AlenockaS
04.06.09,11:37
Ahojte, tak už máme pol roka ( ten veľký havo ) kúpila som Oster na vaše rady, ale Dymi sa ho bojí ako čert kríža. Ako navyknúť psíka na strihanie ? Vysávača sa nebojí, nechá sa povysávať :-) Ale tento strojček, neviem či zvuk, či vybrácie mu vadia :-( A upraviť ho už potrebujem, len neviem ako na to:-( Poradíte ?
andreaS
04.06.09,09:56
to je puberta, nas sa nato tiez ucil zhruba rok... dovtedy mi v salone hovorili, ze vystrajal...

a ako sa prejavuje ten jeho strach?

skus pripadne s niekym strihat... ty ho strihaj a on nech zabava psika odmenami v podobe vareneho kuriatka... ale tak, aby ti aj stal ako ma... bude to povazovat potom za prijemne :)
anitram
04.06.09,10:05
ahoj, no ja mam dve yorkshiracky, co si doma striham, a navykala som ich uz od mala, pravidelne sme mavali "udrzbu", vyholenie usi strojcekom a na ten strojcek si pomaly navykli, robila som to tak, ze som ho pustila vedla nej a ked pekne stala, alebo sa len trosku klepkala, tak som ju chlacholila kludnym hlasom, aby z toho nemala paniku a potom som ju pochvalila a dostala kusok piskotu, potom som jedno usko oholila a zas dostala kusok piskotu, teraz uz funguju aj bez piskoty, ak maju dobru naladu a uz som ich strihala aj cele a nerobili ziadne ovacie okolo toho
AlenockaS
04.06.09,10:27
to je puberta, nas sa nato tiez ucil zhruba rok... dovtedy mi v salone hovorili, ze vystrajal...

a ako sa prejavuje ten jeho strach?

skus pripadne s niekym strihat... ty ho strihaj a on nech zabava psika odmenami v podobe vareneho kuriatka... ale tak, aby ti aj stal ako ma... bude to povazovat potom za prijemne :)


myslím, že on ešte v puberte nie je, je len začiatok 6 mesiaca....uteká kade ľahšie,keď zapnem strojček, ani za svet nepríde na zavolanie...skúsim na to jedlo lákať, lebo on by zjedol aj mrtvemu z ucha :D
AlenockaS
04.06.09,10:30
ahoj, no ja mam dve yorkshiracky, co si doma striham, a navykala som ich uz od mala, pravidelne sme mavali "udrzbu", vyholenie usi strojcekom a na ten strojcek si pomaly navykli, robila som to tak, ze som ho pustila vedla nej a ked pekne stala, alebo sa len trosku klepkala, tak som ju chlacholila kludnym hlasom, aby z toho nemala paniku a potom som ju pochvalila a dostala kusok piskotu, potom som jedno usko oholila a zas dostala kusok piskotu, teraz uz funguju aj bez piskoty, ak maju dobru naladu a uz som ich strihala aj cele a nerobili ziadne ovacie okolo toho


