ESTER
23.07.05,18:23
Ak konateľ dostáva odmenu považovanú za príjem zo závislej činnosti, považuje sa za zamestnanca. Ako je to s konatľom od 1.9. ak nepoberá tento druh odmeny, už nie je SZČO a má sa ako SZČO k 31.08.2005 odhlásiť. Čím je potom pre účely zdravotného poistenia?
Jozef Mihál
23.07.05,16:30
Ak konateľ dostáva odmenu považovanú za príjem zo závislej činnosti, považuje sa za zamestnanca. Ako je to s konatľom od 1.9. ak nepoberá tento druh odmeny, už nie je SZČO a má sa ako SZČO k 31.08.2005 odhlásiť. Čím je potom pre účely zdravotného poistenia?Je dobrovoľne nezamestnanou osobou
ESTER
23.07.05,16:47
Takže mám konateľa, ktorý nepoberá odmenu odhlásiť ako SZČO?
Ako to bude pri ročnom zúčtovaní príjmov za rôzne kategórie, budú sa brať príjmy od začiatku roka 2005 alebo len od novely?
KEJKA
23.07.05,17:35
takže ak konateľ sa má k 31.8. odhlásiť, ale je zamestnaný v inej firme, tak nebude dobrovoľne nezamestnaný, len sa všetko vráti do tých koľají ako to bolo predtým, áno?
Jozef Mihál
23.07.05,17:53
Takže mám konateľa, ktorý nepoberá odmenu odhlásiť ako SZČO?
Ako to bude pri ročnom zúčtovaní príjmov za rôzne kategórie, budú sa brať príjmy od začiatku roka 2005 alebo len od novely?Počkajte, novela ešte nevyšla v zbierke.
RZ je problém nad rámec príspevku na Porade.
Téry
23.07.05,18:24
takže ak konateľ sa má k 31.8. odhlásiť, ale je zamestnaný v inej firme, tak nebude dobrovoľne nezamestnaný, len sa všetko vráti do tých koľají ako to bolo predtým, áno?Lida, odhlasit, ale ako pise Jozef, pozor na to, odkedy bude novela platit.
Ano, potom stare kolaje.
brm
24.07.05,17:57
Lida, odhlasit, ale ako pise Jozef, pozor na to, odkedy bude novela platit.
Ano, potom stare kolaje.že by nový idol na obzore?
Magma
27.07.05,03:29
A čo cudzinec-konateľ: v SR bez odmeny, zamestnaný v zahraničí? Teraz je SZČO, platí poistné z min.mzdy. Ako to bude po novele?
Téry
27.07.05,03:33
A čo cudzinec-konateľ: v SR bez odmeny, zamestnaný v zahraničí? Teraz je SZČO, platí poistné z min.mzdy. Ako to bude po novele?Po novele sa ako SZCO odhlasi a ma pokoj.
dvd
27.07.05,06:04
Predtym sa spominalo, ze bude rozdiel medzi konatelom ktory je konatelom popri zamestanneckom pomere a konatelom bez dalsich vztahov. Obaja nepoberaju ziaden prijem zo ZC.