branka
23.07.05,17:20
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadom prívesného vozíka / používaného na podnikanie/ a dane z motorových vozidiel. Je tento vozík predmetom dane z mot.voz., je potrebné ho do 15 dní prihlásiť samostatne na DU, aká sadzba sa používa? / je ešte niečo potrebné spraviť/?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Branka
Paula
23.07.05,15:26
Prívesný vozík sa prihlasuje samostatne. Výška dane z motorových vozidiel už je rôzna podľa miestnej príslušnosti :)
Doplnenie: vozík má vlastné ev.číslo,preto sa prihlasuje samostatne.
ondrejvla
23.07.05,15:26
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadom prívesného vozíka / používaného na podnikanie/ a dane z motorových vozidiel. Je tento vozík predmetom dane z mot.voz., je potrebné ho do 15 dní prihlásiť samostatne na DU, aká sadzba sa používa? / je ešte niečo potrebné spraviť/?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Branka
Áno aj za prívesný vozík sa platí daň z MV, výška dane je podľa krajov a podľa cm3. Ale keď si dáš hľadať :cestná daň*, určite nájdeš v linkoch aj pre tvoj kraj.
ondrejvla
23.07.05,15:27
Pauli, to sme naraz reagovali?
Paula
23.07.05,15:31
mám pred sebou sadzby....aký kraj potrebuješ vedieť? Koľko ton má vozík?:D
Paula
23.07.05,15:34
Vlasti :D :D ....
ondrejvla
23.07.05,15:39
Vlasti :D :D ....
Aj ja som ukradla:
VieraM
23.07.05,20:31
Áno aj za prívesný vozík sa platí daň z MV, výška dane je podľa krajov a podľa cm3. Ale keď si dáš hľadať :cestná daň*, určite nájdeš v linkoch aj pre tvoj kraj.Je to naozaj tak? Doteraz som myslela, ze dan je z motorovych vozidiel a privesny vozik nie je motorove vozidlo a nijako mu neurcim ani cm3,podla coho
ho viem potom zaradit. Ja som este nikdy do cestnej dane ani dane z motor.
vozidiel nedavala priv.voziky ani privesy nakladnych aut. Asi to robim zle?
liba2
23.07.05,20:35
Je to naozaj tak? Doteraz som myslela, ze dan je z motorovych vozidiel a privesny vozik nie je motorove vozidlo a nijako mu neurcim ani cm3,podla coho
ho viem potom zaradit. Ja som este nikdy do cestnej dane ani dane z motor.
vozidiel nedavala priv.voziky ani privesy nakladnych aut. Asi to robim zle?Je to určite tak. Za prívesný vozík sa platí. http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
liba2
23.07.05,20:41
Je to naozaj tak? Doteraz som myslela, ze dan je z motorovych vozidiel a privesny vozik nie je motorove vozidlo a nijako mu neurcim ani cm3,podla coho
ho viem potom zaradit. Ja som este nikdy do cestnej dane ani dane z motor.
vozidiel nedavala priv.voziky ani privesy nakladnych aut. Asi to robim zle?Za prívesy sa tiež platilo podľa zákona o cestnej dani. Teraz neviem, ale pochybujem že by to zrušili. :mee:

Chcela som sem prilepiť link na danú tému, ale ešte stále sa mi to nedarí.
VieraM
23.07.05,20:46
no dik, tak si to musim lepsie nastudovat robim to roky ani danova kontrola nemala namietky. Rychlo to musim dat do poriadku.
No ale mi poradte do akej kategorie vozik alebo prives zaradite, ved nema\
uvedene cm3 a jasne sa uvadza "motorove vozidla".
Paula
23.07.05,20:53
Predmetom dane je motorové vozidlo a prípojné vozidlo, ktoré má pridelené evidenčné číslo. Vozík má ev. číslo pridelené :) Platí sa zaň podľa hmotnosti
Luckasari
26.01.06,11:23
aby som si to ujasnila s tým prívesným vozíkom, takže podľa hmotnosti a sadzbu nájdem vlastne v skupine sadzieb za úžitkové motorové vozidlo? konkrétne mi ide o Košický kraj
Paula
26.01.06,20:48
aby som si to ujasnila s tým prívesným vozíkom, takže podľa hmotnosti a sadzbu nájdem vlastne v skupine sadzieb za úžitkové motorové vozidlo? konkrétne mi ide o Košický kraj

Ročná sadzba dane pre úžitkové vozidlá do 1 t vrátane pre Košický kraj je 1.800,- Sk.
Edith
15.06.06,18:44
Platí sa aj vtedy ak ešte nebol použitý? Zatiaľ iba parkuje, pretože zháňame vhodné vozidlo. Kúpili sme ho 5.6.2006. Auto budeme mať až o 2 týždne.
Procont
14.07.06,11:55
Zhrnutie - takze dan z motorovych vozidiel za privesny vozik sa plati ako za uzitkove vozidlo a autobusy podla hmotnosti? A plati sa dan za stavebny stroj?
Vrabcek
11.01.07,11:32
Poraďte prosím,
firma nemá ani firemné auto a ani súkromné auto, za ktoré by bola zaplatená daň z motorových vozidiel.
firma chce kúpiť prívesný vozík a ťažné zariadenie do firmy, ktoré by sa namontovalo na súkromné auto /nemá zaplatenú daň/, musí zaplatiť cestnú daň aj za vozidlo, na ktoré sa namonuje ťažné? /že sa platí daň aj za vozík mi je jasné/
ďakujem
Peterka
11.01.07,11:53
U prívesného vozíka je zaujímavé len to či splňuje normy EURO 2,EURO 3, samozrejme že splňuje ale nemám ho čím preukázať, tak musím použiť základnú sadzbu.
Peterka
11.01.07,11:55
A plati sa dan za stavebny stroj?
Treba si u konrétneho stroja odpovedať na otázku
§ 84
Predmet dane
Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo (ďalej len „vozidlo“), ktoré možno zaradiť do kategórie vozidiel M, N a O38) a používa sa na podnikanie40) a
a) má pridelené v Slovenskej republike evidenčné číslo, osobitné evidenčné číslo alebo zvláštne evidenčné číslo,40a) alebo
b) nie je evidované v Slovenskej republike.
kalkulka
15.01.07,10:56
Prosím vás, kam zaraďujete špeciálne prípojné vozidlo - príves, ktorý sa používa vrámci jazdnej súpravy. Je pripojené k ťahaču - kamiónu. Neviem, či je správne zaradenie podľa hmotnosti napr.- príves váži 19000 kg. Zaradím ho do hmotnosti od 18-20 t, alebo od 16-18, z dôvodu toho, že návesovú jazdnú súpravu súpravu zaraďujeme do najbližšej nižšej daňovej skupiny v zmysle §88
dane z motorových vozidiel? Neriešili ste náhodou takýto prípad?
kalkulka
15.01.07,11:35
Prosím, prosím, potrebujem sa ozvať na DÚ. Neviem, či mám podávať dodatočné DP a samozrejme neminie ma pokuta. Prosím, prosím.