Aj ja mám ešte malú yorku 10-ročnú, strihám si ju sama....Dymi je ale veľmi veľký a silný, musím ho to nejako naučiť, že sa mu nič nestane, chúdiatku môjmu prerastenému :o A strihávať ho plánujem sama, nie je to bežné plemeno, neostrihajú mi ho tu podľa štandard a chcem aby bol fešák ;) na to jedlo to hádam pôjde a ešte nejakú posilu zohnať....
andreaS
04.06.09,13:01
alenocka: no kludne mozem prist pomoct :) aspon sa zoznamime a pripadne aj nasi hafkaci :)
anitram
04.06.09,16:25
a ked strihas malu yorku, tak ten vacsi to vidi? lebo oni vela odkukaju jeden od druheho, u nas to funguje tak, ze to zle mladsia odkuka, ale to dobre nie a nie sa na nu nalepit :rolleyes:
na cvicaku nam poradili, ked uz piskoty nezaberali, tak pouzit slovensku tocenu, voni to a na toho nezbednika, co ho uz piskoty nelakali, tak na slovensku tocenu cvik spravil
mirpo
05.06.09,08:43
Hlavné je odmeňovať a chváliť vždy, keď príde ku strojčeku. Skús mu strojček stále ukazovať, potom pobehať po srsti len tak s nezapnutým strojčekom... neskôr ho zapnúť a nechať mimo hava, nech sa s ním lepšie zoznámi /a stále chváliť a odmeňovať/. Pre mlsku urobí havo čokoľvek :D:D Keď zistí, že kvôli strojčeku dostane odmenu, časom sa naučí krásne držať pri strihaní a nebude sa už báť
pasuliatko
07.06.09,22:31
ja si osobne myslím,že nijak :) nášho psíka chodí jedna naša známa strihať domov (čo je podla mna lepšie pes nie je v takom strese ako ked ho musite niekde nehať) a prebieha to v úplnej pohode.ALE... máme aj my strojček bol drahý asi 7000skk. ako vidí,že mám v ruke strojček ja alebo niekto z rodiny hodí sa o zem a začne fingovať záchvat,dusí sa a podobne. ako náhle strojček odložíme alebo vypneme prestane :D ale to robí iba nám známej nie :D
Barbara
08.06.09,05:28
ja si osobne myslím,že nijak :) nášho psíka chodí jedna naša známa strihať domov (čo je podla mna lepšie pes nie je v takom strese ako ked ho musite niekde nehať) a prebieha to v úplnej pohode.ALE... máme aj my strojček bol drahý asi 7000skk. ako vidí,že mám v ruke strojček ja alebo niekto z rodiny hodí sa o zem a začne fingovať záchvat,dusí sa a podobne. ako náhle strojček odložíme alebo vypneme prestane :D ale to robí iba nám známej nie :D


Pasuliatko, skúste to tak, že ho hľadkajte a pritom mu dajte ten strojček oňuchať. Pes najprv všetko oňucháva a keď vidí, že mu to neublíži, tak je v pohode a pritom mu treba dohovárať, napr. že vhodný psíček atď. prípadne mu aj dať odmenu.
My nášho pudla sme navykali na strojček od malička, najprv ten strojček oňuchal a potom bolo vše v porádku, nechal sa ostrihať:)
Martin Mocko
08.06.09,05:45
Ja si myslím, že pes je ako dieťa. Tiež lepšie znesie takéto niečo od cudzieho človeka ako od "vlastného pána".
Poznám jeden prípad, že pes si nezvykol na el. strojček vôbec. Maximálne sa mohol strihať manuálnym strojčekom alebo nožničkami. A to bol pes poľovne upotrebiteľný - nebál sa výstrelu, nemal problém norovať líšky ale el. trojček u neho vyvolával neuveriteľné stresy.
pasuliatko
08.06.09,08:10
Pasuliatko, skúste to tak, že ho hľadkajte a pritom mu dajte ten strojček oňuchať. Pes najprv všetko oňucháva a keď vidí, že mu to neublíži, tak je v pohode a pritom mu treba dohovárať, napr. že vhodný psíček atď. prípadne mu aj dať odmenu.
My nášho pudla sme navykali na strojček od malička, najprv ten strojček oňuchal a potom bolo vše v porádku, nechal sa ostrihať:)

ale odbehne a nepríde.a pritom ked ho naša známa strihá nič také nerobí:D
andreaS
08.06.09,08:12
pasuliatko: lebo velmi dobre vie, co si ku komu moze dovolit ... napr. ani mne moj chlpac nedrzi cesanie, ci strihanie (iba trimovanie chrbatiku ma rad, ale tiez len chvilku) a v salone pekne drzi... a na strihanie teraz chodim s nim, ja ho drzim ako treba a pani nam ho striha :)
Lucia S.
08.06.09,08:29
no tak ja som svojeho psíka tak naucila, ze som zobrala noviny a ked sa hybal tak som ho trosku zbila a ked ostal stat poslusne dala som mu dobrotku. no strihala som ho 3 hodiny ale zvykol si .uz s tym problem nemam.tak to skuste
mirpo
08.06.09,08:48
no tak ja som svojeho psíka tak naucila, ze som zobrala noviny a ked sa hybal tak som ho trosku zbila a ked ostal stat poslusne dala som mu dobrotku. no strihala som ho 3 hodiny ale zvykol si .uz s tym problem nemam.tak to skuste
No neviem:confused:, podľa mňa by tie noviny iba pridali ďalší stres zo strihania
pasuliatko
08.06.09,08:49
no tak ja som svojeho psíka tak naucila, ze som zobrala noviny a ked sa hybal tak som ho trosku zbila a ked ostal stat poslusne dala som mu dobrotku. no strihala som ho 3 hodiny ale zvykol si .uz s tym problem nemam.tak to skuste

