demeter
04.06.09,16:32
Chcem sa spýtať na čislovanie faktúr.Štatne lesy nam dodavatelom začali vystavovať faktury,ale čislovanie faktur mi nesedí,poslednu mam čislo2009/008a ony nam ich čisluju podla svojho poradia,bez ohladu nato o ktoreho dodavatela ide.napr.vyde mi faktura s č.40.,môže to tak byt.POdpisovali sme s nimi dohodu o vyhotovovaní faktur-samofakturacia,doteraz sme si ich museli vypisovať sami,lebo im nešiel program.Ďakujem!!!!
Milan Benka
04.06.09,14:51
Chcem sa spýtať na čislovanie faktúr.Štatne lesy nam dodavatelom začali vystavovať faktury,ale čislovanie faktur mi nesedí,poslednu mam čislo2009/008a ony nam ich čisluju podla svojho poradia,bez ohladu nato o ktoreho dodavatela ide.napr.vyde mi faktura s č.40.,môže to tak byt.

ANO

POdpisovali sme s nimi dohodu o vyhotovovaní faktur-samofakturacia,doteraz sme si ich museli vypisovať sami,lebo im nešiel program.Ďakujem!!!!

v texte .
demeter
04.06.09,15:46
Aak budem vystavovať fakturu ja, inému dodavatelovi aké mam potom ja davať čislo faktury,mam pokračovať vo svojom čislovani.napr.ak som skončil fakturov č.8,budem potom pokračovať 9.Ďakujem!!!
Milan Benka
04.06.09,15:50
Aak budem vystavovať fakturu ja, inému dodavatelovi aké mam potom ja davať čislo faktury,mam pokračovať vo svojom čislovani.napr.ak som skončil fakturov č.8,budem potom pokračovať 9.Ďakujem!!!

ANO.
Číselné rady by sa ale nemali prekrývať.
demeter
04.06.09,16:39
prekrývať sa mi nebudu,ale ešte sa chcem spýtať,ak ich budem dávať si do programu medzi vydané faktury nevezme mi mi program cele čislo fakturynapr.fakt.č.08/2009/52 môžem si dať do čisla faktury len 2009/52 ta 08 tam znamena č.zavodu Š.L. ,52 je poradie fak.u nich.
danushka
04.06.09,17:15
Trošku nezrozumiteľne píšeš...
Pochopila som správne, že to prvé dvojčíslie patrí určitému odberateľovi?
Dnešné softwary Ti umožňujú preddefinovať si OFA s rôznymi číselnými radami. Skús si zadať do softu pre každého odberateľa osobitnú číselnú radu ak Ti to tak vyhovuje, prípadne čísla faktúr zadávaj manuálne.