bobiku
04.06.09,14:13
Môj exmanžel namietol voči exekúcií (exekúciu má z dôvodu neplatenia výživného na plnoletú dcéru) z dôvodu dlhodobej PN. Je SZČO. Ako som zistila na soc. poistovni od decembra 2008 neplatí poistenie, tak SP mu nevypláca nemocenské dávky. Takže im je to vraj jedno, že je účelovo na PN oni ho nevyplácajú, takže mi povedali, že to nemajú ako riešiť. Na PN je od 29.1.2009 s diagnózou R.53 Malátnosť a únava. Poradte mi kto mi môže pomôcť preveriť jeho PN, kde sa mám sťažovať a na koho sa obrátiť. Druhá dcéra sa sním súdi o zvýšenie výživného a už 5 pojednávaní bolo kvoli jeho PN odročených a súd to nijako nezaujíma.
veronikasad
04.06.09,12:14
Môj exmanžel namietol voči exekúcií (exekúciu má z dôvodu neplatenia výživného na plnoletú dcéru) z dôvodu dlhodobej PN. Je SZČO. Ako som zistila na soc. poistovni od decembra 2008 neplatí poistenie, tak SP mu nevypláca nemocenské dávky. Takže im je to vraj jedno, že je účelovo na PN oni ho nevyplácajú, takže mi povedali, že to nemajú ako riešiť. Na PN je od 29.1.2009 s diagnózou R.53 Malátnosť a únava. Poradte mi kto mi môže pomôcť preveriť jeho PN, kde sa mám sťažovať a na koho sa obrátiť. Druhá dcéra sa sním súdi o zvýšenie výživného a už 5 pojednávaní bolo kvoli jeho PN odročených a súd to nijako nezaujíma.
Tú diagnozu si kde zistila ?
Lianka
04.06.09,12:24
Napr. tu: R53 Malátnosť a únava - http://www.zdravie.sk/sz/p2/475/Diagnoza-diagnozy-zoznam-diagnoz.html?char=R

Ze ma prave diagnozu R53 jej mohli povedat napr. aj v Socialnej poistovni, na PNke je cislo diagnozy napisane.
veronikasad
04.06.09,12:25
Napr. tu: R53 Malátnosť a únava - http://www.zdravie.sk/sz/p2/475/Diagnoza-diagnozy-zoznam-diagnoz.html?char=R
Nezaujíma ma zdroj - ale odkial vie akú diagnozu má na PN-ke jej exmanžel ?
Lianka
04.06.09,12:27
Svoj nazor som doplnila som do predchadzajuceho prispevku - neskor ma napadlo, ze na toto sa asi pytas - na zdroj.
danushka
04.06.09,12:27
Každý pacient je pri dlhodobej PN posudzovaný posudkovým lekárom. V dnešnej dobe bez náležitých vyšetrení a oprávnených dôvodov na dlhodobú PN nebude posudkový lekár držať pacienta na dlhodobej PN pre ,,jeho pekné modré oči".
No a ak zadávateľku v SP informovali o diagnóze jej ex-manžela, tak porušili zákon, veď to tretej osobe nesmie povedať ani jeho ošetrujúci lekár.

Bola by som rada, keby zadávateľka tento môj názor považovala za nestranný.
Spory o výživné sú behom na dlhé trate, ale na druhej strane - neznamená, že keď je niekto SZČO - padajú mu pečené holuby do huby...
veronikasad
04.06.09,12:27
Napr. tu: R53 Malátnosť a únava - http://www.zdravie.sk/sz/p2/475/Diagnoza-diagnozy-zoznam-diagnoz.html?char=R

Ze ma prave diagnozu R53 jej mohli povedat napr. aj v Socialnej poistovni, na PNke je cislo diagnozy napisane.
To nemyslíš vážne ?
Lianka
04.06.09,12:29
To je len moja teoreticka uvaha... Zadavatelka mozno povie, odkial udaj ma, mozno nie.
danushka
04.06.09,12:54
Akosi sa mi to nezdá s tou účelovou PN-kou...
V čase, keď riaditeľ SP rozposiela ľuďom výzvy, aby vystúpili z druhého piliera a vrátili sa späť, záleží SP na pravidelných odvodoch od každej ovečky, určite aj lekári nebudú riskovať podržanie pacienta o čosi dlhšie PN.

Hypoteticky SZČO môže byť PN, hoci má dlh v SP. Za takých okolností naozaj nepoberá takáto osoba dávky z nemocenského poistenia a počas trvania nemoci takáto osoba nemá povinnosť odvádzať odvody do SP. Ale tento stav bude podľa všetkého trvať maximálne jeden rok a určite to nebude diagnóza akejsi chronickej únavy, ale podstatne vážnejšie dôvody.
Monika Kováčová
04.06.09,13:15
minimálne by som podala podnet na preskúmanie opodstatnenosti dlhodobej PN na riaditeľstvo SP. Momentálne je to "horúca téma" preto by tvoja sťažnosť mohla byť zaujímavá a minimálne zo strany ošetrujúceho lekára aj PN ukončená. Pozri tu: http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny/28499

č. 4 Škandál v zdravotníctve
BXLmiami
04.06.09,15:07
Pozri sa,je doba internetu,každý si čokoľvek naštuduje a ak bude tvrdiť lekárovi veci,ktoré sa nedaju na ambulancii objektivizovať,tak potiahne PN veeeľmi dlho.Vyšetrenie od hlavy po päty negatívne,ale nahánaju nas vo všetkých správach ako škodnú,takže v dnešnej dobe sa lekár kryje a radšej 5x vyšetrí,ako raz zanedbá.A na vyšetrenia sa čaká.Ale k rade...pokiaľ SP neplatí dávky tak ani nekontroluje,takže tam ani posudkári nenabiehaju,ale môže o preverenie a zdovodnenie PN požiadať súd.
bobiku
04.06.09,18:53
o exmanželovej diagnóze viem z jeho žiadosti na zastavenie exekúcie, dostala to aj moja právnička - je to oficiálne získaná informácia. Je čudné, že mnohých vás zaujalo odkiaľ to viem, ale podstatné pre mňa bola, že potrebujem radu ako si poradiť s PN na základe ktorej sa exmanžel vyhýba vyživovacej povinnosti voči svojim dcéram a fakt to nie je žiaden chudák. Má len tie svoje dve dcéry.
BXLmiami
05.06.09,06:33
Radu si dostala.Sud má právo vyžiadať si jeho nálezy a posudky,na základe ktorých je PN.