agica2
04.06.09,12:37
ahojte ,
kto pracuje v Omege a poradí mi ako sa vlastne pri DPH davaju tie typy súm, pri nakupe 19A je DPH a pri predaji ...?
andreaS
04.06.09,10:46
nepouzivas vzory pri zadavani dokladov?

ak nie, musis zadavat sama, ale nespoliehala by som sa potom na spravnost...

vzor ti zada sam pekne co treba... a to podla toho, kde zadas sumu v okienku ked pouzivas vzor...

so vzormi sa pracuje cez ENTER... cize vsetko co zadas, stlacis enter, tak ta program presuchne na dalsie okienko, kt. od teba chce vyplnit...

doporucujem navstivit uvodne skolenie zadarmo... inak ti nebude jasne viac veci...
agica2
10.06.09,06:19
dakujem, na uvodnom skoleni som bola, ale aj tak z toho nic nemam, robim to cez enter, ale neviem vyjst z toho ako to mam spravne zauctovat nakup 343-019 a predaj 343-03,04, ale ako to mam potom zauctovat ked odvadzam DPH DU a toto teda neviem. dakujem
andreaS
10.06.09,07:02
ale ved tie dph ucty ti program robi sam! jedine co pyta, je ucet pre dodavatela ak pouzivas analytiku a zauctovanie sumy bez dph... ovsem ja to mam nastavene tak, ze po mne nepyta nic, staci spravne zadat text, datum a v tabulke zvolit spravnu kolonku a uz len enterujem... a takto nahadzujem doklady jeden za druhym...

pri uzavierkach dph mas moznost zaskrtnut "preuctovat zostatky dph" a potom si vypyta ucet na kt. ich ma previest... napr. ja pouzivam ucet 343-999 ako zuctovanie s DU.. na tento ucet mi program prevedie zostatky a rovnako uhradu uctujem na tento ucet...

som prekvapena, ze ti to nic nedalo... za seba musim povedat, ze nebyt uvodneho skolenia, tak dodnes urobim tooooolko chyb ze dovidenia... tam som pochopila ako ten program funguje a robim s nim uplne v pohode.
agica2
10.06.09,07:28
vies ja este iba teraz zacinam robit uctovnictvo a toto je moj prvy program takze neviem este ako to vsetko pracuje. Ty si asi mala uz nejaky proigram- tak si v tom dobra :), ale ja mam z toho vsetkeho "misung" a preto aj ked som bola na skoleni tak to tam im islo raz dva a ja som myslela ze aj mne to tak pojde, ale opak je pravdou. Dufam ze aj ja budem raz taka sikovna , ako ty :)
andreaS
10.06.09,07:33
po pravde uctovat som zacala prave v omege... vtedy som poriadne ani nerozumela co kde treba, aky postup zvolit... a az po takych dvoch rokoch co som robila v omege som pre ineho klienta robila v inom programe... a potom este v jednom...

len sa toho neboj, zaciatky su sice tazke, ale omega ich velmi dobre ulahcuje...

Zaklad pre spravne zauctovanie dph je prave zadanie sumy do spravneho riadku v tabulke, kt. ti vyhodi po zadani datumov...

tym enetrovanim ale myslim postup od uplneho zaciatku... vyberies si vzor a uz len enter a program ta presunie na dalsie policko, kt. od teba chce vyplnit... vyplnis a opat enter, zase sa presunie dalej...

