Alena1000
04.06.09,08:21
Mám na Vás otázku, ktoré sa v tom vyznáte, alebo pracujete u notára.....chceme kúpiť pozemok....ALE majiteľ ten pozemok kúpil pred 6 rokmi, kúpnu zmluvu mali urobenú, aj overenú, ale nikdy nedal návrh na vklad na kataster...a už je to 6 rokov....takže na katastri sú stále pôvodní majitelia.....a najhoršie na tom je, že jeden zomrel.....do dedičskeho konania si to nedali, lebo vlastne to už ich nebolo.....Ako to teraz riešiť....Ďakujem moc za radu.....
odpíšte prosímna lina20@pobox.sk
Xanti
04.06.09,06:32
prečo dupluješ tému, ak si chcela dopísať mail adresu stačilo upraviť pôvodnú
http://www.porada.sk/t113097-prepadla-platnost-zmluvy-co-teraz.html
a dalšia rovnaká téma ... http://www.porada.sk/t113099-platnost-zmluvy.html tak to to tu nechodííííííí
Alena1000
04.06.09,06:42
prepáč, som myslela, že sa to vôbec neuložilo:)
Petra Nová
04.06.09,12:44
Ako to teraz riešiť....Ďakujem moc za radu.....
odpíšte prosímna lina20@pobox.sk

Neviem , ale trochu sa mi zdá sebecké, vyhradzovať si exkluzívnosť odpovede prostredníctvom súkromného e-mailu. Rady na Porade môžu poslúžiť viacerým, ktorí majú rovnaký problém. Na to slúži aj poraďácky archív.

Moja rada je takáto. Najvhodnejším riešením je uzavretie dohody o urovnaní podľa § 585 Občianskeho zákonníka, v ktorej pôvodní vlastníci - predávajúci a noví dediči uznajú vlastníctvo v prospech kupujúceho na základe kúpnej zmluvy spred 6 rokov. Potom treba podať návrh na vklad do KN. Vyhotovenie tejto dohody treba zveriť do rúk právnikovi.

A ešte doplním, že táto téma je úplne zle zaradená (zlezaradil), na podobné otázky slúži sekcia "Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo".
Alena1000
05.06.09,05:17
Ďakujem za rady....som tu 1x.....a ešte neviem ako to tu funguje:)
Mária27
22.06.09,17:10
Mám na Vás otázku, ktoré sa v tom vyznáte, alebo pracujete u notára.....chceme kúpiť pozemok....ALE majiteľ ten pozemok kúpil pred 6 rokmi, kúpnu zmluvu mali urobenú, aj overenú, ale nikdy nedal návrh na vklad na kataster...a už je to 6 rokov....takže na katastri sú stále pôvodní majitelia.....a najhoršie na tom je, že jeden zomrel.....do dedičskeho konania si to nedali, lebo vlastne to už ich nebolo.....Ako to teraz riešiť....Ďakujem moc za radu.....
odpíšte prosímna lina20@pobox.sk

Zmluva neprepadla, môžete ju dať zavkladovať.