimla som si to, je to presnejsie :) ... len neviem preco nemoze urobit RZZP byvaly zamestnavatel ked mal u neho odpracovany cely rok 2008 ... bolo by to pre toho zamestnanca jednoduchsie ako si to vypisovat sam. Ja som si myslela, ze je to ako so zuctovanim dane :))) Asi ho velmi nepotesim, ale budem musiet...

Este raz dakujem
alušik
04.06.09,05:31
Ešte minulý rok to tak bolo, že mohol požiadať ktoréhokoľvek zamestnávateľa, ktorý ho počas roka, ktorého sa zúčtovanie ZP týkalo, zamestnával. Tento rok to bolo upravené tak, že to môže byť len súčasný zamestnávateľ.
mimotemyNeviem, prečo... Zvlášť, keď môžem byť teraz napríklad nezamestnaný a myslím, že väčšina ľudí má s vyplnením tlačív veľký problém. Myslím, že skôr to vypíše mzdárka, ako človiečik, ktorý ani netuší, o čom to celé je...:o
willma
05.06.09,15:38
pripájam sa k otázkam, bola som zamestnancom u jedného zamestnávateľa do 14.11. od 15.11. do konca roku u druhého. Dnes mi prišli papiere na RZZP za rok 2008 a som z toho jelenica. Nakoľko máme účtovníčku dlhodobo PN tak by som si to chcela poriešiť sama samozrejme s Vašou pomocou. Ako prvý krok by som si asi mala vyžiadať aj podklady od súčasného zamestnávateľa ak sa nemýlim a potom budem riešiť ďalej.
Iwett
05.06.09,15:43
pripájam sa k otázkam, bola som zamestnancom u jedného zamestnávateľa do 14.11. od 15.11. do konca roku u druhého. Dnes mi prišli papiere na RZZP za rok 2008 a som z toho jelenica. Nakoľko máme účtovníčku dlhodobo PN tak by som si to chcela poriešiť sama samozrejme s Vašou pomocou. Ako prvý krok by som si asi mala vyžiadať aj podklady od súčasného zamestnávateľa ak sa nemýlim a potom budem riešiť ďalej.
Ak si nebola SZČO, iba zamestnanec a mala si v každom mesiaci príjem vyšší, alebo v každom mesiaci nižší ako 56283,- SK, nezmenila sa ti počas roka sadzba poistného, nemusíš RZZP podávať vôbec
willma
05.06.09,20:22
Ak si nebola SZČO, iba zamestnanec a mala si v každom mesiaci príjem vyšší, alebo v každom mesiaci nižší ako 56283,- SK, nezmenila sa ti počas roka sadzba poistného, nemusíš RZZP podávať vôbec z toho vyznačeného druhej časti rozumiem, ale tá prvá mi to trošku domotala:o, pre obraz hrubý príjem za mesiac po celý rok cca 18 000, takže sa domnievam, že RZZP sa ma ako zamestnanca nedotýka.
veronikasad
05.06.09,20:25
z toho vyznačeného druhej časti rozumiem, ale tá prvá mi to trošku domotala:o, pre obraz hrubý príjem za mesiac po celý rok cca 18 000, takže sa domnievam, že RZZP sa ma ako zamestnanca nedotýka.
bola si celý rok zamestnancom a ani jeden mesiac si neprekročila príjem 56tis. ?
Ak ano RZZP za rok 2008 nemusíš podávať. Ak si však bola aspoň 1 deň SZČo - RZZP podať musíš
Melnick
05.06.09,21:38
Ešte minulý rok to tak bolo, že mohol požiadať ktoréhokoľvek zamestnávateľa, ktorý ho počas roka, ktorého sa zúčtovanie ZP týkalo, zamestnával. Tento rok to bolo upravené tak, že to môže byť len súčasný zamestnávateľ.
mimotemyNeviem, prečo... Zvlášť, keď môžem byť teraz napríklad nezamestnaný a myslím, že väčšina ľudí má s vyplnením tlačív veľký problém. Myslím, že skôr to vypíše mzdárka, ako človiečik, ktorý ani netuší, o čom to celé je...:o

Alenka, ZP sú ústretové pomôcť týmto ľuďom s vyplnením RZZP,za predpokladu,že budú mať potrebné podklady a potvrdenia od zam-ľov.
Médiá to takto prezentujú, ale u nás majú poistenci s týmto naozaj dobré skúsenosti.:):):)
willma
05.06.09,21:41
Ďakujem obom za odpovede.
Iwett
06.06.09,08:20
z toho vyznačeného druhej časti rozumiem, ale tá prvá mi to trošku domotala:o, pre obraz hrubý príjem za mesiac po celý rok cca 18 000, takže sa domnievam, že RZZP sa ma ako zamestnanca nedotýka.
Nie nemusíš.:)