a ked ti to islo na skoleni, tak ti to pojde sto pro aj u teba... zo zaciatku som dost pouzivala vzorovu firmu, kde som si dany "problem" najskor vyskusala a az potom na ostro uctovala do "mojej" firmy.
Manual
10.06.09,07:34
Takéto problémy nastávajú vtedy, ak si sám užívateľ svojvoľne v SW kde - čo "ponastavuje" programe.
Program funguje po nainštalovaní ako hodinky a je nastavený tak, že uspokojí minimálne 90% bežného účtovania firiem. Len treba doplniť AL členenie. A hlavne pomaly čítať príručku.Ak bude problém, sadnúť pred obrazovku a zavolať do Krosu a po telefone budú navigovať vyriešenie problému.
Moja skúsenosť.
PS: alebo napíš problém na forum užívateľov tu:
http://www.kros.sk/11280
dara
26.07.09,19:01
Dobrý deń, potrebujem poradiť, robím DPH prvý krát v omege a bohužiaľ neviem ako na to, mám štvrťročného platcu dph, a v zoznamoch na vytlačenie DPH mi program ponúka iba výkaz za I.štvrťrok, ako to mám urobiť?
veronikasad
26.07.09,19:15
Dobrý deń, potrebujem poradiť, robím DPH prvý krát v omege a bohužiaľ neviem ako na to, mám štvrťročného platcu dph, a v zoznamoch na vytlačenie DPH mi program ponúka iba výkaz za I.štvrťrok, ako to mám urobiť?
akú verziu OMEGy máš ?
dara
26.07.09,19:16
12:51 mám
Manual
26.07.09,19:20
Dobrý deń, potrebujem poradiť, robím DPH prvý krát v omege a bohužiaľ neviem ako na to, mám štvrťročného platcu dph, a v zoznamoch na vytlačenie DPH mi program ponúka iba výkaz za I.štvrťrok, ako to mám urobiť?
A máš spravenú uzávierku učtovníctva a DPH za 2Q ? Ak nie, tak ju urob a všetko ti pôjde.
veronikasad
26.07.09,19:21
12:51 mám
verzia je OK, skontroluj si, či máš urobenú uzávierku účtovníctva B a D za apríl - jún 2009
dara
26.07.09,19:22
Prosím teda rýchlo kurz ato to urobiť tu uzavierku, upozorňujem, že program som na cd dostala až dneska a ja robím iba jednoduché účtovníctvo, viem, že to vyzerá ako vyzerá, ale je to tak.
veronikasad
26.07.09,19:24
firma - uzávierka - účtovníctvo a DPH - označíš B + D a správne obdobie
Manual
26.07.09,19:24
Prosím teda rýchlo kurz ato to urobiť tu uzavierku, upozorňujem, že program som na cd dostala až dneska a ja robím iba jednoduché účtovníctvo, viem, že to vyzerá ako vyzerá, ale je to tak.
Klik Firma - Uzávierka... a už si tam
dara
26.07.09,19:25
Som tam, ale b a d mi tam nikde neponúka program
Manual
26.07.09,19:26
Som tam, ale b a d mi tam nikde neponúka program
Musíš dať Pridaj a tam kde je B a D spravíš X
dara
26.07.09,19:27
ja tam zaškrtnem b a d, ale hádže mi tam bledým dátum 1.1.2009 a tento sa nedá zmeniť vôbec
dara
26.07.09,19:28
som v uzávierke, nebojte sa, dala som si pridaj, ale políčko začiatok dph mám úplne bledé a nedá sa mi to zmeniť. čo má urobiť, lebo sa tam nedá navoliť nikde II.q
veronikasad
26.07.09,19:29
ja tam zaškrtnem b a d, ale hádže mi tam bledým dátum 1.1.2009 a tento sa nedá zmeniť vôbec
a máš uzatvorené obdobie I. štvrťroka ?
Manual
26.07.09,19:29
A máš vôbec spravenú uzávierku za 1Q ? Ak nie, tak ti tam ponúka dátum od 1.1.09. Potom treba spraviť najprv uzávierku 1Q a potom 2Q a treba DPH odkontrolovať...
dara
26.07.09,19:31
no ale v ponuke na tlač mi už automaticky hádže uzávierku za I.q nerobila som ju, lebo až teraz som si nainštalovala program predsa, tak prosím čo mám teda robiť ?
dara
26.07.09,19:33
uzavierku za I. a II. som teda urobila, teraz mám dať zamknúť alebo čo?
Manual
26.07.09,19:34
uzavierku za I. a II. som teda urobila, teraz mám dať zamknúť alebo čo?
Daj tlačiť II. Q
dara
26.07.09,19:35
však píšem, že už som ju urobila, tak teraz mám dať v tom programe pridaj, zamknúť tu uzavierku, či ako to potvrdím? zbehlo mi to, ale asi to eešte treba aj niekde potvrdiť nie&?
veronikasad
26.07.09,19:36
však píšem, že už som ju urobila, tak teraz mám dať v tom programe pridaj, zamknúť tu uzavierku, či ako to potvrdím? zbehlo mi to, ale asi to eešte treba aj niekde potvrdiť nie&?
Skús si dať vytlačiť DP DPH - tlačivo platné od 4/2009
Manual
26.07.09,19:37
však píšem, že už som ju urobila, tak teraz mám dať v tom programe pridaj, zamknúť tu uzavierku, či ako to potvrdím? zbehlo mi to, ale asi to eešte treba aj niekde potvrdiť nie&?
Nič netreba, spravíš uzávierku, ktorá pozostáva z 2 riadkov a to je všetko. Potom už môžeš tlačiť :)
Manual
26.07.09,19:42
Máš tú uzávierku takto ? Ak áno, tak tlač bude OK
dara
26.07.09,20:02
AHOJTE vyplnila som to na stránke drsr, len chcem sa spýtať, dáva sa aj nejaké potvrdenie o podaní alebo si mám dať opečiatkovať kópiu?
Manual
26.07.09,20:04
Niekde pýtajú aj potvrdenie a niekde orazia aj kópiu. Neviem ako u Vás...
dara
26.07.09,20:05
Máš tú uzávierku takto ? Ak áno, tak tlač bude OK

mám to tak, napriek tomu keď to tlačím, tak mi tam vyskočí iba výkaz za I.Q tál
dara
26.07.09,20:06
na www.drsr.sk som potvrdenie veru nenašla, tak teraz neviem, čo skúsim teda dať urobiť kópiu prípadne nech nám ju orazia.
dara
26.07.09,20:07
SORRY, už som to našla,
Manual
26.07.09,20:08
mám to tak, napriek tomu keď to tlačím, tak mi tam vyskočí iba výkaz za I.Q tál
Na rýchlo a na diaľku sa ťažko hladá chyba... :confused: Ak máš uzávierky takto, tak potom je tam nejaká "banalita" prečo to netlačí 2Q
andreaS
27.07.09,06:43
- najskor urobis uzavierku B a D v casti Firma/uzavierky/uctovnictva a dph

potom vytlacis tlacivo pre dph:
- TLAC - a tam najdes DPH, rozkliknes a tam mas "Danove priznanie - 2.strana od 04/2009" ... nato raz kliknes
- zvolis vystupne zariadenie (pre nahlad na obrazovke vyberies OKNO) a potvrdis POKRACUJ
- vyskoci tabulka kde zvolis za ake obdobie (bodka ma byt na stvrtrok a tam vyberies II)... potvrdis OK
- na obrazovku vyskoci druha strana danoveho priznania dph

postup je rovnaky aj pre prvu stranu


...............

neponuklo ti II kvartal zrejme preto, ze bud nemas zaktualizovany program (mohla byt starsia verzia na CD) a mas pri DPH len tlacivo "Danove priznanie 2. strana 01/2009 - 03/2009" a pri tomto tlacive ti ponukne po potvrdeni tlace a zakvacnuti stvrtroku vylucne len I.kvartal....

alebo mas aktualnu verziu ale vybrala si napriek tomu starsie tlacivo pre ktore plati vyssie napisane...