neviem či je najlepším riešením biť psa keď sa bojí:eek::confused:
Barbara
08.06.09,09:05
neviem či je najlepším riešením biť psa keď sa bojí:eek::confused:


to rozhodne nie je riešenie, lebo bude ešte viac vystresovaný:cool:.
NynoS
08.06.09,09:11
Ja trochu odbočím môžem sa opýtať aké je to plemeno?
Lucia S.
08.06.09,09:35
ale ja ho nebijem z nenávisti ja ho bijem len tak symbolicky, aby som mala u neho respekt. ved to je moj milacik. nakoniec to zabralo a teraz poslusne stoji pri strihani.
hnedoočka
08.06.09,09:59
ale ja ho nebijem z nenávisti ja ho bijem len tak symbolicky, aby som mala u neho respekt. ved to je moj milacik. nakoniec to zabralo a teraz poslusne stoji pri strihani.
u nás doma to funguje následovne: česať ho smie len dcéra,vôbec ho nešetrí a zrejme mu to robí dobre,lebo pri tom zaspí.a pritom je to riadny chlpáč/bišonik/.a strihanie musíme nechať pre kaderníčku v salóne pre psov,lebo doma by sme mu asi vypichli očko ako sa vrtí ,tam si však nevedia vynachváliť,aký je poslušný.tak čo už s ním?vždy ma jeho strihanie vyjde drahšie ako moje,nakoľko neter je kaderníčka.
pasuliatko
08.06.09,10:33
to rozhodne nie je riešenie, lebo bude ešte viac vystresovaný:cool:.

a to mu k čomu pomôže?:confused:
pasuliatko
08.06.09,10:34
ale ja ho nebijem z nenávisti ja ho bijem len tak symbolicky, aby som mala u neho respekt. ved to je moj milacik. nakoniec to zabralo a teraz poslusne stoji pri strihani.

ty si myslíš,že bitím si vybojuješ u neho rešpekt?troška blbé si myslím.
Lucia S.
08.06.09,10:50
no a ako by si to ty spravila??no to som zvedava
mirpo
08.06.09,11:13
Ja trochu odbočím môžem sa opýtať aké je to plemeno?
mimotemyAk sa nemýlim, tak sa jedná o čierneho ruského teriéra:)
Barbara
08.06.09,11:27
a to mu k čomu pomôže?:confused:



Ty si hovorila vo svojom príspevku, že: či je to riešenie, keď niekto bije psa.

ja som odpovedala, že to rozhodne nie je riešenie keď ho budú biť.

preto nechápem tú otázku:rolleyes:
AlenockaS
09.06.09,09:14
Ja trochu odbočím môžem sa opýtať aké je to plemeno?
môj Dyma ? čierny ruský teriér
AlenockaS
09.06.09,09:18
AHOJTE !!
Musím sa pochváliť, že keď prišlo do tuhého, zvládli sme to bez kriku, s pomocou piškotiek :-)) Ja to stále tvrdím, že Dymi je na svoj vek mimoriadne inteligentný a poslušný ....len keby ma s jeho váhou s takou láskou nevítal doma, vypadám už ako týraná žena :-o))
A mne osobne sa strihanie stojčekom tak zapáčilo, že som vzala do parády aj malú Tinku (strihaná nožničkami celý život)
Takže milý poraďáci, ďakujeme za rady :-)
AlenockaS
09.06.09,09:26
alenocka: no kludne mozem prist pomoct :) aspon sa zoznamime a pripadne aj nasi hafkaci :)
Ahoj, si milá, ale my sme sa už odsťahovali zo Žiliny na vidiek do Turčianskej záhradky :-)
mirpo
09.06.09,10:15
AHOJTE !!
Musím sa pochváliť, že keď prišlo do tuhého, zvládli sme to bez kriku, s pomocou piškotiek :-)) Ja to stále tvrdím, že Dymi je na svoj vek mimoriadne inteligentný a poslušný ....len keby ma s jeho váhou s takou láskou nevítal doma, vypadám už ako týraná žena :-o))
A mne osobne sa strihanie stojčekom tak zapáčilo, že som vzala do parády aj malú Tinku (strihaná nožničkami celý život)
Takže milý poraďáci, ďakujeme za rady :-)
Teší ma, že ste to zvládli a prajem veľa úspechov nie len pri strihaní :---